• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pronalazak međa

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
@NEWHOLLAND naravno da je tebi 15-20cm sasvim dovoljno...dal ti možeš u gps učitati podatke katastra, nznm...ali opet velim, to nije javni podatak

@Lee Champa stanje katastra je negdje bolje negdje lošije... to je sad već druga priča..i mogao bih napisati 3 stranice o tome... krivicu tu snosi i država, ali i sami vlasnici parcele... krivica države je u tome, što je u bivšoj državi zbog poreza najvažniji bio katastar, i tamo si se mogao upisati ako si bio posjednik i korisnik neke parcele. a gruntovnica se zapustila jer nije bilo bitno vlasništvo. dok je dns jedini bitan dokument za bilo kakav pravni promet gruntovnica. krivica vlasnika/posjednika parcela je u tome što su se parcele prenosile, dijelile sve dogovrno i često to nije bilo provedeno kroz sustav... i kad to sve spojimo imamo to što imamo dns...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Upravo tako! Kad sam kupio tih 5000 kvadrata bilo ih je upisano "cijela momčad". Onda smo to sa prodavateljem sredili sudski. Sud je naredio da se to provede u knjigama.
Sad sam ja vlasnik po knjigama, a prodavateljeva kći, jer je on umro, upisana u Katastru nakon 40tak godina od odluke suda.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
to bi se inače trebalo bez problema riješiti na način da se gruntovni izvadak odnese u katastar...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
tak je, malo im mašeš tim gruntovnim izvatkom pred nosom, malo im spomeneš zakon, i onda se pokunje i naprave... 🤭
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Htio im gurnuti samo kroz vrata, ali traže molbu i nisam imao PRC potvrdu
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Jel možda ko imal situaciju da je nađena naknadno pronađena imovina? Npr žena je dobila od suda da je vlasnik neke šume i broj čestica, e sad je probelm kaj ja opće neznam di se ta čestica nalazi. Od kud da krenem? Svi papiri su na nju kaje dobila 1/1 ali te čestice opće nema. Znaći neznam di je šuma ta, a po papirima je naša.
Sutra mi dolazi mjernik u vezi jedne druge šume, ima smisla da mu pokažem taj papir ili kaj? Katastarska općina je naša, ali čestice nema upisane.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Pa normalno da ćeš ga pitati!
Jedan znanac neočekivano umro. Sin i kćer pokrenuli ostavinsku. Kad ono iznenađenje, otac im vlasnik parcele u gradu, za koju nisu znali!
A prije toga možeš na računalu ukucati katastar pa ispuniti općinu, mjesto i broj sa gruntovne - ono kaj se traži i dobiješ česticu, ali vlasnika može biti upisano "nogometna momčad".
Jer ovi u katastru ne jebeju odluku suda u vezi gruntovnice
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Da ali kaj mi on može pomoći? Isto bu ko i ja videl, čestice nema, npr čestica broj 300,a kaj got tražim ima 300/1 300/2 300/6 ali 300 nema, nemogu naći nikak.
A žena dobila ostavinu da je ona vlasnik, jer se svi odrekli u njezinu korist a niko za tu šumu nezna.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Vjerovatno novi premjer pa mijenjani brojevi,treba otići u katastar da na karti pokažu gdje se nalazi,usput se vidi i posjedovni list i sl.
 

milanf

Aktivni član
Tu od
22 Sij 2022
Poruka
95
Vjerojatno zato jer je sad pod drugim brojem; imam ja u obitelji neke stare papire sa kojih su do danas cestice skroz promjenile broj, ali je ostao isti broj zk uloška.
U svakom slucaju, na katastru bi to trebali znati/vidjeti na starim planovima
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
U ostavini se uvijek upisuju gruntovne cestice a ne katastarske, iako pise da je to katastarska cestica. Ako nisu identicni brojevi onda ju nebudes sam.tak pronasel...posalji mi na pm broj i koja opcina.pa ti pogledam...

A to kaj je.netko negdje upisan moze i ne.mora biti da je stvarni vlasnik te parcele...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovo je naknadno pronađena imovina, i problem je kaj niko od familije nezna kaje to i kakva je to šuma.
Žena to nasljedila od bake pokojne.
Ali sutra mi dolazi mernik šumu drugu merit pa bum ga pital kam da idem kaj pitat.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Piše vjerojatno ZK uložak i po tome traži. Traži preko Gruntovnica.hr
 

Najnoviji postovi

Na vrh