• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prskalice LEŠKO

M

miro99

Guest
znači 3 rali to je dobro, ja pošpricam s universalom na 3bara u 1. brzini 1ha, a u 2. oko 1,5ha. znam još samo da na 3bara treba 15min. da izbaci 440 litara vodo štopo sam. sad sam kupil manje dize.
 
S

seljaček

Guest
Tako je i na ovoj odprilike,samo se bojim da to nije dosta vode

Meni je reklo nekoliko agronoma da količina vode nije bitna bitno je količina djelatne tvari po jedinici površine a jedan me pokopo sa izjavom " ako ne misliš izliti 20.000 litara vode na hektar nemoj se uopče zamarat količinom vode čim manje tim bolje." i toga se držim i za sada djeluje.
 
M

miro99

Guest
susjed ima dize 02 i pošprica s 330L. oko 2,5 rali pa to je još manje. sa herbicidima prije nicanja il do 3. lista bilo bi dobro više radi suše a kontakne manje da se ne cjedi s lista otrov.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,648
leško

Zanimam me dali ima tko špricu leško 440l i koliko šprica s njom
ja imam leško 330l, s njom sam dobio dizne 04 za prskanje prije nicanja koje stvaraju lepezasti mlaz koji prodire u zemlju,i pošpricam 1 hektar, nakon nicanja prskam s keramičkim diznama koje stvaraju maglu, okrugao mlaz, koji lagano pada na biljku i troše tri puta manje vode od 04 dizni,a i tri puta su skuplje. kod mene više od 90 posto nema pojma o ovim drugim diznama i koriste samo ove prve s raznim promjeria od 02 do 04...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima li tko Leško špricu 440l sa 10m granama, 65l pumpa??

Zanima me kak se pokazala, dal pucaju grane??

Šprica je 2007. godina i nudi mi se u zamjenu za moju staru MEP 350l (isto stari leško) uz sitnu nadoplatu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Nije to malo sumnjivo? Ko da je se ovaj hoće riješiti...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Joj leško je koma ja imam 330 nebih je nikom preporučio.
Pumpa prolupala mjenjali ležaje.
Razvodnik se sav bio raspao a malo radila.
Garažirana kupili je novu a nije puno ni radila.
Ako su ove takve a vjerojatno jesu.
I još nešto uvjek kapa i curi kad se zatvori makar smo nove ventile stavljali.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A gle, on ju je jeftino kupio i još će zaradit 1000 kn, nema kaj biti sumnjivo.
Tu je blizu mene, budem ju isprobao prije naravno.

Nego mene zanima dal je to ok šprica.

Imamo malu 330l sa 8m granama, kupljena nova 2008. ili 2010. godine i to je sve tak-tak, ali ajd nije loša, pa ako ova 440l nije gora zamjenil bi ja to.
Mada mislim da je šasija potpuno ista, samo na ovoj od 440l je višlji rezervar i veče su grane.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam Leško 350 pumpa nije dirana rasporednik prepakiran za tehnički nigdje ne curi no loše pofardana grane kilave varovi loši na cijevima kod rezanja ostalo špene služi ali završna obrada loša i poklopac na navlačenje . Sve u svemu podsječa me na poluproizvod zvan IMT
 

tome dukic

Novi član
Tu od
8 Srp 2023
Poruka
1
Joj leško je koma ja imam 330 nebih je nikom preporučio.
Pumpa prolupala mjenjali ležaje.
Razvodnik se sav bio raspao a malo radila.
Garažirana kupili je novu a nije puno ni radila.
Ako su ove takve a vjerojatno jesu.
I još nešto uvjek kapa i curi kad se zatvori makar smo nove ventile stavljali.
Kompa ja isto imam leško 330.kupili je novu.3 puta poskrpin vinograd sa po 150 litara vode i zbogom membrane.adio ležaji.isto kada su je dica slagala.jedna tura,jedna reparatura.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,331
Ne znam kakve su te od 330 ali ja imam od 220 već 20 godina i još znam sad na prvu ruku za 3 komada iz obitelji imaju isto tako dugo i nikakvih problema nisu imali, mi smo prije 10 godina preventivno promijenili membrane i to je to. S tim da ju koristim za njive i za vinograd, znači da se nešto i naradi. Sad kod atestiranja rekli su ovi da su te pumpe super i da traju, da nisu ko ove nove, očito imaju iskustva s terena pa vide gdje su problemi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jedan stavka je održavanje ..tj pranje poslje upotrebe a druga stavka je pritisak na kojem se dela ..3 i najvažnija je kvaliteta , a ona diktira u kombinaciji s prve dvije da svakih 5 godina moraš kupiti novu
 

Najnoviji postovi

Na vrh