• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa vode na IMT 533

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Pozdrav ljudi.

Prije dvije godine sam mijenjao vodenu pumpu jer je procurila, i sada je opet vrisnula.A kupio sam kak ti skuplju verziju napravljenu u Tešnju, bila je u igri i jeftinija iz Kine ali rekoh neću riskirati radi 100 kuna razlike.

Eh sad, ima li netko iskustva sa tom Kineskom, ili ovom iz Tešnja, kako se drže i to, jer se ova iz Tešnja pokazala pušiona, a možda je baš ta koju sam ja kupio bila loša.Ne znam, pa pitam.Čemu bacati 100 kuna ako su tu negdje po kvaliteti.

Ima li možda kakva kvaka u izmjeni te pumpe, zbog koje je mogla vrisnuti nakon 2 godine (imama cca 1 hektar zemlje pa malo radim sa traktorom).Možda je prezategnut remen ili što.Mijenjao sam pumpe i na autima i uvijek sve u redu, i ova je radila dvije sezone, tako da sumnjam da je krivo ili loše stavljena, ali nikad se nezna, uvijek može biti neka kvaka.

Pozdrav.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Remontuj pumpu pod uslovom da stavis SKF (made in france ili italy)lezaje i rjesio si problem.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ako je pumpa guseno kučište, a ako je aluminjisko ........... nema kruha, mada ni ovak neznam baš kolko je računice :scratch
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
lekse mu je kupiti pumpu ja sam mislio mjenjati ono sve unutra u pumpi lezaj i i onaj pakung ili kak se vec zove ali to ti je zajebano,ja sam kupio novu pumpu i to mi se cini da je bila turska za sada radi dobro ali ima tek 72 sata,na ursusu smo mjenjali lezaj i onaj paklung al smo se najebali zajebano ga je izvadit...
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
ja sam znao mijenjati sam dijelove na pumpi za vodu ali za imt 539, umjesto originalna 2 lezaja ja sam stavljao 3 ali onda moras praviti drugu odstojnicu, treba dobre staviti onja semering jer ako nisi dobro ga postavio ona curi opet
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ja znam samo da je Šangaj daleko.
U slučaju reklamacije :mrgreen:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jbg pumpa je pumpa.Glavnu ulogu igraju lezaji i pakung.Koliko je poznato to kinezi prave lose.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
http://www.vin-prom.hr/ bar neki strojni dio da se još dela u RH... ja sam s njihovom pumpom zadovoljan i drago mi je da nisam kupil onu "Tešanj" jer je bila skuplja, a s kraćom garancijom.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ooooooo Srikane, kad se samo setim tvoje pumpe :rolleyess:
Kaj još ide?
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ooooooo Srikane, kad se samo setim tvoje pumpe :rolleyess:
Kaj još ide?

je ide, tak pomalo...:) nek sad bu pak belaja počelo ulje jako kapati na spoju trube i kučišta diferencijala, no to je za neke druge teme, bude i o tome par riječi doskora;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh