• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Puž volana Imt 539

Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozdrav vidim, da ima dosta osoba koje znaju o popravcima ,zato bi molio da mi pomognete..
Skino sam instrumentalnuu plocu i sve poskido da bi doso do puža volana..i onda sam osovinu od volana iso odvrtat i zavrtat i tako sam slucajno odvrno i kuglice su mi poispadale e sada idem sve vracat nazad ali ne znam kako da kuglice stavim nazad nikako ne mogu :icon_evil:
Molim vas pomagajte :icon_wink:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pozdrav vidim, da ima dosta osoba koje znaju o popravcima ,zato bi molio da mi pomognete..
Skino sam instrumentalnuu plocu i sve poskido da bi doso do puža volana..i onda sam osovinu od volana iso odvrtat i zavrtat i tako sam slucajno odvrno i kuglice su mi poispadale e sada idem sve vracat nazad ali ne znam kako da kuglice stavim nazad nikako ne mogu :icon_evil:
Molim vas pomagajte :icon_wink:

Pisal si u temi imt 542 i nema veze jer svi od 533 do 549 imaju iste puznike i kucista volana.
Ili nek moderator preseli postove u ovu temu svejedno je,al samo nek nis ne brisu!:(hi)::eek::
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pisal si u temi imt 542 i nema veze jer svi od 533 do 549 imaju iste puznike i kucista volana.
Ili nek moderator preseli postove u ovu temu svejedno je,al samo nek nis ne brisu!:(hi)::eek::

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=788801
Tu imaš slike, ako ti što pomognu. na 54x ide puno lakše, jer imaš 2 poklopca sa svake strane kučišta, kad ga skineš dolje, a na 539, se moraš mučiti kroz ono jedno desno..
@
Oficir
kućišta nisu ista, samo su slična.

@ Steyr
I na 54x je samo jedan poklopac.

Uglavnom ni jedan ni drugi niste čoveku odgovorili da kuglice prije ugradnje namaže tovatnom mašču da mu ne poispadaju kad vreteno ušarafljiva unutra.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@
Oficir
kućišta nisu ista, samo su slična.

@ Steyr
I na 54x je samo jedan poklopac.

Uglavnom ni jedan ni drugi niste čoveku odgovorili da kuglice prije ugradnje namaže tovatnom mašču da mu ne poispadaju kad vreteno ušarafljiva unutra.

Nema potrebe stavljat mast kad ovak radi kak sam opisal.
Koja je razlika u kucistima 542 i 539?
Daj koju sliku kaj si slagal.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nema potrebe stavljat mast kad ovak radi kak sam opisal.
Koja je razlika u kucistima 542 i 539?
Daj koju sliku kaj si slagal.
Ajde priznaj jel si to kad slagal na IMT-u?
Pustimo Zetora na miru
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ajde priznaj jel si to kad slagal na IMT-u?
Pustimo Zetora na miru

Jesam davno navario pločicu na dnu glave jer je kanal bil predubok pa su padale kuglice :icon_pidu:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?p=788801
Tu imaš slike, ako ti što pomognu. na 54x ide puno lakše, jer imaš 2 poklopca sa svake strane kučišta, kad ga skineš dolje, a na 539, se moraš mučiti kroz ono jedno lijevo..

Izgleda da si kolega malo pomjesao klikere.Isti je nacin i na 539 i na 54x.Nema tu nikakva dva poklopca vec kod oba kucista je jedan poklopac sa lijeve strane.
IMT -539 i 533
snap20130509at215709.png


IMT--54x
snap20130509at215732.png

Razlika je u obliku kucista i dijelova.Nacin ugradnje dijelova je isti.
 
Posljednje uređivanje:

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Pase li puz volana s 558 na 533/9, neki dan sam ga vozi i ima jako lagani volan. Nisam siguran vise, al mislim da ima jedam krug vise na volanu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pase li puz volana s 558 na 533/9, neki dan sam ga vozi i ima jako lagani volan. Nisam siguran vise, al mislim da ima jedam krug vise na volanu.

