• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja bi se tak rado prijavio da probam izvući novi traktor sa utovarivačem i novu balirku ali me sve strah tih procedura i papirologije.Kupio sam neki dan 3 hektara zemlje na svoje ime i sad neznam jel se trebam upisivati u registar poljoprivrednika ili što već.Toliko mi se čini komplicirano i nemoguće da uopće nebih ni pokušavao.Jel ima netko kakav savjet?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,878
E hebiga,ako ti se ne isplati malo potruditi za novi traktor s utovarivačem i balirku..onda se ne sekiraj..ovisi na koju mjeru gledaš,ali uglavnom nema besplatnih novaca iz EU,trebaš em truda,vremena,novaca,izrada projekta,itd..sad sve je na tebi..sa 3ha zemlje nisi jak za mjeru poput mjere 4,ali 6.3 ti nebude kupila novi traktor sa utovarivačem i balirkom,jer je 15k eura maksimum,dok je 6.1 50k eura maksimum ali moraš ili preuzeti OPG od staraca ili moraš imati OPG "jači" od 7999eura..a i ove godine je gotov taj natječaj...
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Znači morat ću "kupiti" nešto zemlje i od ćaće.Znam da nema besplatnih novaca iz evrope ali iskomplicirali su to maksimalno.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,878
Nije tako strašno.meni su radili projekt besplatno za prvi natječaj.sad za drugi uzimaju 1000kn odmah i jos 2800 ako prođeš.
Kad sam vidio sve to,mogao sam si sam to napraviti ali nema veze..500e a imaš šanse dobito 15k eura i nije preskupo,ali moglo je i to ostati doma;)
 

Ivo3854

Član
Tu od
5 Pro 2017
Poruka
51
Ma sve je to smijesno u ovoj nasoj drzavi, nemas koga pitat a i kad pitas nitko nista nezna...da, da su nam barem dali neku rang listu pa da znam sta da radim dalje a ovako cekam i cekam, na kraju ce novi natjecaj krenut a ja necu imat spremne papire..uzas! A da ne pricam koje procedure sam imao prije prijave na natjecaj, zato sam i dosta kasno predao zahtjev a imo sam papire spremne za prvi dan objave natjecaja..Ja sam preko 60 bodova pa cemo vidjet..


Dobili ovaj tjedan odluku o odbijanju za mjeru '4.1.1. Restrukturiranje, modernizacija i povećanje konkurentnosti PG - stočarstvo i peradarstvo (SO od 8.000 do 250.000 EUR)', natječaj '3. natječaj, 4.1.1 - SiP mali zbog nedostataka sredstava. Kak je kod vas??
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Jel tko predao papire odkad je krenuo novi natječaj,jel se što prominilo u uvjetima il je isto ka i prije
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja bio pošto sam.smanjio poticaj.
I neku površinu s 7.5 ha prelazim to za 4000 eura.
E kad bi ja to tako zaradio po njihovim računicama.
Ali ima fora pa ćemo još vidit napravit još.jedan opg i.prebacit višak na brata
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
Ja bi pokušao da se prijavim na 6.3.1. Išao vidit u savjetodavnu i taman ispunjavam uvjete,plan rada bi mi napravio jedan moj besplatno,jedino u slučaju prolaska kako pronaći pola tog iznosa ,da to bar promine nebi bilo loše
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,878
Ne razumijem ljude koji se prijavljuju i pitaju se kako pronaći polovicu toga iznosa...pa ljudi dragi nemojte se javljati ako nemate od kuda isfinancirati drugu polovicu...zbog takvih puno ljudi ostalih ne prolazi koji imaju rješenje za drugu polovicu..a ako se ne varam,u poslovnom planu moraš navesti iz kojeg izvora misliš isfinancirati drugu polovicu(kredit,vlastita sredstva,itd..)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zašto se nebi prijavili.
Pa evo ja mogu kod trgovca uzet na dug strojeve on će platit i čekat drugu ratu.
Sve je lako kad se novo kupuje
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,878
Sa 15k eura možeš jako puno nove mehanizacije kupiti.
Nisu ni trgovci budale.Ok ako tebe netko bide čekao,ali ako pita ovdje gdje naći polovicu para,njega nitko ne čeka za pare...a baš me zanima koliko ljudi bi pristalo dati rabljeni stroj ili priključak iz dvorišta da mu daš 50% para a ostatak kad bude..
 

benk007

Član
Tu od
21 Svi 2018
Poruka
55
A vjerojatno bi se snašao nekako,nego kažem da to ipak malo otežava sve to,ako država ima namjeru pomoči pa nek to i napravi i bez tih dodatnih zajebancija
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,878
Nebudeš se puno pomogao od države..upravo ta zajebancija bi trebala selekcionirati one koji misle nešto uložiti i one koji iz neke zafrkancije se prijave pa nemaju rješenje ako prođu...imaš od 1.9 navodno povoljne kredite sa 0.5% kamatom na 5 godina i 25 tisuća eura i 1% kamatom na 10 god i 50 tisuća eura..
 

Najnoviji postovi

Na vrh