• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja soka

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Re: proizvodnja soka

Evo da malo oživimo temu.

Uskoro stiži mi višnje. Biće nekih 70-80 Kg ploda. Od višanja planiram da napravim sok. Pa me intersuje da li je neko pravio i da li ima kakav dobar recept. Naravno bez odvajanja ručno košpica. Takođe imam i presu za cijeđenje.

umalo da odgovorim al se sjetio da u moj recept ide rakija :(giggle):
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: proizvodnja soka

Kako bi napravio sok od krušaka?Jel netko ima iskustva?
Ja sam upravo danas radio. Istresao sam s drveta oko 2/3 plodova i potopio ih u hladnu vodu te ih samljeo i isprešao. Jedan dio sam ulio u pet flaše i napunio njima škrinju od 220 l (oko 100 l). Drugim dijelom napunio sam inoksicu od 110 l i stavio sam 30 g vinobrana, premda sumnjam da će ga on zaštititi od vrenja na +30. Ako ga ne sačuva, pit ćemo ga kao voćno vino. Super je za piti dok vrije.
Inače, to sam prije radio tako da sam isprešani sok stavljao u staklenke i zatvarao s krunskim čepovima i pasterizirao. Bez ikakvih dodataka, potpuno prirodno. S vremenom se sok istaloži u boci i potpuno izbistri. Može se kod konzumacije oprezno pretočiti te piti kao bistri sok ili bocu promućkati pa imamo mutni sok kao što smo ga i stavljali u boce.
 

Prilozi

  • DSC0000037.jpg
    DSC0000037.jpg
    80.7 KB · Pregleda: 145
Posljednje uređivanje:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Može da sjecka, samo postavlja se pitanje koliko bi sitno sjckala. Mislim da bi bili prekrupni komadi za cijeđenje soka odnosno slaba iskorištenost jabuke.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
moze li se zatvoriti izlaz da se komadi duze zadrze unutra pa da ih noz dohvati vise puta, a koja je osnovna namjena ove masine, sjeckanje granja ili..
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Pa tako nešto, uglavnom sitne grane slama i sl. Za otvor nisam sigran kako bi fukcionisalo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
ova sa linka mi je povoljna cijenom, nebih nista pravio ako bi ova radila, jos da se vidi zastita motora i lezajeva od tekucine
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Ne znam šta bi rekao, najbolje bi bilo da poneseš gajbu jabuka i da probaš. Sretno.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
tako sam i planirao, e sad za cijednjenje sam mislio iskoritisiti hidraulicni cjepac kojeg imam, samo da napravim cijev od inoxa ili plasticnu cijev veceg promjera. Inox je ok, ali me brije kako tolike rupe izbusiti.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Ovaj stroj će ti napraviti kašu, što nije loše, ali to je dosta nezgodno kod prešanja. Ekipa puni u kojekave vreče od jute, pa čak i vreče za krumpir, a preša se u prešama za grožđe.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
gledam oglase, nema bas u ponudi zracnih cilindara unutarnjeg promjera 100mm i vise i da su hoda nekih 50 cm i vise, rade li se takvi, koliko su cesti, zaboravite na pitanje, sad mi dolsa jedna ideja na pamet, ako budem radio presu za voce, radit cu hidraulicnu i to tako da cu napraviti konstrukciju, hidro klip, brez spojke i spojim ga na izlaz hidraulika od traktora, prednji utovarivac, to mi je nejadniostavnije rjesenje, mislim da sam da ideju jos nekima da pojedniostave izradu prese.
Prednosti:
1. ne treba razvodnik, 50 e
2. ne treba pumpa, 50 e
3. ne treba filter ulje, cijevi, 100 e
4. ne treba motor za pogon, 100 e
5. mobilan, ne ovisan o struji i mjestu, kacanje na traktor,
ukupno usteda 300 eura
nedostatci:
1. potrosnja goriva , sto i nije tako puno s obzirom da taj stroj u godini ne radi puno,
 
Posljednje uređivanje:

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
gdje se može nabaviti vitamin C? Koliko sam skužio služi da voćna masa ne posmeđi, pa jel ga ima kupiti u obićnim ljekarnama ili gdje i koja je cijena?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Imaš ga u svim trgovačkim centrima na odjelima začina.
Cijena? Veće pakovanje, relativno niža cijena.
 

majolisa

Novi član
Tu od
2 Tra 2016
Poruka
2
Flasiranje soka

Pozdrav forumasima. Treba mi savjet od vas koji imate znanja ili iskustva u proizvodnji i flasiranju prirodnog soka (jabuka). Nabavio sam opremu za proizvodnju soka (presa, mlin i pasterizator), znam i kako postupak ide. Zanimaju me moguci nacini flasiranja soka. Boce sam do sada zatvarao masinama za krunske cepove i sok je ok do 2 godine. Gledam u prodavnicama flase i twistoff cepove. Nemam masinu za takvo cepiranje pa me interesuje da li se nakon pasterizacije soka i sipanja vrucog u takve flase mogu rucno zavrnuti taj cep i ocekivati rezultat kao kod zatvaranja krunskim cepovima? Tj da li je moguce rucno zatvoriti (navrnuti) twistoff cep a da se sok ne pokvari barem godinu?
 

majolisa

Novi član
Tu od
2 Tra 2016
Poruka
2
Hvala na odgovoru samo nije bas odgovor kojeg sam trazio. Znam ja proces proizvodnja. Za razliku od vas ja imam pasterizaror pa iz bjega izlazi vec pasterizovan sok kojeg sipam u vrele flase i cepiram. Pivski cepovi dobro zatvore jer ima masinica za to. Interesovale su me twistoff flase i cepovi gdje se rucno bez masina zavrne cep. Eh da li i tako zavrnuta flasa moze drzati sok godinu dana da se ne pokvari
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
majolisa@ iskreno ne vidim neku potrebu za tvist off flaše. Krunski je zakon, zašto menjati. Nije nekakav problem ni zatvoriti, a ni otvoriti. Bitno je da se sok ne pokvari.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Hvala na odgovoru samo nije bas odgovor kojeg sam trazio. Znam ja proces proizvodnja. Za razliku od vas ja imam pasterizaror pa iz bjega izlazi vec pasterizovan sok kojeg sipam u vrele flase i cepiram. Pivski cepovi dobro zatvore jer ima masinica za to. Interesovale su me twistoff flase i cepovi gdje se rucno bez masina zavrne cep. Eh da li i tako zavrnuta flasa moze drzati sok godinu dana da se ne pokvari
samo me zanima kakav pasterizator imaš ,da se bojiš da nečeš dobro bocu začepiti .
 

Prilozi

  • sok-iz-korenja-in-jabolk-9.jpg
    sok-iz-korenja-in-jabolk-9.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 91

Najnoviji postovi

Na vrh