• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja u plasteniku

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
ja to nebi više probao, pa da su zlatni...

previše problema u proizvodnji, i ako/kad sve uspije kako treba, prvi paradajz bereš u 10 mjesecu...
a onda je već pun kufer svima...:(giggle):
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
slažem se sa darijusom.
Osim toga zakasnio si sa radovima....već je trebala biti posađena a i otvori na tunelu bi trebali biti napravljeni tako da se u cijeloj širini otvaraju(više prozračnosti).poz
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
ovo je pravi karlovački gemišt(pola blitva-pola salata). Lijepo izgleda, nema šta. Kako to da si se odlučio gemištat na svaku foliju, malo će salati biti gusto u sredini?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Bojim se ovosezonske zimske prodaje,zbog opće besparice i niskih cijena...
Tako da mi je logičnije i manje rizično imati od svega pomalo,nego ići na jednu ili dvije kulture i popušiti...
Osim toga,sve plasiram kroz maloprodaju,pa moram imati malo širu ponudu...
Još su tu špinat,rotkvica i matovilac...
Blitva će se obirati,pa će salata imati dosta mjesta...
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Mi sa maloprodajom startamo 01.04 a završavamo 01.11, preko zime ne radimo. Za maloprodaju ćemo također gemištat u plasteniku (1.700m2) ali sa sjetvom i sadnjom krećemo poslije nove godine - blitva,špinat,rotkvica,mladi luk i krumpir,kupus,rotkvica,korabica,salata,matovilac - dovoljno da stigne u berbu početkom 04.mj
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Ja ne mogu tako,u 3 mjesecu mi moraju biti prazni plastenici da mogu posadit paradajze,krastavce i papriku...
Najviše sam se bojao nematoda,ali uspio sami ih se riješit sa Vajdejtom...
 

dubrovnik

Novi član
Tu od
11 Lis 2017
Poruka
12
Rasvjeta za unutarnji uzgoj

Nisam našao ovu temu pa ako sam preskočio neka minetko da link ili savjet koju rasvjetu da koristim za osvjetljenje klijališta i dalnjeg rasta sadnica. Ideja mi je da na nekoliko polica, površine 50x30, koja su jedna ispod druge, postavim svjetlo. Našao sam u Peveca led traku koja ima 6500 k i zgodna je za postaviti pa ako netko zna vrijedi li to bio bi zahvalan.
Isto tako sam čuo da su obične žarulje koje imaju isto toliko kelvina od 20 wati dovoljne da bi sadnice napredovale i dalje rasle.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Re: Rasvjeta za unutarnji uzgoj

Pozdrav.Prvo i osnovno u pitanju je koji je sadni materijal u pitanju,.6500kelvina ti apsolutno ništa ne znaći.Lux metar u ruke izmjeriti dnevnu vanjsku svijetlost i približno postaviti u klijalištu.Tebi je potrebno Luxa ne kelvina.Opet se vraćam na sadni materijal ,neke biljke koje trebaju jaće ili manje osvijetljenje prema njima se moraš ravnati jel ne rastu sve jednako pri istom osvijetljenju.Pa si naveo i daljnji rast sadnica pa tu trebaš kombinirati spektar boja za rast .Al opet je pitanje za koji sadni materijal ti treba.
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Ljudi pravim si nekakvu rasadu u malom plasteniku i opet imam problem. Kako stvoriti 90posto vlage u zraku? Za sada imam stalno 10 ili 20 posto. Pokusavao sam i prskalicom po zraku ali badava. Imam protukapajucu foliju,mozda zato?? Temperarura je visoka,oko 30 stepeni,pa je tesko stvoriti vlagu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Drustvo,gdje kupiti dobar termogen? Gledao sam ove iz Karlovca,Master,imaju direktni od 3500kn i indirektni od 7500kn,snage od 20kw pa nadalje. S time da ne smije ici nista osim ciste nafte zbog malih dizni,da se ne stopa. Kolega ima nekakav češke proizvodnje,ide sve u njega i radi vec nekoliko godina,37kw,platio ga je 3000kn,ima i elektroniku za odrzavanje temperature,sam se pali i gasi. Nema racun pa nezna koja firma ga je prodala,dosao mu postom takodjer iz Karlovca,a ne mogu naci na netu. Ima li tko kakva saznanja o toj ili nekoj drugoj firmi,gdje i sta kupiti?

Meni bi trebao jedan od tih 30kw cca. I da smije ici i loza i plava.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Imaju neke ovi sa Super goldy, znam da je kina ali dosta su bili jeftini i kao poljski ili češki nisam siguran.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Drustvo,gdje kupiti dobar termogen? Gledao sam ove iz Karlovca,Master,imaju direktni od 3500kn i indirektni od 7500kn,snage od 20kw pa nadalje. S time da ne smije ici nista osim ciste nafte zbog malih dizni,da se ne stopa. Kolega ima nekakav češke proizvodnje,ide sve u njega i radi vec nekoliko godina,37kw,platio ga je 3000kn,ima i elektroniku za odrzavanje temperature,sam se pali i gasi. Nema racun pa nezna koja firma ga je prodala,dosao mu postom takodjer iz Karlovca,a ne mogu naci na netu. Ima li tko kakva saznanja o toj ili nekoj drugoj firmi,gdje i sta kupiti?

Ja imam Euroemme 100 kw - na dizel ili lož - šta ti paše - pokriva 700 m/2 - malo korišten - u prosjeku po dva - tri tjedna šest godina.
Evo, baš se spremam za korištenje opet jer sam posadila plastenik, a najavljuju tri hladna dana - upravo je u toku provjera paljenja, tako da ne ispadne slučajno u momentu kada treba upaliti ono - nismo znali....iako do sada nikada nije zakazao.

Ako ti veličina odgovara, i ako ne trebaš ove godine - ili barem ne do kraja sljedećeg tjedna - možemo razgovarati o cijeni.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Auu pa to mi veliko. Meni dosta 30kw. Nasao sam Samko na supergoldu za 1600 kn od 30 kw i 1800 kn od 50 kw,a ima i u Zapresicu od 30kw za 2200kn ali njemacke proizvodnje,ima svu automatiku. Budem vidio koji brze moze doci,ispalo mi nesto hitno na sta nisam racunao pa mi sad treba do vikenda.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ja imam Euroemme 100 kw - na dizel ili lož - šta ti paše - pokriva 700 m/2 - malo korišten - u prosjeku po dva - tri tjedna šest godina.

Može info....?..koliko troši na sat ako mora napraviti razliku temperature od 20 st. Vjerojatno je dupla folija. Hvala.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Potrošnja mu je 10 l/h, no, ovisi o vanjskoj temperaturi koliko će zapravo potrošiti.
Nikada nisam mjerila potrošnju po razlici temperature pa ti ne mogu reći konkretno, no, tih deset litara na sat ne znači da će potrošiti u deset sati sto litara. Jer efektivno radi - ovisno o vanjskoj temperaturi - trećinu tog vremena ili manje. Kada ugrije na zadanu temperaturu - u par minuta doslovno postigne zadano - plamenik se gasi, a ventilator još tri puta puše vrući zrak prije ponovnog paljenja.
Grijem na sedam stupnjeva - evo sam danas pripremila 70 litara lože za oba plastenika i računam (iz iskustva prijašnjih takvih situacija) sa time odraditi tri krizne noći za koje navješćuju nekih 5 stupnjeva minusa.

Da, dupla folija je.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
imam posijanu papriku u plitice u plasteniku i ispod je podno grijanje,dali ce to biti dovoljno za ovaj najavljeni minus?
 

Najnoviji postovi

Na vrh