• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem Rabljeni traktor

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Pozdrav svima!!

Prošao sam na mjeri 6.3.1. i dobio 15.000 €, te sada moram kupiti rabljeni traktor. Dodao bih i svojih 5-6000 € ukoliko je potrebno. Traktor mora zadovoljiti sljedeće karakteristike:
- ne stariji od 10 godina
- minimalno 45 KS
- kabina je poželjna ali nije uvjet

Ima li tko takav traktor za prodati?

Možda mi netko može dati savjet kakav traktor bih trebao tražiti. Tražim savjet jer sam početnik i obrađujem samo 2 ha kukuruza i 2 ha livade.

Unaprijed hvala

Hvala
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Što u buduće misliš raditi s tim traktorom, samo ta 4 ha zemlje ili nešto više? Imaš li kakve priključke "od prije"? Ili imaš u vidu kupnju priključaka od nekog susjeda/rođaka kojem više ne trebaju?
 

Poras

Član
Tu od
21 Svi 2019
Poruka
31
Što u buduće misliš raditi s tim traktorom, samo ta 4 ha zemlje ili nešto više? Imaš li kakve priključke "od prije"? Ili imaš u vidu kupnju priključaka od nekog susjeda/rođaka kojem više ne trebaju?

Ukoliko se ukaže prilika, kupio bih još max 3 ha oranice za kukuruz. Što se priključaka tiče, kupit ću odmah i novi dvobrazni plug, a bratić ima ostale priključke koje ću moći posuditi.

Pričekati će zakonskih 5 godina i onda ga prodati i pokupiti živu lovu.
Ovo apsolutno nije istina. Čak sam i napisao da ću dodati i svojih 5-6.000 eura i kupiti malo bolji traktor jer ne planiram prodati traktor istog trena kad mi istekne tih 5 godina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Ovo apsolutno nije istina. Čak sam i napisao da ću dodati i svojih 5-6.000 eura i kupiti malo bolji traktor jer ne planiram prodati traktor istog trena kad mi istekne tih 5 godina.
Pa da i je istina, kaj onda.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
512
I na kaj dijele poticaje, to je strasno. 2h je statisticka pogreska u kukuruzu, da je plastenike jos bi razumio ali ovo, tuga i jad....
Razmišljanje ti stvarno čudno. Znači da mi po Hrvatskom Zagorju nebi uopće trebali raditi poljoprivredu i sve ostaviti u ambroziji. Pa kod nas ko ima 2ha u komadu je gazda.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ukoliko se ukaže prilika, kupio bih još max 3 ha oranice za kukuruz. Što se priključaka tiče, kupit ću odmah i novi dvobrazni plug, a bratić ima ostale priključke koje ću moći posuditi.


Ovo apsolutno nije istina. Čak sam i napisao da ću dodati i svojih 5-6.000 eura i kupiti malo bolji traktor jer ne planiram prodati traktor istog trena kad mi istekne tih 5 godina.
Ja sam se šalila, mangupski smajlić ti to govori.
Ali nešto drugo je mene zaintegriralo u tvome upisu ali se nisam osvrtala, koliko se ja sjećam, ali tome ima već brdo godina, subvencijama i novcem dobivenim iz raznih mjera i eu fondova nije bilo moguće kupovati rabljene strojeve i traktore. Možda griješim, ne pratim već dugo, možda sam i tada imala krivu informaciju, ali ako je tako kao što mislim da je, imati ćeš problem.
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Ako je 6.3.1. preko nekog LAG-a, onda je moguća i rabljena mehanizacija, ali preko EU državnog 6.3.1. je samo nova mehanizacija dopuštena. Barem su meni tako rekli
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Razmišljanje ti stvarno čudno. Znači da mi po Hrvatskom Zagorju nebi uopće trebali raditi poljoprivredu i sve ostaviti u ambroziji. Pa kod nas ko ima 2ha u komadu je gazda.
Ti na 2 h u 30 godina ne mozes zaraditi taj traktor. Većinom ce taj traktor biti neiskorišteno sredstvo, odnosno 360 dana u godini. Povecavati nemas namjeru, koliko sam uspio iscitati iz tvog maila. Ja sam iz kraja gdje je konfiguracija terena isto ko i tvoja. Brdo, samo brdo a radim 50 hektara a svoje zemlje nemam ni 5 ha a nijedan komad nije veci od 2 ha. Najvise livada. Ne mogu doci do tih 15000 ojara jer sam preveliki za druge natjecaja sam premali.... planiram rasti i siriti se, iz svakog eura stvorim barem jos 2 eura.
@Deda Marek da li uopce razumijes o cemu ja pisem?! Bolje se ti okani mojih postova...

Koliko ti mozes stvoriti dodane vrijednosti iz 2 ha kukuruzu i livada?
Poticaj je da te potice da se razvijas, da se proizvodis vise, ovo na tvom primjeru je uzaludno potrosen novac.

Drago mi je da si dobio, to bez daljnjeg, bolje ti nego austrijanci, slovenci.. ali opet sam zalostan jer nece taj novac ispuniti svrhu i namjenu niti cemo biti konurentniji...niti bolji od zapadnih poljoprivrednika...
sory nije mi bila namjera da te prozivam ili nesto slicno, ti si samo iskoristio ono sto su ti drugi omogucili...vise je to moja frustracija na poljo politiku a ti savrsen primjer...no hard feelings...

Svojevremeno su se Nizozemci bunili zasto se daje hrv toliko poticaja a sa poticajem ne stvaramo dodanu vrijednost, cak nam poljoprivredna proizvodnja opada u svim segmentima i izracunali su da mi uopce ne generiramo dodanu vrijednost a oni na 1€ poticaja generiraju 12.5€.
 
Na vrh