• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja lubenica

B

BiLi21

Guest
prije svega pozdrav svima novi sam na forumu :)

na fakultetu sam dobio rad da napravim poslovnu ideju proizvodnje lubenica
najveci problem mi je sto neznam nista o lubenicama.
pa eto ako ima tko dobre volje da mi se javi na mal ili nek ostavi mail pa se ja njemu javim da mi malo pojasni kako i sto treba oko lubenica...

hvala
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
prije svega pozdrav svima novi sam na forumu :)

na fakultetu sam dobio rad da napravim poslovnu ideju proizvodnje lubenica
najveci problem mi je sto neznam nista o lubenicama.
pa eto ako ima tko dobre volje da mi se javi na mal ili nek ostavi mail pa se ja njemu javim da mi malo pojasni kako i sto treba oko lubenica...

hvala

Evo Bili, na slijedećem linku imaš katalog kalkulacija za proizvodnju lubenica u izdanju Komore. http://www.komora.hr/adminmax/File/savjeti/Kalkulacije_2009.pdf
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
ima li forumasa koji ove godine idu na proizvodnju ove kulture koja daje dobar prinos i vrlo dobru zaradu :roll:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Probat ću ja nekih 3000 komada. Prošle godine sam probao išlo je, samo mi neki vrag jeo lubenicu :(
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Probat ću ja nekih 3000 komada. Prošle godine sam probao išlo je, samo mi neki vrag jeo lubenicu :(
ja je ne sadim jer nemam toliko ni zemljišta niti vremena za sve,,,al kolege mi imaju prosjecno oko 35 do 40 000 kn po hektaru (cistih novaca)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
ima li forumasa koji ove godine idu na proizvodnju ove kulture koja daje dobar prinos i vrlo dobru zaradu :roll:


Šta te zanima, a 40 000 kn je malo sa jednog ha.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Šta te zanima, a 40 000 kn je malo sa jednog ha.

I ja ću kao i svake godine posaditi oko 3000 kom i nešto dinja jer dolaze za berbu kada opada prodaja rajčice i paprike tako da premosti period od kupusa i paprike za zimnicu.
Pozdrav!
 

daniel108

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
51
Koje sorte sadite (ili hibride)? Ja bih isto posadio nešto lubenica i dinja. Koje su dobre za prodaju na malo na tržnici?
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Koje sorte sadite (ili hibride)? Ja bih isto posadio nešto lubenica i dinja. Koje su dobre za prodaju na malo na tržnici?

Farao f1 i Paladin f1 sve su dobre za prodaju ako ih imaš a više se traže duguljaste barem je kod mene tako.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Farao f1 i Paladin f1 sve su dobre za prodaju ako ih imaš a više se traže duguljaste barem je kod mene tako.

Ja sadim od tamno zelenu Rocket F1 i šarenu duguljastu Nives F1.
Pozdrav!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja sadim od tamno zelenu Rocket F1 i šarenu duguljastu Nives F1.
Pozdrav!

Prijatelju asestic kako čovjek iz Zadra da nabavi to sjeme a kod mene u gradu nigdje nisam vidio tamno zelenu lubenicu to su sadili Mađari a kako su svi ispropadali po ulasku u EU više ni oni ne sade a nives bi trebala biti dobra lubenica a opet u poređenju sa farao i paladin baš i nije dobra zato što ove dvije redovno idu preko petnajst kila i daju po tri komada na vriježi. Možda u startu rocket i nives jesu malo povoljnije ali mislim da se nemogu porediti sa druge dvije probaj pošalji mi po deset sjemenki rocket i nives ja ću tebi ove pa da isprobamo.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Prijatelju asestic kako čovjek iz Zadra da nabavi to sjeme a kod mene u gradu nigdje nisam vidio tamno zelenu lubenicu to su sadili Mađari a kako su svi ispropadali po ulasku u EU više ni oni ne sade a nives bi trebala biti dobra lubenica a opet u poređenju sa farao i paladin baš i nije dobra zato što ove dvije redovno idu preko petnajst kila i daju po tri komada na vriježi. Možda u startu rocket i nives jesu malo povoljnije ali mislim da se nemogu porediti sa druge dvije probaj pošalji mi po deset sjemenki rocket i nives ja ću tebi ove pa da isprobamo.

Da ove tamno zelene sam vidio da ima i kod ZKI kod mene ti one zameču i do 5 plodova prvi 6 do 10 kg drugi manje ali nikako da se sastanem sa dovoljnom količinom vode možda bih bile i veće a Nives nešto kao Fantazia i one uz dobru agrotehniku ide do 15 kg. Može ššaljem ti za probu . A mislim da je kolegi iz Zadra bliže Bjeljina nego meni (nisam gledao kartu).
Pozdrav!
 
Na vrh