• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puhalnik za žitarice

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Gubi dosta snage, ne znam točno jer sam zaboravio ali oko trećinu.
Riješenje ti je frekventni regulator, ulaz 1x220 izlaz 3x220.
Tad motor spajaš u trokut.

LP
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Dali se na puhalnik za žitarice može još nadodati cijev ili to što on ima na primjer 10m cijevi je to to, ili bi mogao još 3-4-5m?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Jedino probat. Ovisi koliko mislis u vis bacat.
U puhalniku bi trebala biti ona cijev u cijevi s kojom smanjujes kapacitet pa bi valjda trebalo onda i dalje bacat.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nisam probao al za zitarice bi trebalo ici pogotovo zob,dok je kod kukuruza druga prica.
Ako visina nije prevelika onda duzinu moze se bez problema produziti .
Ubiti eto treba malo experimentirat,da bi se vidilo sto uglavnom zavisi o velicini turbine i snage motora.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
A nije previsoko oko 4.5m, ali trebam dužine oko 12m i išle bi samo žitarice. A dali bi valjalo ono gibljivo crijevo kao na cisterni kroz koje uvlači cisterna u sebe?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ne jer zrno treba glatko da putuje a po limu mu je najmanji odpor .
Ja sastrane dignem puhalnik na kaplaje skoro a u tavanu postavim oluk koji zakrecem znaci 3-4 metra jedna pa druga strana i onda bez .
Posle to malo razgrnem i eto ga.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Koji puhalnik za žitarice se preporuča. Koliko minimalno kW motor i kakvi su mu kapaciteti po satu?
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
mi ganjamo 3.3kw puhalnik s agregatom honda ect7000...
Agregat ni ne čujemo od puhalnika...moram ponekad ići provjeriti jel radi...;P
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja sam imao 3.3 kw puhalnik trifazni sa dvije brzine (trokut zvijezda) agregat traktorski od 10kw ga nije mogao vrtiti...rečeno mi je da mira biti agregat od 20-24 kw....pa sam odustao i uzeo šneku
 

Najnoviji postovi

Na vrh