Nisu ni slicni.Volan kod 558 je slican kao kod 560.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bilo je jedno kučište kod nas na poslu, koje je imalo poklopce sa obje strane, al bilo je slično onom na 542 (4 rupe na nosaču) ok, ako sam pogriješil..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bilo je jedno kučište kod nas na poslu, koje je imalo poklopce sa obje strane, al bilo je slično onom na 542 (4 rupe na nosaču) ok, ako sam pogriješil..

Sve je moguce.Ja nikad nisam vidio kuciste na IMT-u da ima poklopac sa obje strane ,a bavimn se tim poslom od malih nogu.Zato sam i komentarisao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesam davno navario pločicu na dnu glave jer je kanal bil predubok pa su padale kuglice :icon_pidu:

Pa ak si navaril plocicu onda nisi na jednu stranu mogel motat volan jer puznik izlazi iz glave kad ga smotas na jednu stranu?
I kad namazes s mascu navoj i slozis kuglice u kruski opet kuglice padaju dole kad puznik navrces.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa ko prica o zetoru?
Da to sam procital negdje i prepisal tu....????
Dio o Zetoru

Ja sam na zetoru vratilo mogel stavit kad sam sve slozil jer imam mjesta a ti stavi kuglu unutra pa prvo probaj jel ide vratilo kraj nje unutra ak ide onda slozis kuglu i puznik i onda vratilo stavis.
Kuglice stavljas u kuglu kad skines cjevcicu i puznik mora biti unutra i kuglice moraju popunit kanale u puzu kad je u kugli.pazi da ti nije koja kuglica ostala u kucistu ili u kanalu za ispustanje ulja.
Kad napunis kuglu s kuglicama napunis cjevcicu isto stavi malo tovatne masti da ti se zaljepe da ne ispadaju i nabi cjevcicu do kraja da ljepo sjedne i zasarafis ju.
Daj sve poslikaj da imas slike ak bu trebalo nekom pomoc oko toga,ja nisam slikal i sad mi je zal.

Ne kuzim zadnje pitanje pojasni ga malo.
Ovde veliš da si slagal više puta

Nisam zakompliciral nego sam to radil vise puta i svakak probal i ovak kak sam opisal je najlakse i brzo ak se moze tak nazvat.
Kak ti to delas na koju foru?
Ne maže se šaraf nego matica
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa ak si navaril plocicu onda nisi na jednu stranu mogel motat volan jer puznik izlazi iz glave kad ga smotas na jednu stranu?
I kad namazes s mascu navoj i slozis kuglice u kruski opet kuglice padaju dole kad puznik navrces.

Kanali su bili preduboki netko u imt-u pogriješio pločici je unutarnji promjer bio da puž prolazi a kuglice ostaju unutra još i danas to radi ili ne kužiš ili :icon_butt:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kanali su bili preduboki netko u imt-u pogriješio pločici je unutarnji promjer bio da puž prolazi a kuglice ostaju unutra još i danas to radi ili ne kužiš ili :icon_butt:

Sad kuzim al kugla ima tak slozen navoj da kuglice kruze po navoju i kroz onu cjevcicu sa strane tak da kuglice nemreju ispadat zato se kuglice slazu sa strane u kroz rupicu di ide ta cjevcica.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Izgleda da si kolega malo pomjesao klikere.Isti je nacin i na 539 i na 54x.Nema tu nikakva dva poklopca vec kod oba kucista je jedan poklopac sa lijeve strane.
IMT -539 i 533
snap20130509at215709.png


IMT--54x
snap20130509at215732.png

Razlika je u obliku kucista i dijelova.Nacin ugradnje dijelova je isti.

Kod 542 je rupa za ulaz veca pa se puz i kruska mogu slozit na stolu i ubacit u kuciste dok na 539 nemres jer je rupa manja od kruske pa sve treba sklapat u kucistu.
 
Na vrh