• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Program ruralnog razvoja - 2017 do danas

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok. Moze li netko.podijeliti par ideja za podmjeru 6.2.1. A da se ne tice turizma. U slucaju da postoji mali OPG. Dakle oko 5000e. Neke ideje za usluge??
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Najprije procjeni s čim se bave najviše ljudi u okolici, a da nema baš previše onih koji im mogu tu nešto odraditi, npr malčiranje i uređenje površina, onda što si po struci nekakvu opremu za obrt (autolimarski, automehaničarski, keramika, zidarija i sl.)
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Sve mi jasno, ono što je potrošena priča je upravo to malčiranje i rad na polju. Danas preko mjera 6.3.1. svi dobivaju nove malčere i traktore. Naime, ideja bi bila uzeti tih 50 000 eura i napraviti nešto da mi šogorica može raditi na/u tome. E sad, izazov je što je potrebno napraviti minimalno 10 000 godišnjeg prometa i tako 5 godina, jer tako mora biti posložen poslovni plan. npr, Kombajn za kukuruz mi se činio idealan, jer malo ljudi danas hoće brati ručno, no tu je problem jer za 50 000 eura nemaš ništa novo... Također ovi mali OPG-ovi nemaju ni resursa za neku proizvodnju.. Ne znam, razmišljam evenutalno nekim intelektualnim uslugama ...
Ako se kome da malo brainstormat o tome, slobodno se uključi :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
plastenik, ribnjak, race i guske s ribnjakom, konoplja je sad in, gljive, ljekovito bilje, sušenje i prerada voća/povrća, proizvodnja sira, voćke, rasadnik šumskih-voćnih-povrtnih kultura, pivovara, proizvodnja jačih alkohola...
ima ideja kolko oš, čega se god uhvatiš moraš se tome i posvetit...
10 posto ako izabereš nešto od gore navedenog je moje... 😜
 

marko2432

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
7
Pozdrav svima :), Molio bih vas za info gdje se mogu vidjeti rezultati prethodnih natječaja za poticaje. Mislio sam vidjeti kakvi su bili prethodni rezultati, tj koliko je najmanje bodova imala osoba koja je dobila natječaj kako bih znao procijeniti da li uopće ima smisla da se prijavljujem. Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.. :)
 

marko2432

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
7
To mi je jasno. Samo sam mislio na stranicu/link gdje izlaze rezultati takvih natječaja. Konkretno me zanimaju mjere pod brojem 6. Thx :)
 

Slavonac1

Aktivni član
Tu od
6 Stu 2016
Poruka
243
Imam pitanje , zadnja rata mjere 6.1. mi je konačno u obradi ,zna netko koliko dugo traje obrada?
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78
Molim pomoć ne mogu naći omjer financiranja EU i Hrvatske za mjeru 6.3.1 treba mi za informativnu ploču.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Dan!

Malo je offtopic, al da pitam ovde- da li nesto slicno ima u bosni? pricao poznaniku kao sam prosao "na mlade", 50kE, on ne veruje, kaze da nema nista slicno u bosni, sem neke pomoci za kupovinu goriva...

Ima neko vise info? Nema drzavnih, eu, poticaja za bosnu? za masineriju, hale, stoku...itd.?
 

srećka

Član
Tu od
24 Velj 2019
Poruka
78

Obavijest korisnicima 1. Natječaja za provedbu tipa operacije 6.2.1

  • 5. listopada 2020.
Temeljem Upute Ministarstva poljoprivrede o postupanju po konačnim Zahtjevima za isplatu prilikom provedbe 1. Natječaja za provedbu tipa operacije 6.2.1. „Potpora ulaganju u pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima“ iz Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje 2014. – 2020 (Narodne novine, broj 117/17 i 1/18), a uzimajući u obzir ograničenja u planiranoj provedbi projekata uzrokovanih pandemijom COVID-19, Agencija za plaćanja će odobriti i isplatiti konačni Zahtjev za isplatu i onim korisnicima koji u fazi administrativne kontrole konačnog Zahtjeva za isplatu nisu ispunili pokazatelje vezano uz odredbe zapošljavanja nositelja diversificirane djelatnosti. Navedeni uvjet korisnik je dužan ispuniti u roku od godine dana od datuma podnošenja konačnog Zahtjeva za isplatu. Navedeni rok od godine dana odnosi se i na stvaranje novih i na zadržavanje postojećih radnih mjesta.
 

marko2432

Novi član
Tu od
17 Ruj 2020
Poruka
7
Pozdrav svima,
Gledam prethodno publicirane natječaje na stranicama od ruralnog razvoja pa ne vidim nešto natječaja za koji su bili u prošlosti za mjere M10 i M11. Pa me interesira da li ti natječaji budu objavljeni preko internet stranica ili id možda samo preko agencije.
Imam 2 maslinika pa sam jedan mislio prijaviti kao ekstenzivno maslinarstvo (zadovoljava uvjete), dok sam drugi koji je gušće zasađen mislio prijaviti pod mjeru M11 eko uzgoj za višegodišnje zasade..

Puno hvala na odgovorima :)
 

Inter

Član
Tu od
7 Stu 2018
Poruka
76
Jer M10 i M11 nisu natječaji, već mjere odnosno dodatna plaćanja koja ostvaruješ kod predaje poticaja, ako si u eko ili ako zadovoljavaš uvjete iz mjere 10.
 

Najnoviji postovi

Na vrh