• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2022./2023.

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
U slučaju spora teško je dokazati da je sjemenarska kuća kemijala. Ako se siju velike površine najbolje je kupiti vreću ili dvije više kako bi se kasnije mogla napraviti analiza sjemena.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Lema je pocela napadati pšenicu pa sam jucer, nadam se zadnji put, usel u nju s špricom.
Bilo mi ju je muka gaziti, ali kad se mora.
Inace u odlicnom je stanju, ali kaj to vrijedi kad nas budu usrali s cijenom totalno.
20230524_174012.jpg 20230524_173950.jpg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Obiwan. Zdrav i malo polegel na mjestima, previše papra… Al nema veze, glavno da bude cijena dobra… 🤦‍♂️ Veli jedan lokalni mlinar da je kupil nedavno pšenicu po 50 lipa. Pretpostavite od kud.
IMG_3292.jpeg IMG_3291.jpeg
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
88
Pozdrav svima,
Planirao sam u narednim danima po prvi put uraditi folijarnu prihranu pšenice i zobi sa UREOM.
Koliko kg đubriva je potrebno na 1 ha i u kojoj koncentraciji sa vodom ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Moja je izdržala današnji nalet kiše, nadam se da bu tak i narednih par dana koji su pred njom.

 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav svima,
Planirao sam u narednim danima po prvi put uraditi folijarnu prihranu pšenice i zobi sa UREOM.
Koliko kg đubriva je potrebno na 1 ha i u kojoj koncentraciji sa vodom ?
Podnosi do 25% otopine, dakle 25kg na 100L vode.

Količina odnosno jačina ovisi o tebi, koliko želiš.

Odnos ti je 1kg - 1L, dakle moguće je otopiti jedan kilogram UREE u 1L vode.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
@MUHA vidi se na polju ispod da ima dosta vode
Ne pitaj, svaku ali svaku godinu je čovek koji je u najmu toga polja moral presijavati, barem pola. Ovo leto je zbog kiše i vode koja tam stoji posijal prije tri dana polovicu.
Koja je njemu tu računica ja ne kontam godinama ali on je uporan.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Muha, mi smo jucer isli u Mokrice Miholečke na utakmicu.
I negde u 17:30 je kum taman isel s autom preko Križevcov i veli da je padala takva plova kaj je moral stati na bankinu, nije videl voziti.
A tam u tima Mokricama je igraliste u jami, a sve okolo brda.
Dok je pocela plova padati, poceli smo se saliti da ako se s tih brda pocne zlevati voda, bumo se pogutili u njoj ko stakori, hah.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,578
Evo...
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-06-09-48-49-541_com.adobe.reader.jpg
    Screenshot_2023-06-06-09-48-49-541_com.adobe.reader.jpg
    25.3 KB · Pregleda: 91

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Koje su cijene za psenicu i kukuruz, ja to ne vidim nist procitati?
Danas sam isel pitat tu lokalnog otkupljivaca za kukuruz rod 2022, i veli mi da su placali sad zadnje 180 e tona, a sad da je pal na nekih 145 e i veli mi da mozda pricekam 7, 8 mjesec za krunjenje.
To je ziva propast i najrade bi odustal od toga svega.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
156
Pa to ti je tak u poljoprivredi, tko se kad obogatil od posla? 🤣🤣

Ali je, preniska je cijena za ulazne troskove,ali kak sve izgleda dobro bude ako budemo mogli ikome i prodati nasu robu i kaj je najvaznije, NAPLATITI. jer i ti otkupljivaci imaju puna skladista a kukuruz su kupovali po 2 kn a sad je 1.30
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
kotacijske cijene su užasne...
pšenica 150€/t
ječam 120€t (tu ide i tritikal)...nebudem na nuli ako ga po toj cijeni prodam...više me kan koštal kaj sam bacil za prihranu nego budem dobil za njega...i to ako rodi oko 2kg po čhv-u...a di je onda obrada tla, špricanje...
kukuruz 150€/t..to mora roditi prek 15t/ha kaj bumo na nuli... napomena da je ovo cijena za kuruz 14% vlage...
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Pa to ti je tak u poljoprivredi, tko se kad obogatil od posla? 🤣🤣

Ali je, preniska je cijena za ulazne troskove,ali kak sve izgleda dobro bude ako budemo mogli ikome i prodati nasu robu i kaj je najvaznije, NAPLATITI. jer i ti otkupljivaci imaju puna skladista a kukuruz su kupovali po 2 kn a sad je 1.30
Nemojte vjerovati u to da oni imaju puna skladista robe.
Ti veci otkupljivaci su sve vec rasprodali i mogu prodati jos koliko god hoce, samo sad vise rijetko ko ima kukuruza doma.
Uglavnom, sad smo vec ulozili u novi kukuruz, i to brdo love i ja ga budem svega spremal doma na jesen i ako 2024. ne bude neka normalna cijena, pravac Ireland.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
156
Ja nikad ne budem zaboravil 2012 2013 kad je kukuruz s polja bio 1.60
Ja sam bil mlad i nadobudan i sve smo doma spremali,kod susjeda, pola ulice kad na proljece slican scenarij kao ove godine cijena posteno pala,a mi se doma svi naradili.
Tada sam. Procital jednu dobru izjavu; kada je velika cijena na jesen, mozes u proljece jos malo vise zaraditi ili puno izgubiti na razlici u cijeni
A kada je na jesen mala cijena, mozes na proljece malo izgubiti ili puno zaraditi na razlici u cijeni
Tak da sam se te recenice sjetil ovo jeseni,ali eto da se nisam prije desetak godina naradil kak nesposoban ni ja to ne bih znal 🤣 ucis na svojim postupcima
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Sorta od Rwa, Tenor.
Iskustva, ako je netko sijao, tolerancije na bolesti, prinos...
 

Najnoviji postovi

Na vrh