• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2023./2024.

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,045
Kaj radite sa slamom?
Ja sam svoju podrobil s malcerom i ceka da ju pokrijem sa jesenskom brazdom i pospem sa Ureom.
Jel bu to ok?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Uspjeli smo u ponedjeljak prije nego nas je kiša potjerala dio pokombajnirati. Rezultati recimo dobri. Obiwan na svim parcelama, prosjek 8,3 t/ha (4,77 t/ral), hektolitar 80, protein prosjek 11% na 3 uzorka. Prinos me ugodno iznenadil. Mislil sam po izgledu pšenice da nebude više od 6,5-7 t/ha. Protein je slab, što je recimo i za očekivati kod te sorte. Možda bi se dalo popraviti da sam radil još jednu prihranu u cvatnji.
IMG_4284.jpeg
 

Stjepan1262

Član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
33
1000015427.jpg Kod mene isto obiwan, pšenica je strasno dobro izgledala da ne može biti bolja, gusta, jaka na granici poljeganja, ali prinos ne ide preko 4400kg po rali, pa me zanima kako onda izgledaju psenice sta imaju 5 tona na rali i više te u čemu je toliko razlika
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,601
Nemam slike pšenice iz blizine sad iz žetve al kolko vidim i kod mene sklop slično izgleda. Mogu slikati kad nastavimo. Kolko vidim sa tvoje slike čini mi se da su kod mene klasovi duži. Imam slike kak je izgledala prije 3 tjedna.
IMG_4198.jpeg IMG_4199.jpeg IMG_4201.jpeg
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
222
Decki ja pak imam kontra problem imao sam obivan ali ima slab hl 74
A prinos je bio 9.6 tona po ha i proteini 11.9
A na drugoj parceli, svako zrno obivana jadno i nikakvo hl 65 prinos 8.3 tone a protein opet isti 11.9
Di sam ja zeznul da mi tak mali hl?

Sad malo razmisljam, kaj ako je tuca malo zeznula stvar? I smanjila hl? Doduse i prije kombajniranje je bilo dosta zrna dole po zemlji


Moj recept je bio 320kg 3x15 prijesjetve
1.kan 200kg
2.kan 150kg i 50kg uree
Vas?
 

Stjepan1262

Član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
33
Koliko sijete kilograma na hektar, jel tavanuša ili?
Meni pšenica uvijek polegne na nekim komadima, mjestimice i to dosta, a prinos tako oko 4400 na ral, pa me zanima kako bi tek onda bilo da je oko 5 tona...
Jel koristite mozda regulator rasta?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Odlični prinosi 👏.

Luka zanimljiva situacija kod tebe, pitanje za profesore oplemeljivače.

Psenica proteinom na pragu 2 klase a zbog Hl debelo u 4 klasi. A za prinos svaka čast.
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
222
Prskano sa medax top regulator rasta 0.9 litara po ha ali zakasnil sam da je bio jaci vjetar bi poleglo
Sijano novo sjeme 240 kg na ha sve sijano do 1.11
Imao sam sofru ali tma su proteini bili 10.5 taman hektolitar isto 74 a prinos od 8.3 do 8.9
 

Stjepan1262

Član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
33
U kojoj fazi je najbolje prskat s tim regulatorom, za njega koliko sam procitao ne moraju biti visoke temperature kao za moddus
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
222
Isto kak i za modus ali su bas bile kise i scasta pa sam mozda zakasnio par dana
Cijena je nekaj malo manje nego za modus za 1 ha
 

Najnoviji postovi

Na vrh