• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2021./2022.

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Sjetve pšenice i u mom kraju.
Sofru 230kg/ha
Gabrio 230kg/ha

View attachment 42094

Da li je tko tržio pšenicu rod 2021g ovih dana?
Kaj se vise netko sjeca te love? Davno je to bilo :ROFLMAO:
Salu na stranu, dobio sam ponudu 1.41 i prodao tad sve. Tko bi ocekivao ove cijene sad???
Al prica se da je ta cijena, al da nitko to ne zeli platiti?
Ima tko kakva iskustva? Kaj na godinu napraviti?
 

terminator99

Aktivni član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
278
Psenica se bere suha, tak da nema susenja.. a silosi vise nisu tako skupi.. pogotovo unutarnji, nego ima li tu racunice??
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Ja nisam stigel posijati pa sad čekam da se prosuši zemlja… Ako se uopće bude dalo…
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nikad više nisam posijao i nikad prije,al zato nikad kasnije nisam kuruzu brao. Valjda bude do kraja tjedna🤣.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Psenica se bere suha, tak da nema susenja.. a silosi vise nisu tako skupi.. pogotovo unutarnji, nego ima li tu racunice??

Trenutno bi trebalo biti računica, e sad kome prodati, otkupljivači/trgovci su u kukuruzu i obično ne vole trgovati s njom.
Kontaktirati veće mlinove Podravka, Čk mlinovi i tako redom..
I sam zainteresiran u današnje vrijeme za čuvanje merkantile do boljeg(goreg) stanja na tržištu a baš kaj se tiče pšenice jel bolje imati zbog malih kapaciteta nekog poboljšivača odnosno 1klase..npr.
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
128
Decki, po arkodu mi je susjed 10metara u mojoj zemlji, dal bi ja njemu smjeo poorati posijanu pšenicu ako geodeta dodje i uvrdi takvo stanje da je on u mome 10 metara? Dal me moze kazneno goniti ili tuziti, jer covjek je smece a dosta mi je vise da odorava svake god po malo...
Msm znam da smijem kad ovrsi, ali ja bi sijao tu suncokret na proljeće, pa ne znam dal smijem usjev zaorat?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Nemoj gledati ARKOD za takve stvari samo geodeta, gruntovnica i katastar
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
129
hehe zanimljivo, ja bi zvao geodeta pa ak bi se utvrdilo da je fakat 10 m u mojem, čekal bi da dozrije pa bi požel svoje i to je to. Nek samo sije i gnoji
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zemlja je bila dosta hladna pa nicanje sporije ide.Ovih dana su noći toplije i odmah nicanje ide brže.Nama je ponikao ječam sijan 31.10. u isto vrijeme kao i pšenica sijana 10 dana ranije.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Da li se ovakvo kasnije sijanje odražava na prinos. Pretpostavljam da sijate više sjemena.
 
Na vrh