• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

PŠENICA sjetva/žetva 2016-2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Žetva pšenice je gotova, prosjek je bio 6,8 tona po hektaru :)
Hektolitar se vrtio od 80 do 85, a za proteine još ne znamo :)

Kako razdjele psenicu ako ne mjere proteine?

Kraljice iz optimalne sjetve sam imao isto oko 9 tona, kako sam sijao tako sam i vrsio tako da je prinos padao. Na kraju prosjek oko 8 t/ha, sve prva klasa.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ma ništa oni ne razdvajaju, sve to ide u isti silos, nemaju taj aparat što mjeri proteine, tak naknadno uzorke negdje nose i po tom se vrši isplata, a ni nama ta nije jasno da nema razdvajanja, ali eto, tako je.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Kraljica znači dobro sipa, i kod mene je dala 5 tona na jednom jutru. Jače zemlje su dale jako dobro, lošije zemlje su dale slabije pjeski jel. Agrotehnika je svuda ista. Proteini 13.6 pa sve do 15.7 i jsto ide sve u isti koš. HL 81,82. Jedna zanimljivost je da su uvjek proteini veći na slabijim zemljama sa slabijim prinosom i tako je kod svih.
 

Dube

Član
Tu od
20 Ožu 2015
Poruka
33
Žetva pšenice je gotova, prosjek je bio 6,8 tona po hektaru :)
Hektolitar se vrtio od 80 do 85, a za proteine još ne znamo :)



8eDe7Yj.jpg
Koja je ta brkulja sorta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krle8520

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
39
Ja sam na 1000 m2 posijao 3 vrečice pšenice i dobio cca 1300 litara. Ali je zrno pšenice ove godine bilo poprilično sitno.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Matija...koliko kuna si dobio za tih 6300, meni isti prinos po hektaru,BC Anica, plačeno po 1,06kn/kg, slijedeće godine prelazim na Bologniu, kolegi plačena po 1.20 kn/kg. Pričam o cijeni iz razloga jer više nije jedini faktor zarade prinos po hektaru.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Evo ja dobio 1.19 kad se odbiju primjese, kalo, analiza, prijem...
Nesto premium, ostalo prva klasa. Sve osjecka kraljica.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,212
Milane, kakav je prinos i koliko kg/h si ga sijao??
Kod mene graindor bio 6300kg/h
Tesko mi je reći jer sam sijao napamet nije sijacica precizna.. Stavio sam 200kg na ral negdje i opet nije pregusta. Sto mi je falilo dosijao sam tritikal ionako sve stoka pojede :).

Koliko si ti sijao?
Ja sijem isključivo za stoku, mislim da mi je graindor najbolji izbor.. Mozda bi i neku drugu.

Isto i prinos ne mogu reci, ali sam prezadovoljan :). Dovezli smo kuci pune prikolice i pun bunker hehh.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Bhorv, dao sam je po 1,00kn bez mjerenja proteina i hl
Dobila je 2 prihrane i 2 puta je prskana(sekator+impact i amistar) i slazem se sa tobom da prinos nije mjerilo ali ni stocar varazdin,ni koka ni fanon petrijanec nisu mjerili proteine a na tvoju stranu mi nije bilo isplativo ici s obzirom da sam je imao samo 1ha

Ja sam graindor sijao prvi puta sad i zadovoljan sam sa njim a isao sam sa sj. normom od 215 kg/h i na oko mi je iz kombajna bila malo rijetka tako da cu iduce godine malo pojacati.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh