• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pumpe za pretakanje ulja i goriva

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Danas sam probao jednu zupčasti pumpa otprilike 10cc i vrtio je sa skku bušilicom na 1500 okr u min, tako bar na njoj piše. Znači to je nekih 15l i ide baš lako
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ok, onda bar 10l u min, a ova sa linka je samo 3 l u min, to je sporo.
Ja puno pretačem tog prerađenog ulja i imam krilnu pumpu 220v koja pretoči 200l za par minuta , crijevo je od col.
A imao sam razne kombinacije , recimo servo pumpa od volana spojena na el. motor 220v , to je prilično sporo jer mi se sporo i vrtila ali je pouzdana i ima dobar vakum na povlačenju.
Onda koristio sam i još koristim one pumpe za gorivo od 12v koje su na crijevu i mogu se ubaciti u bure kroz čep , nije ni to loše za manja pretakanja ali je nezgodno ako je hladno ulje , onda je dosta gušće i ne ide to baš glatko.
Najluđa je neka stara vojna pumpa , ručna mehanička , nisam je rasklapao pretpostavljam da je membranska , ona u jednom potezu pretoči pola litra , znači rukom ideš tamo-ovamo i litar si presuo.
Isto tako sam i ja vrtio sa aku bušilicom hidrauličnu zupčastu pumpu , ide zgodno ali je nezgodno sve to držati sa dvije ruke , pa onda ti ispadne crijevo iz bureta pa budeš okupan ili sve oko tebe proliveno i crno.

Opet sve zavisi koliko često ti to treba i koje su količine koje pretačeš u jednom cugu.
Ja sada najviše kotristim ovu prvu opciju , to ide kao nevrijeme.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ja puno pretačem tog prerađenog ulja i imam krilnu pumpu 220v koja pretoči 200l za par minuta , crijevo je od col.
A imao sam razne kombinacije , recimo servo pumpa od volana spojena na el. motor 220v , to je prilično sporo jer mi se sporo i vrtila ali je pouzdana i ima dobar vakum na povlačenju.
Onda koristio sam i još koristim one pumpe za gorivo od 12v koje su na crijevu i mogu se ubaciti u bure kroz čep , nije ni to loše za manja pretakanja ali je nezgodno ako je hladno ulje , onda je dosta gušće i ne ide to baš glatko.
Najluđa je neka stara vojna pumpa , ručna mehanička , nisam je rasklapao pretpostavljam da je membranska , ona u jednom potezu pretoči pola litra , znači rukom ideš tamo-ovamo i litar si presuo.
Isto tako sam i ja vrtio sa aku bušilicom hidrauličnu zupčastu pumpu , ide zgodno ali je nezgodno sve to držati sa dvije ruke , pa onda ti ispadne crijevo iz bureta pa budeš okupan ili sve oko tebe proliveno i crno.

Opet sve zavisi koliko često ti to treba i koje su količine koje pretačeš u jednom cugu.
Ja sada najviše kotristim ovu prvu opciju , to ide kao nevrijeme.
Ima tog ulja svaki dan zas pretakati. drzanje pumpe i akku bih rjesio tako da bih to sve stavio na jedna kolica sa bacvom od 200l, samo ustekas aku ili cu cak mozad naci motor od 12v da nije preko 2000 okr u min. Tako da to drzanje nece biti problem.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nemožem da otvorim ovaj tvoj link ali nešto ovako bi trebalo da te zadovolji , iskreno bolje mi se sviđa opcija 12v nego 220 što je ja koristim iz bezbjednosnih razloga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Samo kaj oni pod ulje misle na lož ulje ;)
Ko je probal pumpu motornog, servo ili pumpu mjenjača prstima okrenuti...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,242
To sam bas i ja gledal...dal vrijedi tih 44e? Meni treba za nekih 500l nafte godisnje...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Ja a onom malom potopnom pretočim 1000l+ godišnje već 2 ili 3 godine.

Ali ovdje ima pištolj. Ne znam jel se može staviti i filter goriva na izlaz pumpe?

Ova mi se čini bolja. I ako radi onda vrijedi te novca. Nisu baš jeftine te pumpe
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,895
Te pumpe su na četkice koje iskre ili prekidač.
Kučište nije u "S" izvedbi i eto sranja.
U pravu si:" Bar neko vrijeme"!
Jedino su sigurnije takve potopne jer nema u okolini mješavina: zapaljivi plin- zrak!
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
U lidlu dobiješ takvu s 3 godine garancije, crijevima, usisnim filterom i pištoljem za 44eura
 
Na vrh