• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Radovi u šumi, izrada drva

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Prikolica je posuđena i po meni nikak nije prepravljena, a na pravoj čezi na kojoj inače vozimo drva sve je kak spada samo je zbušena guma pa dok se ne zamijeni koristimo ovu, treba se nekak snač.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Konstrukcija je mrcinska ali osovina mora pod hitno barem 30 cm minimalno prema nazad jer kak i Šanana veli mogle bi pucati lubanje, biti razno-raznog lansiranja a i diže sigurno zadnji kraj!


A zar nebi bilo jednostavnije stice pomaknuti naprijed?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Išle bi i štice još malo napred, tolko ima lufta, ali bi i u tom slučaju isto malo pomaknul osovinu u rikverc za svaki slučaj. Kak sam i rekel, sviđa mi se konstrukcijski samo to su neke sitnice koje bi ja na svome mjestu prepravil!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Išle bi i štice još malo napred, tolko ima lufta, ali bi i u tom slučaju isto malo pomaknul osovinu u rikverc za svaki slučaj. Kak sam i rekel, sviđa mi se konstrukcijski samo to su neke sitnice koje bi ja na svome mjestu prepravil!

Ta konstrukcija bi bila dobra za neke druge namjene ali za sumsku prikolicu je ovo nuzno zlo,,,

Ako malo bolje pogledas diferencijal je jako nizak i ako su imalo kolotecine ona nasjeda i problem ju je vuci,,,
niski profil guma predstavlja problem kod loseg puta ili prepreka na njemu,,,
ako se malo bolje pogleda vidi se da radi ferplata ram iliti nosivi dio konstrukcije ima visoko teziste sto opet predstavlja veliki problem kod neravnina na putu,,,

kazem ova konstrukcija jest jaka ali nije idealna za sumslu prikolikcu,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam ljubitelj kruto zavarene osovine na šasiju ili još bolje ploča, komad prešanog drveta za tu namjenu, opet ploča i šerafi kroz to. :)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja za svoje potrebe za šumu imam mali lagani gumenjak,3 metra cjepanice i gas,pojedinci dođu sa bunkerašicom 2 tone,natrpaju 10 metara drva i onda nastaje krš i lom,ne mogu kroz šumu ako je loš teren,nasjednu,ponekad se napravi i horuk,obavezno izvlačenje sa dva traktora,dok on izađe na cestu ja se vračam drugi put u šumu,govorim za teren kod mene.Prije dve godine sam ušao u dosta gustu šumu sa Sonalikom,muke ti ježeve,onda je ferac preuzimao slalom između drveća do prohodnog puta,ma šuma je zakon ali i muka
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam ljubitelj kruto zavarene osovine na šasiju ili još bolje ploča, komad prešanog drveta za tu namjenu, opet ploča i šerafi kroz to. :)

Kakvo je to prešano drvo i koju funkciju ima između dvije limene ploče?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Prešano drvo ti mogu biti dvije stvari:
ili šperploča ili komad daske između dvije ploče.
Služi čemu i federi, samo je puno kruće:D:
 

sasa0110

Član
Tu od
28 Pro 2014
Poruka
49
45e00139a2f00c59d4463adc4c22a7c0.jpg

Još dok je bila nova... [emoji4]
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prešano drvo ti mogu biti dvije stvari:
ili šperploča ili komad daske između dvije ploče.
Služi čemu i federi, samo je puno kruće:D:

Kaj misliš da ima neku funkciju u amortiziranju udarnih opterećenja?
Gume su puno mekše, one preuzmu skoro sve.
 

grab

Novi član
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
1
Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

zna li tko imal novi zakona da se zabrani ulazak u šumu bez licenci i bez firmi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh