• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpa za zaljevanje - samogradnja

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
nabavio sam jedan vijcani kompresor sullair, al ne mogu nac na internetu od kojeg je kompresora.
Kaze covik sta mi je proda, ima u prijatelja isti, otic cemo vidit na njegov a ja nikako ulovit vremena.
Na njemu je bio deutz 2 cil, po meni to je negdi 25ks cca 2500 o/min, i to bi moralo bit oko 2m3/min zraka, 8 bara.
Sad bi ja vrlo rado na ovog mercedesa kombinirao pumpu i kompresor kako mi treba, to bi isto mercedes treba moc vrtit na 2500, kad bi bio bez getribe?
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
to su mu otprilike najidealniji obrtaji za rad. a snage ima sasvim dovoljno da se nenapreze. nevoli mecka ni stariji motori gas do daske sto rekli. ovako na 2500 rpm ima da prede a i potrosnja najiskoriscenija.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
kako bi se trebao ovaj motor ponasat ako bude vec na recimo 1000 o/min imat opterecenja?
...i sad bi trebao ubrzat sa 1000 na 2500, mene strah da ce tu falit momenta.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na 1000rpm mu je takoreci ler gas tako da malu snagu i moment ima. dizel je pa manje opterecenje trpi ali nije dobro raditi na tim obrtajima pod opterecenjem. niti podmazivanje niti hladjenje ima dobro. raspon obrtaja treba uvek biti od 1/2 do 2/3 obrtaja mah.to je najidealnije .to je negde od 2200-3500rpm .moje misljenje je tako .puni obrtaji se obicno koriste u kracem vremenskom roku i trpi ali na duze staze nisu pozeljni. zato je najidealnije na obrtajima gde mu je najveci obrtni moment pa do 2/3 gasa ili 3/4 mah na duze staze rada
 

Najnoviji postovi

Na vrh