• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpe za pretakanje ulja i goriva

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,152
Radije bi nešto što se lako skida i montira jer stalno selimo s bačve na bačvu. 200l su.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
motor tj pumpa stoji na podu ili bačvi , prebacivaš samo crijeva

nikad nisam voli tankanje , suosječam s vama koji pretočite par bačvi godišnje
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
I ovo je rucna pumpa pa sam dodao komad da mogu busilicu spojit.
Koliko se sjecam imas traktorski vilicar, zasto ne uzmes 1000 litara plasticnu, odes s njom na benzinsku, dodjes kuci dignes je na plocu ili neko postolje i sipas u traktore prirodnim padom.
Ukupna investicija 500 kn, a vise litre nebi rucno pretakao.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može i pumpanje zraka u bačvu kroz mali čep pumpaš zrak a kroz veliki izlazi nafta oba čepa probušiš na mali nalotaš holender ili ventil od gume a na veliki zalotaš cijev na koju staviš crijevo do dna i crijevo za izlaz.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Može, ali je opasno, mora se dobro paziti da se ne preduva.
Nekada davno momka tako ubila bačva
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
izgleda da mu se jako žurilo , ja tak pretaćem hidrol ulje , ali obavezno reducir ventil na ulazu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na koliko ga podesiš? Ja bi mogel podesiti na kompresoru. Imam izlaz prek reducir ventila.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ma manite se bombi , vidite šta je čudo od mašine. :(party):
Pumpa od volana sa auta , odlična , krilna sama povlači.
Motor koji mi se našao pri ruci sam stavio , jeste da je trebao biti brzohodni jer ovo i nije baš nešto brzo ali služi svrsi.
Ulje i naftu pretače kao od šale.

I to stoji napolju i uredno kisne već par godina i radi.


Nabavio sam i original pumpu za gorivo i pištolj sa brojčanikom ali nisam to stavio u funkciju dok ne nabavim neki metalni rezervoar od bar 1000 litara.
 

Prilozi

  • IMG00430.jpg
    IMG00430.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 80
  • IMG00431.jpg
    IMG00431.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 74

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
iwanho pol bara tj dok se bačva ne ispupči

pol bara odgovara čht-u od pet metri ..ako imaš 3/4 crijeva ..ohoho..nemaš ti toliko nafte
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,140
Ja sam uvijek vozio naftu u bacvama od 200 l i iz njih vukao i tocio u traktore, ali vise necu.
Tesko mi je samom skidati bacve dolje iz gajbe, lijepo uzmem 5, 10 karnistera po 30 l, kako kad, stavim ih u onu hidraulicnu traktorsku gajbu, odem na crpku, natankam ih i samo ga uzmem kod kuce, natocim u rezervoar i to je to..
Inace godisnje trosim oko 1500-2000 l nafte..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kupujem crijevo za gorivo 10-15 metara pa me zanima gdje jos ima za uzet osim ovdje i jesu ta crijeva uopce prikladna za pumpu i pistolj



Nema bas nekih podataka o njima
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja sam sebi stavio hidraulično crijevo, još mi je taj što radi crijeva stisnuo s onim kod pumpe i pištolja da ne trebaju šelne.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,902
To su tlačna crijeva, trebaš li baš takvo koje drži nekoliko desetaka bara?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Jedini uvijet je da ostane mekano i da ne puca. Pritisak manje vise posto istacem prirodnim padom, rijetko pumpom. Svakako bi kod hidraulicara napravio spojnice da bude bez selni.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Treabo bih nesto sloziti ili kupiti original za pretakanje starog ulja kad se ispusti iz strojeva u bacve, zelim da je mobilno, dakle 12v ili pogon sa aku busilicom, i da je protoka oko 20l/min tlak normalno ne treba. sta preporucate neki 12v el motor i zupcasat pumpa ili ima nesto vec originalno za kupiti, posto ih je vecina za gorivo, meni treba za ulje.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,102
Ima toga dosta u ponudi na internetu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,997
20 litara u minuti?
To ne vjerujem da buš u aku programu uspel ostvariti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh