• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rakija

Marko355

Dobro znana faca
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
3,838
Dali se tko od forumaša bavi sa ovime? Evo mi smo danas malo rakice spekli, to smo nako za sebe pekli, da imamo.
Evo par slika:

marko93

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,905
pa rakija neznas sta je to...
to se tisljive peku i jos mnogo začina dodaje i nastaje rakijca koja ti teče niz rlo i jako grize :p :p ;)

ŠANANA

Aktivni član
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,796
Ja mislim da Patrik pita od čeg su pekli!!!!

Samo neke kriminalne radnje, kod ursusa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, ilegalno :D :D :D

Patrik

Član
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
547
Kod nas u Istri se ne peče rakija sa šljivama, nego s ostacima grožđa kada se ocijedi.
Zato sam mislio šta pečete, jer mi pečemo tek u 11-12 mjesecu.

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
malo čudno..kako već rakija od šljiva,,,mi isto tek u 10.mjesecu pečemo...bude po 3-4 tone šljive za RAKANA :mrgreen: :mrgreen: to je kod mene 7 dana fešta, janje, odojak, divljač pod pekom....uufff već mi dođe slabo

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
probao sam rakiju i vino i sve mi je bilo fino :mrgreen: :mrgreen:

jep i kod nas se peče rakija na veliko, rakijaški kotao se zove VESELA MAŠINA, a kod mene rakiju peče baba

Z

zrine892

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja mislim da Patrik pita od čeg su pekli!!!!

Samo neke kriminalne radnje, kod ursusa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, ilegalno :D :D :D

pa vidis da je kazan na tockovima..kada dojde murja odma zakvače za auto i u bijeg..pa u šumici nekoj peku :)

Marko355

Dobro znana faca
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
3,838
roko kaže:
malo čudno..kako već rakija od šljiva,,,mi isto tek u 10.mjesecu pečemo...bude po 3-4 tone šljive za RAKANA :mrgreen: :mrgreen: to je kod mene 7 dana fešta, janje, odojak, divljač pod pekom....uufff već mi dođe slabo

kako več, pokupili šljive, one proradile i ispekli rakiju. bilo na 3 kazana oko 60 litara rakije ;)

bogec, mi to kažemo KAZAN a ne kotao...

P

puknuti

Guest
U svom skromnom životu nisam vidio veci kotao , svaka cast .to je pecenje rakije a ne moj stari s 35 litara
btw kako to hladite .. skrenete vodotok bosuta ili?

B

Bobo

Guest
Sad moram i ja postavljati slike svog "veselog stroja" koji je mom pokojnom djedu zaradio za mirovinu.

Sirovina:

Kazan kao takav:

Majstor od kazana (moj otac):

Lonac i "bazdar":

Uvijek po 2-3 pecenjaka kraj vatre:

Marko355

Dobro znana faca
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
3,838
puknuti kaže:
U svom skromnom životu nisam vidio veci kotao , svaka cast .to je pecenje rakije a ne moj stari s 35 litara
btw kako to hladite .. skrenete vodotok bosuta ili?

kroz to crijevo izlali topla voda, kada pustimo ladnu
a kroz ovo pustimo ladnu vodu iz pipe i turi se šlauf u onaj sivi "lonac" i hladna voda ide dole i gura vruču van i kroz crveno izađe vruča i tako do jedno 10 cm od vrha promjenimo i to je to
a to mjenjamo kad stavimo sljedeči kazan

BTW:valjda si skužio...ako ne javi, probat čemo ponovo ;)

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
760
bogec-a kod mene rakiju peče baba[/quote]
ona valjda jedina ne pije ;) :roll: :lol: :lol:

Najnoviji postovi

Na vrh