• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

ibjonda

Član
Tu od
4 Ožu 2017
Poruka
43
Pozdrav!
Dali je tko kupovao mehanizaciju ili slično u BiH, Srbiji ili nekoj drugoj ne članici EU?
 

simpleplan

Novi član
Tu od
2 Ožu 2020
Poruka
8
Opet ja s pitanjem za mjeru 6.2.
U natječaju za 2018. piše :
Prilikom podnošenja Zahtjeva za potporu korisnici moraju ispunjavati sljedeće uvjete:
a)biti upisani u Upisnik poljoprivrednika najmanje jednu godinu prije podnošenja Zahtjeva za potporu

Znači li to, da ako je OPG osnovan 1.4.2019., a natječaj izađe 20.3.2020. mogu prijaviti OPG nakon 1.4.?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Predlažem da ne gledaš 2018 godinu jer svaki natječaj se mijenjaju kako uvjeti tako i bodovanje..pa shodno tome nemoj si uzet to iz 2018 kao uklesano u kamen.
Ako si 1.4.2019 otvorio opg,onda.je 1.4.2020 godina dana od otvaranja.
Radi se o jednostavnoj stvari da se svaka "šuša" ne sjeti otvorit opg samo da pokupi pare i tako one koji imaju opg sa nekakvom vizijom kao i poslovanjem određeno vrijeme(dulje) ne ostave na "cjedilu" tj bez para.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, danas dobio poštom ugovor za mjeru 6.3.1... zanima me još dal moram plaćat porez ukoliko dobim obje rate u istoj godini. Opg glasi na tatu, te je potpora također na njega, nigdje nije zaposlen tako da trenutno ne plaća nikakve doprinose. Mislim nije sila da se dobiju obje rate u istoj godini, al da znam situaciju na koju se mogu pripemiti.
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Prag za ulaz u RPO je 80.500 HRK svih primitaka u jednoj godini, znači potpora + poticaji + prodaja.
Isplati si drugu ratu u 2021. godini.
 
Tu od
10 Sij 2020
Poruka
91
1. U slučaju prodaje prerađenih proizvoda (bućino/maslinovo ulje, džemovi...) je obveza upisa u RPO bez obzira na ukupne prihode.
2. U prihode ne ulazi cjelokupna potpora namjenjena kupnji dugotrajne imovine, već samo obračunati dio amortizacije za to porezno razdoblje
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Pozdrav, danas dobio poštom ugovor za mjeru 6.3.1... zanima me još dal moram plaćat porez ukoliko dobim obje rate u istoj godini. Opg glasi na tatu, te je potpora također na njega, nigdje nije zaposlen tako da trenutno ne plaća nikakve doprinose. Mislim nije sila da se dobiju obje rate u istoj godini, al da znam situaciju na koju se mogu pripemiti.
Meni savjetnik preporučio ne obe rate u jednoj godini.
 

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Ima neka dobra duša da je dobila mikro ili mali zajam preko Hamag Bicro-a da malo pojasni kako im je to išlo, kontrole i sl... Hvala unaprijed
 

Agrosmart

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
7
Treba izraditi poslovni plan, ne smije se biti pre zadužen, ponude, porezna i još neka dokumentacija: Ima na HAMAG BICRO. Uglavnom oko 2 mjeseca do realizacije od podnošenja zahtjeva....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
To sve znam. Zanimaju me konkretne informacije nekoga toko je realizirao zahtjev. Kako idu kontrole, da li su bile kontrole poslovnog plana i sl.
 

Agrosmart

Novi član
Tu od
3 Sij 2020
Poruka
7
Zajam je realiziran, a sada je pitanje kontrole?? Ako je realano pisano nema problema..... odstupanja su moguca i ako su opravdana... sve ok.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Raptor

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2018
Poruka
219
Pitanje za korisnike 6.1. Oni koji nemaju adekvatnu školu, koje dodatno obrazovanje ste odradili ili ćete odraditi?
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Pitanjce...da li netko zna da li je potrebno da ovlašteni sudski tumač prevede račune koji su iz Slovenije, Bosne, Srbije?
Danke!
 

frchlopeer

Član
Tu od
18 Ožu 2019
Poruka
86
Koja mjera, koji natječaj? Koja faza projekta, zahtjev za isplatom?
Valjda mene pitaš kad nisi kvotao...
6.3. mjera, zahtjev za isplatom druge rate do kraja ove godine ili sljedeće...ovisno o situaciji, ali nebitno za priču...bitno je da li se računi koji se prilažu na kraju sage moraju prevoditi iz gorenavedenih zemalja kao da je i mandarinski u pitanju?
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Kad sam quotao, sam dobio poruku od admina da ne quotam više.
Bitno je za priču, jer svaka mjera ima svoja pravila, čak i ne svaka mjera već nisu ista pravila u 1. natječaju mjere 6.3, drugom i trećem.

Odgovor: u mjeri 6.3.1 nije propisan prijevod dokumenata na hrvatski jezik. Svejedno APPRRR smije tražiti i dokumente koji nisu propisani, ako im nešto nije jasno. Stoga ako će službeniku biti jasan račun na slovenskom na kojem primjerice piše "Traktor Zetor", ne vjerujem da će te tražiti obrazloženje.
Ja bi te tražio obrazloženje da mi dostaviš račun na mandarinskom jeziku i na kineskom pismu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh