• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa,ali koja????

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Poštovani Forumaši,pozdrav od Ražinekopa.

Molio bih pomoć,ako netko zna koja je ova vrsta traktorske pumpe,i ako za to ima upute za uporabu?

Unaprijed hvala!

Privici:Četiri slike pumpe.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    25.7 KB · Pregleda: 375
  • 2.jpg
    2.jpg
    66.9 KB · Pregleda: 378
  • 3.jpg
    3.jpg
    78.7 KB · Pregleda: 631
  • 4.jpg
    4.jpg
    71 KB · Pregleda: 408

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Membranska pumpa , zgodna za traktorske priskalice i slično , ako si to pitao
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Hvala na odgovoru,ali mene zanimaju pobliži podaci o istoj pumpi.O njoj ne znam ništa-nađena odbačena.
Pozdrav
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
velečasni piše
Meni to liči na dal degan ..stariji model ...naravno
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Kontaktirao čovjeka,uputa nema!!!!

Znači i dalje se traže upute za ovu pumpu??????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A kakve uput trebaš ,
Jesi kad radio s takvom pumpom?

vaš velečasni
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Pozdrav od Ražinekopa,
Po struci sam električar tako da mi mehanika nije jača strana.Posjedujem japanski traktor Iseki TU 1600 sa kojim pomalo frezam masline,a ovu pumpu sam dobio na poklon-čovjek kaže ispravna??
E sad kad bih ja znao da je to odlična pumpa,lako se dođe do rezervnih dijelova,daje dobar pritisak na srednjim okretajima odlučio bih se na ugradnju na traktor,prepravku kardanske spojnice,izradu i montažu rezervoara te kombiniranje sa ručnim izlaznim prskalicama.Svrha bi bila prskanje maslina,znači dođem na mjesto rada sađem sa taktora poprskam dvije tri masline pomaknem se i tako dalje.

E sada to je plan a molio bih da "dotičnoj dami"doznam bar ime i prezime.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ova pumpa je vjerojatno i za više nego kaj ti treba .
Ovako na oko izgleda da ima dvije mebrane znači jebački protok .
Na mehanizmu s zupcima podešaaš lak l , ne obaziri se na manometar nego na to kako baca .
Na crvenoj posudi je ventil kao na auto zračnici a unutra je kompezator pritiska ..ni s njim se ne zamaraj peviše .naročito ako ima dvije mebrane .

Kad ode mebrana tekučina bude ušla u ulje i vjerojatno izbacila gumeni poklopac (nazovimo) oduška ..mada nije odušak nego mjeh .


Mebrane nisu problem jer na tržištu ima desetak modela i jedna se sigurno može pripasati .
Ventili bi mogli biti malo veči problem ali i to se uvjek može inprovizirati .

Najbitnije je da je poslje upotrebe opereš iznutra , naročito ako radiš bakrom itd.
Preporučio bi ti da je prvo rastaviš da se upoznaš pumpom i vidiš stanje ventila i mebrana .
Sigurno nije bajno stanje ako ju je netko odbacio .

Takđer provjeri ventil gdje se regulira pritisak , pumpa je velikog protoka pa je puno bacala kroz tlačni ventil , čudo jedno kaj bakar tj bordška juha može "pojesti" dosjed ventila .
KAd prestaješ s prskanjem odmah podigni preklopnik na ventilu jer se on tada otvori pa tekučina samo kruži kroz pumpu.ujedno imaš opciju mješanja tekučine .
Ulje kaj je pri ruci , glavno da ga ima .

Još uvjek mi izgleda na" dal degan " , ako je mislim da je upisano na odljevku ispod crvenog kompezatora ..svakako proguglaj ili im pošalji email s upitom i slikama

vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh