• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
Neznam gdje da pitam pa cu ovdje,,,sa cim vi spricate zob protiv trave...Imam 1h jesenske zobi,za sada je dobro ima malo trave pa bi je trebao prespricat...Sta vi preporucate
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Lancelot ,jeftin a efikasan za širokolisne korove.Za uskolisne je problematično u zobi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Sekator ide od BBCH skale 21 do 32. Ovdje je ta skala pa ti sam ocjeni u kojoj ti je fazi pšenica. http://spletni2.furs.gov.si/agromeT/feno/feno.asp?ID=1 Ja nebih..zato što dolazi hladnije vrijeme, što će biti stres za biljku,a herbicid bi taj stres dodatno pojačao,ali ima netko s osobnim iskustvom koji će ti bolje objasnit.
 
Posljednje uređivanje:

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Gledao sam vec po bbch skali i bas je ono li-la...
ali ako gledam po tome da na sekatoru piše da se može koristiti do pojave drugog koljenca onda bi mogao još špricati jer graindor ima isto za sad samo jedno iako je malo veci i jaci od vulkana.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Imam jedno pitanje: Da li mjesate fungicide sa herbicidima pa odjednom sve poprskate ili treba svako posebno?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Imam pitanje.
Dal' se smije mješat Urea i fungicid?
I kolko stavit Uree u prskalicu? Poprskam 6 kj.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Imam pitanje.
Dal' se smije mješat Urea i fungicid?
I kolko stavit Uree u prskalicu? Poprskam 6 kj.

Kod psenice može do 25% otopina
Ja sam stavljal 5% fungicid i herbicid i di sam preklopio malo su mi pozutili vrhovi
 

JordanX

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
150
Pozdrav,
da li se slobodno miješa neko folijarno gnojivo ( npr. Slavol ) i da se istovremeno obavi prskanje pšenice protiv bolesti klasa ?
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
I mi imamo slavol i rekli su nam da mozemo mijesati sa otrovom tako da ne moramo dva puta ici.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,433
Zaštita pšenice.

4e6bc3949f73226d51ba9b3769cb3c4c.jpg


e7f405952347001fe5784805ecd7622f.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Kws Calisol u klasanju , bila zaštita sa Amistar extra zastavice i to je to ...

Dvije prihrane po 200kg/ha Kana



 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Kod mene ima balca za popizditi, danas kupio otrov, sutra prskanje..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Svaki agronom mi kaze drukcije,u RWA mi je dala Amistar ekstra i Rokohumin (folijarno),te kaze da se smije mijesati to,i uz to bi stavio i Poleci(insekticid)protiv leme.
E sad mene zanima neki kazu da se ne smije nista mijesati,neki kazu moze.A nekako mi se ne ide 3 puta po istom tragu...
Imam i nesto Duetta od prosle godine,pa me zanima i situacija sa njim sa miješanjem?
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Na nekim preparatima piše s čim se smije mješat a na nekima nažalost na piše... Kod mene stigla lema... Jel ima kakvo sredstvo kaj preventivno djeluje na lemu?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh