• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PROIZVODNJA PIVA

M

MIHA

Guest
Ovak nabavio sam neku knjigu o proizvodnji piva u domacinstvu ovak imam iskustva u proizvodnji vina pa bi volio probati proizvesti pivo
e sad u cemu je problem di bi mogo naci sirovinu za proizvodnju piva
JEČMENI SLAD,HMELJ I PIVSKI KVASAC
Moguce je slad proizvest kod kuce al je dosta komplicirano
e sad el ima neko kakvu informaciju di bi te komponente mogao kupit ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
slad možeš kupiti u Gradiški a za ostalo pokušaj vidjeti u nekoj pivovari.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Slavonijaslad,tvornica slada nalazi se kod silosa na obilaznici.
 
M

MIHA

Guest
jd4755 kaže:
Slavonijaslad,tvornica slada nalazi se kod silosa na obilaznici.

cek ima bas neka trgovina di mog otic i norm kupit par kila tog slada
 
B

Bobo

Guest
Ima tvornica slada, ali trgovina...

Kako i sve u ovoj zemlji, tako i ti... Podmiti portira da ti donese par kg i to je to ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Male pivovare kupuju slad tu u tvornici,bude pakiran u vreće ,platiš i voziš.I nisu to bomboni pa da budu po trgovinama.
 
M

MIHA

Guest
jd4755 kaže:
Male pivovare kupuju slad tu u tvornici,bude pakiran u vreće ,platiš i voziš.I nisu to bomboni pa da budu po trgovinama.
ah ima vald neko skladiste di se moze kupit
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel ste gledali, čini mi se u poljoprivrednoj je bilo, ona nova mini pivovara kaj prave neko prirodno pivo
VUKOVARSKO PIVO!!!!
To bi ja želio probati! :p :p :p :p :p :p
 
B

Bobo

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Jel ste gledali, čini mi se u poljoprivrednoj je bilo, ona nova mini pivovara kaj prave neko prirodno pivo
VUKOVARSKO PIVO!!!!
To bi ja želio probati! :p :p :p :p :p :p


Bilo je u zupanijskoj panorami danas ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E baš sam žedan sad, čisto mi nepce drhti kad se sjetim reportaže, strusio bih jedno ko od šale!
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
kvalitetno pivo zi ovisi koliku češ količinu vode stavit..

Kvalitetu piva ponajvise diktira kvaliteta i nacin pripreme jecmenog slada za fermentaciju. Voda tu igra sporednu ulogu, a sto prljavija to bolja! Ako niste znali da se voda za proizvodnju piva uopce ne filtrira, zbog sto veceg broja bakterija koje ce brze dovrsiti fermentaciju. Tek kad pivo fermentira se cjedi, filtrira i flasira...

Da samo znate od cega se sve pivo pravi, nikad ga ne bi pili. Sva sreca, pa nisam gadljiv ;)
 
M

MIHA

Guest
da cuo sam da vede parcove iz tih bazena di to vrije vald je slatko pa parcovi lete na to ko ludi nemogu ih se rijesti pa kad bucnu u bazen i napiju se vade ih sa onm mrezama ko za leptire vatat hehe nije zajebancija al ipak je to sve alkohol :lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
MIHA: Jel ti nas(njih) pokušvaš odvrnit od piva??? Sumnjam da češ uspjet :D Ako i to uspije bacit čemo(če) se na rakiju i vino ;)
 
M

MIHA

Guest
nikog ja ne odvracam a el znas kakav bude most od trulog grozdja i da ti neko kaze da ce od toga bit onak bistro vino :lol:
a da nekazem od cega se moze dobit dobra rakija npr od taloga vina koji smrdi na 100m ;)
 
B

Bobo

Guest
Ovo za parcove je takodjer istina... Sto prljavije to bolje za brzu fermentaciju piva... A i stakor mu daje neki poseban okus ;) ;) ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh