• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

marko2432

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
7
Jer M10 i M11 nisu natječaji, već mjere odnosno dodatna plaćanja koja ostvaruješ kod predaje poticaja, ako si u eko ili ako zadovoljavaš uvjete iz mjere 10.
Super.. zahvaljujem :)
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Vece!


Gde mogu da pratim natjecaje? Za masineriju, hangare itd???
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Može li mi netko pojasniti da li se uplata za drugu ratu 6.3.1 smatra prihodom kako ne bih premašio prag od 80.000 kn za upis u rpo.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
77
Da, uplata potpore iz mjere 6.3.1 smatra se primitkom (primitak je sve naplaćeno + potpore i poticaji) i utječe na ulaz u RPO (prag je 80.500 HRK primitaka u jednoj godini)
Potpora iz 6.3.1 ne utječe na ulaz u sustav PDV, jer je prag 300.000 HRK, ali ne primitaka, nego isporuka dobara i usluga.
 

intronic2

Aktivni član
Tu od
29 Lip 2018
Poruka
125
Ali sve to je namjenski odmah potrošeno za nabavku nove mehanizacije , mogu li cijenu mehanizacije staviti kao rashod čime ne bih prešao taj prag?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Amortizacija se računa u određenom postotku godišnje, ne znam napamet. Ali svejedno mislim da se tu računaju ukupni primitci.Ja sam ušao u rpo jer sam prošao na mjeri za mlade poljoprivrednike. Nije to toliko loše, osim tih 1000kn više mjesečno.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
Ne može se nikakva amortizacija računati pošto on ne vodi poslovne knjige, dakle nema veze na što ćeš ti potrošiti tu uplatu, ako pređeš 80.500 moraš u RPO
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Da točno, razmišljao sam kao da je već ušao u rpo, a on upravo to želi izbjeći.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Bez obzira što ne vodi poslovne knjige, primitak potpore za nabavu dugotrajne imovine se računa u postotku amortizacije, 25% godišnje, 4 godine od dana kupnje, s tim da se za prvu i petu kalendarsku godinu računa aproksimativno. Ako ste nešto kupili 2.5., onda se amortizacija računa počevši od 1.6. i za prvu kalendarsku godinu iznosi 7/12 od jedne četvrtine vrijednosti nabavljene stvari. Ovo je 100% točno jer postoje mišljenja Porezne uprave po ovom pitanju, a ona se primjenjuju na sve korisnike a ne samo na onog koji je postavio upit.
 

blackout

Aktivni član
Tu od
1 Ruj 2017
Poruka
407
To gore navedeno se odnosi samo na obveznike upisane u RPO, kod ovih koji nisu prešli prag stjecanja nema obračuna amortizacije niti vremenskog razgraničenja
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
Točno je i za one koji nisu upisani u RPO. Evo vam citat iz mišljenja Porezne uprave.
Početak citata.
...potrebno je utvrditi svrhu dodijeljene potpore, odnosno ako je ista dodijeljena za nabavu dugotrajne imovine koja podliježe amortizaciji tada se primici za pojedino porezno razdoblje utvrđuju sukladno citiranom članku 31. stavku 7. Zakona, ali je poljoprivrednik obvezan voditi evidenciju o primljenim državnim potporama i poticajima za nabavu dugotrajne imovine i iznosima obračunane amortizacije. Isto se primjenjuje i u slučaju utvrđivanja praga za upis u RPO propisanog člankom 29. stavkom 3. Zakona, ali je poljoprivrednik isto tako obvezan voditi evidenciju o primljenim potporama i simuliranim iznosima amortizacije iako možebitno nije porezni obveznik i to za svaku godinu na način kako je to propisano propisima o porezu na dobit...
Kraj citata.
A to mišljenje možete i sami pronaći:
Broj klase:410-01/18-01/128
Urudžbeni broj:513-07-21-01/18-2
Zagreb, 20.03.2018.
Napominjen još jedanput, da je ovo službeno mišljenje Porezne uprave i da ono vrijedi za sve, a ne samo za onog koji je uputio pitanje, isto tako nijedan službenik Porezne uprave nema pravo drugačije tumačiti navedenu temu.
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
250
Dobio sam odluku o isplati zadnje rate 6.1.1 prije 3 tjedna jel zna netko kad bi trebala biti isplata?
 

hrc

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
6


Sve ovisi o njima 🥴🥴🥴

Isplata počinje nakon stupanja na snagu novog rebalansa

Tako je meni rečeno nakon što sam zvao u apprrr još prošli tjedan
 

Najnoviji postovi

Na vrh