• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prosvjed

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
@bok123 i mari. Potpisujem sto ste napisali. To upravo i ja hocu reci da se jasnim argumentima treba boriti. I u krajnjoj liniji, ljudima koji nisu upuceni jasno i konkretno objasniti cinjenice.
 
B

bok123

Guest
Ledo je dao novi obračun mlijeka. Više nema klasa nego razredi. Ljudi su popizdili. Ima cijena od 2,60 k pa do 1,20 k/l.

Ledo nije nikoga zvanično obavijestio o tom novom obračunu, jedino su terenci objasnili da je to došlo iz ministarstva, da Europa (navodno) traži obračun u kg, i da oni nisu krivi.

Eto argumenta za prosvjed. Da li su oni naša vlada ili Europska? :twisted: :twisted: :twisted:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bok123 kaže:
Ledo je dao novi obračun mlijeka. Više nema klasa nego razredi. Ljudi su popizdili. Ima cijena od 2,60 k pa do 1,20 k/l.

Ledo nije nikoga zvanično obavijestio o tom novom obračunu, jedino su terenci objasnili da je to došlo iz ministarstva, da Europa (navodno) traži obračun u kg, i da oni nisu krivi.

Eto argumenta za prosvjed. Da li su oni naša vlada ili Europska? :twisted: :twisted: :twisted:

hm hm hm, ne bi trebali biti oni gadni smajliči tu
naime kada se obračunava po kilogamu a ne po litri mlijeka to ide samo seljaku u korist, jer su na litrama seljaci gubili, tako da ovaj put nema razloga za paniku jer če vam ispast na kraju puno više mlijeka nego kad sta imali obračun u litrama :D
a cijena je u rasponu ko i prije , favorizira se 1. razreda tj extra i prva klasa a ruši se cjena lošima, reda treba biti, a sad kaj ljudi očekuju bajke i lovu do krova u to se ne upuštam :!:

terenci rade kaj im se kaže, računovodsvo radi kaj im se kaže, seljaci rade kak hoče pa onda dobiju 1,2kn , čast iznimkama , ima onih koji dobiju i največu cjenu

inače svoje poslovanje firme nisu dužne nikoga obavjestit, pročitajte svi ugovore sa firmama kojima dajete mlijeko, piše samo ono što ste vi dužni učiniti, a ne ono što su oni dužni učiniti, ah to bi sad moglo iči u nedogled :!:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
naši su ljudi stvarno čudni(mislim na balkance,jer tu i mi spadamo zbog mentaliteta ponajviše).najlakše se bunit kad se uvede neka promjena,makar ona bila i dobra za njih.u ovom slučaju profitirat će pravi i uredni stočari,a izgubit oni koji su stočari eto tako,da ne kažem,preko k... kad se treba primit nečeg ozbiljnog i dobrano zagrist i upreć,ehhh ma 'ko će!već sam par puta pisao na forumu kako se u mojoj općini sve više PLODNE zemlje pretvara u šikare,stoke je sve manje,a novih farmi skoro nigdje...obišao sam prigorski kraj(Bjelovar,Koprivnica,Križevci,Vrbovec) i tamo je rijetkost za vidjet nepokošenu i zapuštenu livadu,a kamoli i šikaru,a sve u brdu i daleko teže za obradu nego kod nas u RAVNOJ I PLODNOJ Slavoniji...samo je zanimljiv podatak da je velika većina površina prijavljena pod kulturom i uredno se beru poticaji...birtije su pune cijeli dan,a da zoveš nekog da ti pomogne skupit bale,ma samo ti se nasmiju i odmahnu rukom.i onda takvi meni idu pričat da im država ne valja,da je cijena žita mala,da je sve skupo i da se NE ISPLATI RADIT!!! pa je najlakše sjest pred birtiju i natezati pivo i prodavat filozofije...nije sad da se hvalim,ali u mojoj široj okolici nema nitko tko radi ni približno kao ja,a ja imam tek 40-ak ovaca i 20-ak jutara zemlje(što je na rubu isplativosti a opet radim i ne kukam),zar to nije žalosno????ima li tu ikakve budućnosti?

nemojte mi zamjerit,ali nekad mi stvarno pukne film,kad se ljudi žale da država ne valja,a NIŠTA NE RADE U TOJ DRŽAVI,a od nje uzimaju.

p.s.nemojte krivo shvatit da hvalim našu državu,u njoj stvarno treba reda,počevši od vrha...
 
