• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Nekoliko sličica današnje akcije, nije u šumi ali je na rubu šume. Drva je trebalo izvući na ovu čistinu da se može lakše raditi i di je olakšan pristup sa više traktora i drugim alatima za pripremu drva za ogrijev.

Novitet je novi cjepač (s pod batića), malo neobičnog oblika i konstrukcijski drugačije koncipiran od uobičajenih. Rađen je po ideji i zahtjevu ovog bjelokosog gospodina.

IMG_20171125_134912_1.jpg


IMG_20171125_134958_1.jpg


IMG_20171125_135023_1.jpg


IMG_20171125_134931_1.jpg


Sa ovim lancem se regulira visina vraćanja sjekire.

IMG_20171125_141217_1.jpg


IMG_20171125_141225_1.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
E da to je onaj bez pištona :cool2:, sličan je onom tvom.

Traktor je stariji model Fiat, valjda R311 ?
 

mranderson

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
135
i kak to radi? kakav se 'pokazal'?

Jel može 'malo' detaljnije, cijena kak je to onda složeno da radi?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Radi tako da sjekira ide dole i cijepa.

Pokazal se je ko novi, nanovo pituran.

Detalje ne znam, jer ga vidim prvi put.

Cijena je primjerena prema stroju.

Složeno je da funkcionira bez po muke !
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Radi tako da sjekira ide dole i cijepa.

Jel se ti to malo šališ? Hajde da se i ja malo našalim. A kaj digne sjekiru kad padne od svoje težine. :icon_razz:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Jel se ti to malo šališ? Hajde da se i ja malo našalim. A kaj digne sjekiru kad padne od svoje težine. :icon_razz:

A tko je rekao da padne od svoje težine ?

Na tvoje pitanje je odgovor u citiranom (uzrok je gravitacija), a na moje nažalost nema odgovora.
Dosta šale.

Rješenje je zanimljivo za kratke komade.
Ako nema cilindra, čemu služi hidraulika i kak djeluje?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Nemam autorska prava, a to se može zaključiti iz prezentacijskog posta sa slikama .:eek::
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
unutra ima mali djecak koji se drzi na ova 2 bolcena i on to stiska,
a hidraulika sluzi samo da ga bocne u ledja kad treba stisnut
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Matek, nek te dobro služi. :icon_fU:
Nadam se da nemaš velikih uspona jer je s takvim teretom kod nagiba od 30° prikolica na vagi. Potpuno gubiš pritisak na kuki. Za vožnju uz brijeg obavezno deblji komadi naprijed. :)
 

Prilozi

  • IMG_0643_čeza na usponu.jpg
    IMG_0643_čeza na usponu.jpg
    28.7 KB · Pregleda: 187

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
A bocni nagib? Citam uputstva od nove prikolice pa pise 9º. Nekako mi se malo cini mada vjerovatno ide i vise...
Nemam laptop pa ako bi mogao i to slikovno prikazat na primjeru.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ako bi se tako gledalo onda bi trebalo imati tri različite prikolice.
Jednu za po ravnome, drugu za uspon od 30 stupnjena i treću za nizbrdicu od 25 - 30 stupnjeva.
I da ne nabrajan za bočne nagibe.:icon_rolleyes:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Sve je to rješivo na jednoj prikolici.
Ja sam stavil osovinu na otprilike 0,31 duljine tovarnog prostora od zadnje strane. To je otprilike kao na Matekovoj (možda zeru više otraga) i zadovoljava za većinu poslova. No kad trebam, upravo za drva iz šume po strmijim bregovima, jednostavno preselim osovinu na četvrtinu ili manje od zadnje strane. Osovina je za šasiju učvršćena s 4 vijka M16.
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
hehe baš je jedan takav uspon malo kritičan iz jedne šume gdje smo vozili al tu vuče mf294 ko od šale....

a dok po ravnom vozim mali štorac ili 539 voze punu bez beda :)
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Najbolje na šasiji postaviti šine sa donje strane i da osovina klizi na njima. Nabaciti hidraulični cilindar i iz kabine po potrebi pomijerati naprijed/nazad. :D

Kad već pametujemo, daj da to bude na nivou. :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,524
Nekima treba nacrtati pa možda onda shvate koje su sve prednosi demontažne osovine. Sad nemam vremena, žurim na fizikalne terapije. Na sreću ove poput tvojih mi još nisu potrebne. :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh