• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Quad - atv u sluzbi poljoprivrede

saby

Član
Tu od
2 Kol 2011
Poruka
36
Sta mislite o quadovima kao pomagalo u poljoprivredi, eventualno zamena za motokultivator, ima da se nadju skoro svi prikljucci za njih, ili za izaci pogledati njivu, meni na primer svidja ltf 250 suzuki, ozark...
ako sam pogresio temu nek admin prebaci :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dobra stvar za uživanje ali u poljoprivredi možda za neki transport,neki imaju i jaka vitla pa mogu malo poslužiti i za hobi šumare,sve u svemu još uvijek skupa stvarčica u odnosu na neki stroj ali zgodno bi bilo imati jednog makar i made in CHINA:partyman:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
A ko si na poljoprivredi uzmeš konja! I on ti sluzi umjesto qvada!
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
dobra stvar,skupa stvar. alli relacija cijena i korist su daleko jedna od druge.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
stvarno se nadje svakakvih prikljucaka za atv-e. od kosilica, prikolica, daski za ciscenje pa na dalje. uglavnom to koriste ludi amerikanci.

ne vjerujem da moze zamjeniti bilo koji namjenski stroj kao gore spomenuti motokultivator. eventualno tko ima neki veci posjed, ogradjene pasnjake pa onda zakvaciti prikolicu, unutra alat za popravljat ogradu i lagano obilaziti. ili za brzi servis na polju potrpati alat u prikolicu i gas. obilaziti polja i tako.

quad je po meni prvenstveno vozilo za zabavu a tek onda ako uleti koji koristan poslic koji moze obaviti..
a o cijeni nekog kvalitetnijeg ne kineskog atv-a sa 4x4 da ne govorimo :(
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
može poslužiti za obilaziti posjed. a jači modeli, sa kardanom a ne lancem mogu i povuć 500-600kg (možda i više). al kad im vidiš cijenu, smrzneš se. tako da će ih malo biti kod poljoprivrednika
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
moj susjed se vozi od bašče do kuče i tak cjeli dan a i po poljima
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Nebih otvarao novu temu, a pitanje je vezano za quad. Zelim sinu od 8 god kupiti quad, koju velicinu da kupim posto gledam na int tako da ne znam sta mu pase velicinom. Kazu mi da su ovi sa 6 cola premali za 8 godina /benzin 49cc)
 

Najnoviji postovi

Na vrh