B

Bobo

Guest
Brko, SVAKA TI CAST!

Ne znam da se ovo moglo bolje srociti...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nisam ja ništa sročio,već kako mi je palo na pamet,tako i napisao... uvijek me to smetalo i smetat će!
 
B

Bobo

Guest
Tu smo isti... Kojekakvi dzabalebarosi pred birtijama i trgovinama smetaju svakome zivom, osim vlasnicima birtija i trgovina ;)

Na svu srecu, nigdje blizu mog sela nema niti birtije, niti trgovine, pa ljudi nesto i rade...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Bobo kaže:
Tu smo isti... Kojekakvi dzabalebarosi pred birtijama i trgovinama smetaju svakome zivom, osim vlasnicima birtija i trgovina ;)...
Dok im penzije uredno stizu da bi je mogli potrositi :)

Inace, potpisujem zadnje postove bogeca i abrkilija ..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kao što abrkili kaže treba promjeniti VRH, a ovo sve ispod če se lijepo poredati na svoja mjesta!!! :!:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@šanana:u našoj državi treba isprati balkanski mentalitet,kako u vrhu,tako i onima u birtiji,onda će tek sve bit na mjestu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ali da se politika izmjeni, da postane kak se spada, nebi više ljudi sjedili u birtijama nego bi radili da si zarade plaču, a ne ovak im država daje naše novce i oni piju na naš račun majku im!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
e te ništ koristi i meni smetaju...u mome kraju ih ima ko u priči a ništ ne rade i država ih sponzorira a seljaka če samo pokopati :twisted: :twisted:
 
B

bok123

Guest
bogec kaže:
inače svoje poslovanje firme nisu dužne nikoga obavjestit, pročitajte svi ugovore sa firmama kojima dajete mlijeko, piše samo ono što ste vi dužni učiniti, a ne ono što su oni dužni učiniti, ah to bi sad moglo iči u nedogled :!:


Ne radi se o poslovanju, nego o elementarnoj pristojnosti. Nitko ne tjera da se mlijeko mora predati Ledu ili Dukatu ili Vindiji. Ali ako surađujemo, ipak treba reči da dolazi do promjena. Kg ili litra, to je samo stvar matematike.
Radi se o razredu: 1. i 2. A u razredu ima isto različitih cijena, ovisno o parametrima koji se koriste.

Prije nekoliko godina sam radio u jednoj firmi gdje kad god nije bilo dosta novca za plače, obavezno se mijenjao obračun. Nikada nije bilo u korist radnika- gledano u globalu- jer nije bilo love. A prikazivalo se kao da je nešto novo
i strašno napredno izmišljeno.
 
B

bok123

Guest
Sutra je prosvjed mljekarskih udruga u Zagrebu. Treba glasno reći da proizvodnja mlijeka nije zajebancija nego ozbiljan biznis. Smanjenje cijena za 20% - 30% znači da je ova naša država došla pred zid.
Jedva zaustavljaju banke da ne podignu još više profit, a nas, drvnu ind., građevinu itd. tko nas šiša.
Vrijeme se počinje okretati prema našim vlastodršcima. Ljudi počinju dizati glave. I neka, dok još imamo snage i rezervi.
 
I

ivica

Guest
ODUSTASJE SE OD PROSVJEDA ,upravo je u ministarstvu postignut dogovor ,jos neznam kakav ali cu saznati !
 
B

bok123

Guest
Čujem da država ostavlja poticaje još ovu godinu. Navodno im je bilo javljeno koliko nas dolazi, pa su obzirom da znaju za sniženje cijene kod mlijekara, prihvatili blažu varijantu.

Osim toga se priča da je uvoz iz BiH u biti uvoz iz Nizozemske preko BiH. Da li je netko nešto čuo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh