• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rakija

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
pa rakija neznas sta je to...
to se tisljive peku i jos mnogo začina dodaje i nastaje rakijca koja ti teče niz rlo i jako grize :p :p ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja mislim da Patrik pita od čeg su pekli!!!!

Samo neke kriminalne radnje, kod ursusa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, ilegalno :D :D :D
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
717
Kod nas u Istri se ne peče rakija sa šljivama, nego s ostacima grožđa kada se ocijedi.
Zato sam mislio šta pečete, jer mi pečemo tek u 11-12 mjesecu.
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
malo čudno..kako već rakija od šljiva,,,mi isto tek u 10.mjesecu pečemo...bude po 3-4 tone šljive za RAKANA :mrgreen: :mrgreen: to je kod mene 7 dana fešta, janje, odojak, divljač pod pekom....uufff već mi dođe slabo
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
probao sam rakiju i vino i sve mi je bilo fino :mrgreen: :mrgreen:

jep i kod nas se peče rakija na veliko, rakijaški kotao se zove VESELA MAŠINA, a kod mene rakiju peče baba
 
Z

zrine892

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Ja mislim da Patrik pita od čeg su pekli!!!!

Samo neke kriminalne radnje, kod ursusa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, ilegalno :D :D :D


pa vidis da je kazan na tockovima..kada dojde murja odma zakvače za auto i u bijeg..pa u šumici nekoj peku :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
roko kaže:
malo čudno..kako već rakija od šljiva,,,mi isto tek u 10.mjesecu pečemo...bude po 3-4 tone šljive za RAKANA :mrgreen: :mrgreen: to je kod mene 7 dana fešta, janje, odojak, divljač pod pekom....uufff već mi dođe slabo


kako več, pokupili šljive, one proradile i ispekli rakiju. bilo na 3 kazana oko 60 litara rakije ;)

bogec, mi to kažemo KAZAN a ne kotao...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
U svom skromnom životu nisam vidio veci kotao , svaka cast .to je pecenje rakije a ne moj stari s 35 litara
btw kako to hladite .. skrenete vodotok bosuta ili?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
puknuti kaže:
U svom skromnom životu nisam vidio veci kotao , svaka cast .to je pecenje rakije a ne moj stari s 35 litara
btw kako to hladite .. skrenete vodotok bosuta ili?
Obrisan neispravan link.
kroz to crijevo izlali topla voda, kada pustimo ladnu
a kroz ovo pustimo ladnu vodu iz pipe i turi se šlauf u onaj sivi "lonac" i hladna voda ide dole i gura vruču van i kroz crveno izađe vruča i tako do jedno 10 cm od vrha promjenimo i to je to
a to mjenjamo kad stavimo sljedeči kazan

BTW:valjda si skužio...ako ne javi, probat čemo ponovo ;)
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
bogec-a kod mene rakiju peče baba[/quote]
ona valjda jedina ne pije ;) :roll: :lol: :lol:
 
Na vrh