• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
Dobro - akacija ide za drva sestri. Zasjenila mi je oskoruš, a ima prek 30 godina...
Kokot agro ima te povoljne (desna strana web-a). Pavin ima više vrsta (šire skuplje naknadno cinčane naborane za čvrstoću). No sviđa mi se sustav kao ovaj sa poduporom...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ajaooo, kolko je bila stara... Iz doba Napoleona garant

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Istina da je ovo vide i da sam ga možda trebal staviti u tu temu, ali je jako dobra škola za šumu pa sam ipak odlučio staviti link ovdje
[YT]www.youtube.com/watch?v=Do5DfkHBhtg[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Pogledajte sistem istovara drva sa početna snimka , moram to isprobati.:(handshake):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=RebDyz35vQQ[/YT]
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Tak je kod mene jedne godine čovjek istoarival pilanski odpad. Došel je sa sandučarom, furgonom ( bez krova, zbog utovara ) otvoril zadnja vrata, bacil gredu na mjesto istovara i zaletaval se par puta pa na kočnicu i s kotačima do grede. Na 3-4 puta je sve istovaril. Samo kaj sam ja poslje lijepog posla imal, koja je to hrpetina skrižanog drvlja bila :icon_eyes:
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Nisi dobro čitao. Sa sandučarom je bio. Hladnjačom. Kak još da nazovem tu kutiju na kamionu !?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ma nisam ja citirao...evo slican samoistovar

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=25xhPlLE-wg[/YT]
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
No ti već imaš gusjenice na jabukama koje su prezimile od lani. A kad će leptirić poletjeti ovisi o temperaturi, ako su u tvom području temp 15 - 20 stupnjeva, eto uvjeta za razvoj savijača.
Preporučio bih ti Madex insekticid, ima ga Chromos agro, probaj sa njim, ali opet imaju pakiranja za veče površine, no raspitaj se, možda ima i koje manje ili ovo ako nije skupo. S njime treba dok su još gusjenice, dakle ovih dana.[/QUOTE]


Ne pratim od prije vašu raspravu, ali kakve gusjenica sada ?, što ovih dana ?, Madex- skup, nije insekticid već virus koji napada gusjenicu ako ga ona pojede, treba dobro iskustvo, znanje , praćenje savijača da bi se koristio isti, koriste ga kod nas prvenstveno u ekološkoj proizvodnji

Savijača možeš najjednostavnije vatati na način da u plastične boce od dve litre probušiš dvije rupe promjera par cm i nasuješ jabučni sok u njega i objesiš što više, gornja žica ili višlja grana, jabični ne leti prije svibnja (otprilike zavisi od suma temp.) onda postaviš boce (10-15/ha) u soku se utope obično mužjaci , uvjek lete odozgo prema dole, pojavom mužjaka u soku (to su ti sitni noćni leptirići nađeš na netu kako izgledaje ) znači da se pojavljuju i ženke dolazi do oplodnje, leženja jaja, e sad termin špricanja je opet vezan s sumom tem. pa kad se ispuni taj uvjet (5-12 dana otprilike ) legu se gusjenice i tada idemo s nekim od insekticida, cilj je suzbiti prvu generaciju jer onda druga možda i izostane ( ona u 8 mj) ta pravi veću štetu jer od nje opadaju jabuke
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Hoćete to čistit za poljoprivredno kad tako uredno ostavljaš.
Kod tebe ljepo suho kod nas blato
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Odlican posao [emoji3]
Samo sam ljubomoram drva u šupi sve manje a ja u šumu ne mogu ni sa praznim traktorom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
SAVO ne je** :D:
Jedva sam je izvukao iz susjedne šume, bila je nekih 15m dugačka i prilično debela.
Dotle je išlo, tu se ukopao :)


Mali, ne tu bude nazad šuma rasla. Tu je pjeskovito pa je suho i možemo raditi.

Danas sam bio podno Bilogore, išao po neku bukovinu, sa vitlom me frajer čupao nekih 30m do tvrdog puta, nisam mogao 5m drva izvući van na šumskoj prikolici, bili baš u nekoj močvari.
 

Najnoviji postovi

Na vrh