• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Promjena hidraulične pumpe na utovarivaču

Koju pumpu da uzmem?


  • Ukupno glasača
    8

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pumpa bez ubrzivaca, ako radis na brzom vratilu, to bi ti dolo ne 1000 okr/min motora, 500 okretaja vratila, a nijedna pumpa nije podesena da optimalno radi na tako niskom broju okretaja, osim nekih, govorimo o zupcastim koju ti trebas. Dalje d a bi imao protok nekih 50 do 60 l/min, na tim okretajima da bi postigao taj protok trebas pumpu preko 100cm3, preskupa bi bila, dakle ide multiplikator ubrzanja 3x ili 4 x, onda za protok od 50 l/min mozes ici sa pumpom od 26 cm3 do 33cm3 ovisno jeli 3x ili 4 x ubrzanje. Na tvoju anketu nemgu da odogovorim iz razloga jer nenam na kojim okretajima bi radio, sve u svemu tebi treba protok nekih 50 do 60 l/min, a koju ces ti pumpu stavti ovisi o broju okretaja koj imas na pogonu. Dake imas poznate
Tlak sustava od 200 do 250 bara, vjerovatno
Protok 50 do 60 l
okretaji ? i velicina pumpe ? jedno u odnosu sa drugim ti daje potrbni poznati protok.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nisam... rekao si da ces poslati link kalkulatora...

Jel zna netko koliko ubrzivac poveca protok pumpe? I jel je bolje uzeti samu pumpu veceg protoka bez ubrzivaca ili manju sa ubzivacem?

I kako da odredim "ccm" pumpe?(sto to uopce znaci?)

ubrzivača ima raznih omjera
ccm je kubikaža , odnosno kapacitet pumpe za jedan okret .
Ti ne možeš kupiti pumpu u trgovini od 50 litara u minti jer trgovci ne znaju kojim brojem okretaja ti okrečeš pumpu .
evo ti link , tražio sam mjere da ti izračunam pješke ..ali ti baš navalio na link
evo ti link
http://www.intlfpa.com/content_cal_gpmcalc.html



@power , ja bi radije uzeo ovo pa malo skuplje
http://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...itete-lijevanog-zeljeza-cjepac-oglas-10681958
nego ovo malo jeftinije
http://www.njuskalo.hr/strojevi-ala...umpa-grupe-2-hidraulicna-cjepac-oglas-8710755


vaš velečasni
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
da, ali kako na vratilu postici optimalna broj okretaja, ja tu nigdje ne vidim ubrzivac, opet dolazimo na isto, skoro puni gas da bi imao 1000 okr/min na vratilu, i opet treba pumpa preko 50cm3, da bi imao dovoljan protok.
 

karkop100

Novi član
Tu od
27 Ožu 2014
Poruka
18
Ispricavam se sto nisam odgovarao na temu do sad... Ali evo, utovarivac je slozen... vise se tocno ni ne sjecam koju pumpu sam kupio (koja kubikaza) ali protok je nekih 80-90 lit/min.. kupio sam i vecu korpu (0,3 kubika) Pumpa nije prejaka (barem zasada).. stroj radi fluidno i brzo.. mozete vidjetin na prilozenom videu. [YT]https://www.youtube.com/watch?v=_mkf-IDUuLQ[/YT]
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
Meni se čini da mu je ova korpa malo prevelika jer stane čim treba zagrabiti da bude puna.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Trebam hidrauličnu pumpu za utovarivač ali neznam kakva mi treba pa trebam pomoč i ako možda netko ima šta za ponuditi. Utovarivač je kao ovaj ali čini mi se malo veči. Pumpa je na njemu bila kao na utovarivaču za gnoj, znači kopča se gdje i kardan..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ukradena. To mi je od bratića a on kaže da je bila kao na utovarivaču stajskog gnoja a ja ni on ne znamo jesu li sve iste jačine, protoka ili što već.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam na hu 4 mjerio , kladio bi se da je 120 kubika(zaboravio sam ) .to je pumpa koja ide direkt na kardansko . bez multiprikatora
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Ma da takva bez multiplikatora od hu 4 ili možda hu 6. Ima dosta veliki rezervat ulja pa zato neznam šta da tražim.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako ti nije sila ćekati još tjedan dana podatak budem ponovno mjerio ?

u međuvremeni možeš poslati pitanje u gramip(ako je još živ) ili u rost-teh ...možda znaju
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Moreš ti izmjeriti ali meni će to malo značiti. Dovoljno mi je reći koja pumpa bi bila dovoljna. Koliko sam vidio na njuškalu nema niti jedne polovne. Nisam tražio u rosi tehu.
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
zanima me sto bi se dogodilo ako bi umjesto orginalne pumpe na mini bageru dakle trostruka zupcasta stavio jednostruku sa istom velicinom kao sto su ove 3 jer je ukupna velicina 20.5 litara
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako su potisi trostruke pimpe spojeni u jedan onda može. Ali ako nisu onda NE
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ne mozete staviti jednu jer nece raditi kako treba. Radit ce samo jedna komanda i bit ce spor. Jedna je pogon gusjenica, a druge dvije su spojene svaka na jednu komandu od cega je jedna rotacija krana. Moraju biti 3
 

Najnoviji postovi

Na vrh