• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dobro natovareno a i svezano gurtnama kako treba.Gurtne su zakon jer se može baš dobro zategnut tak da nema straha u prevozu.:icon_thumright:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Lijepo natovareno, jedino su zatezači svi na istoj strani. Tako sam i ja radio dok mi se nije prevrnula prikolica i naravno na zatezače a malo je falilo da mi ne prevrne i traktor, prikolica ima okretnu kuku i dobro pa mi automatska kuka dobro ne zatvara pa se otkvačila i podigla mi traktor ispod križa skoro pola metra.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Zoki, reko ni svabo da oni po zakonu moraju imati natezace na desnoj strani
a ima i logike, u voznji ako pristanes i trebas dotegnut, radis to sa sigurnije strane, a ne di auti jure pokraj tebe

moja prikolica nije kiper, podnica je tik iznad kotača, jako je stabilna.
ali ne budem vise ovoliko tovario, umro sam od straha da ce mi poteznica popustit, objesila se malo dole...

jedno drvo sam slucajno poklopio, drugo sam morao maknut da si napravim vise prostora za vuc drvo u komadu... i eto, taman dva drva previse sam nazibal gore

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Ja drva ne vežem u šumi (ako je u pitanju prikolica a ne kareta) , za cestu ok vezanje ali u šumi nikako.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Istina Savo, ja sam pokupio tu praksu od tebe, prije sam isto odmah vezal, ali sad samo prije ceste jer je u šumi po neravninama jako lako iskipati, pogotovo jednoosovinku.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je najbolje sigurno, onako čvrsto vezana ne ispadne niti jedno drvo ali bi zato prevrnulo traktor ko od šale.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
U šumi ako prikolica pođe u prevrtanje tu vezanje ne pomaže , samo odmaže.
Ako drva nisu svezana veće su šanse da popucaju stupci ili spadne dio drva sa kritičnog dijela a prikolica ostane na nogama.

I još nešto ako pričamo o jednoosovinki , čak iako imaš obrtnu rudu svezana drva daju mnogo veći udar na traktor tako da bi i on mogao da se hiti , ako su odvezana onda se drva raspu i prikolica nema dovoljnu masu da ugrozi stabilnost traktora.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ja imam srecu da mi je suma uz livadu koja je takodjer moja.
naprvio sam si mjesto za izradu drva u sredini parcele , šume jel, i od tud imam ravan izlaz prema livadi, pa onda preko livade na asvalt.

al treba manje tovarit, i da, ako je lager duboko u sumi, bolje ne vezat voz dok se ne izidje na ravno

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Neznam šta tebi radi ovaj rpodužetak kardana ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

ef220d122ace05cf3ca14d7c8d12e957.jpg


2f62f79da653b42fd7e01f03b0049ee6.jpg


kardan ima ogromnu glavurdu, i zapinje za ove pločice sto drze lanac za ruke hidraulike sa nutarnje strane

ovaj kardan je kostao 900 kn, ima propustajucu lamelu, kome to sad prodat...
bilo mi jeftinije dat 150 kn za ovaj produzetak

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Takav meni uvalili ja ga na kraju prodao novog za 100 kn manje i gotovo i na kraju u katalogu gledao da je to za atomizer i uopće nije pasao.
Kad neznaju ni naručit kardan za odgovarajući stroj-
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Kardan je sasvim ok, malčirao sam sa njime i nikakvih problema. To kaj ne paše na IMT-a je druga priča, na mog paše bez ikakvih dorada i prerada.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Kaj se neda ta plastična glava skinuti?
Ja sam na svom kardanu (Cerjak kategorija 6) skinuo zeger, plastika se makne i paše bez problema na 539 bez ikakvih nastavaka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ovakav produžetak kardana sam kupil ali dva puta mi iskočil poglodal štift. A i nije baš na knap tak sem napravil produžetak ali umjesto štifta ima šaraf 12 mm sa kontra maticom i ok je . Treba na IMT-u kojem je izbačen reduktor jer inače kardan zapinje kod okretanja .
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
http://s33.postimg.org/ngqa93ir3/P5190018.jpg
josix
Moj šogi vozi na toj donjoj kuki sve, od šest kubika drva pa do pune prikolice pijeska.
veli mi jučer, imaš osjećaj u početku da se ta kuka piga, li nije točno, nego samo traktor na gumama skakuće, pa to izaziva morsku bolest.
A ako on nije to polomil, e onda nemere nitko!
I teren je Zvečaj, tak da ako mi ne vjeruješ, odi ga pitaj sam...
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Taku kuku i ja imam na 560 nema sta nije bilo vozeno,a vecinom se voze drva,i eto vec godinama sve uredu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh