• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rakovica 65 -curi ulje iz mjenjača-

Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ima li netko od vas neku shemu getribe ili zna gdi bi mogao naci neki katalog s kojim bi ju moga rastaviti jer nekaj mi lupka u na zupcaniciam dok se vrti getriba i to mi zgleda kao da je nekaj izmedju dva zuba pa dok drugi zub sjeda tu izmedju dolazi do otpora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Otpri poklopac mjenjača i sve buš videl.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
odozgor se ne vidi nist jer su gornji zupcaniki svi ok, e sad verovatno je na donjoj piramidi a to bi trebal nek sa ogledalom zaviriti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Probaj ispustiti ulje pa onda pogledati.
Vidljivost je mnogo bolja.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Digni zadnji kraj uvis ,ubaci u brzinu koja te muci,stisni kvacilo i okreci tocak.Mozda nesto otkrijes.Pritom ispusti ulje iz mjenjaca kao sto je rekao Muhanicar.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
ulje ispusteno, cuje se u svim brzinama, ustvari, dok rucno vrtim gornje zupcanike cuje se. ma nisam imal vremena ovih dana kopati i traziti, sutra cu si dati vise truda da otkrijem kaj je, smao se nadam da nije nist strasno
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Možda je samo lager u pitanju :icon_scratch:
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
a nadam se tome. Najgore u tom svem je sarafanje, celoga traktora treba raskupusati
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Kaj bi bilo najgore, to je najslađe.
Miris ulja, crni nokti i ispod noktov, zguljeni prsti :icon_eyes::icon_eyes:, a i samo na tri djela treba s njim.

Ajd kad ustanoviš javi i poslikaj da i mi vidimo
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
@marko Isto udara s izbačenim reduktorom/mjenjačem?
......Miris ulja, crni nokti i ispod noktov, zguljeni prsti :icon_eyes::icon_eyes:, a i samo na tri djela treba s njim....
:drink:
 

sinisa1979

Novi član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
25
Imam ja katalog i mogu da uslikam deo ili komplet,ako negde zaškripi u rastavljanju ili sastavljanju. Ali mislim da ti nije potreban.... Više će ti biti potreban ključ 70 viličast ali za osmougaonu maticu ukoliko dodje do toga da moraš vaditi osovinu sa kupastim zupčanikom. A ako je kvar u menjaču,u donjem snopu zupčanika sigurno će ti trebati taj ključ. Ukoliko je problem u difu ili gornjem snopu zupčanika menjača onda ti ne treba. Inače 70-ka ključ može da se napravi od 2 viličasta 25-28 npr.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
evo dosad srafao i nasao gde je problem. rastavil traktor na tri djela da bi nasel komad rascjepke u jednom zupcaniku izmedju dva zuba. na kraju sam ispal bedak jer uopce nisam moral traktora tak rastavljati, jer se to moglo resiti samo dok bi poklopca otvoril. a trojica smo pregledavali komplet sve zupcanike i nitko nist nije vidio. sutra cu slike ubacit pa da vidite kak sam ja to raskomadal.
 

sinisa1979

Novi član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
25
Komad rascepke ili elastične čivije? Proveri čivije birača brzina. Odnekud već jeste taj komad.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
eh sad kak ti to zoves. bilo bi ovo čivija jer sam nasao koja se raspala, na biracu od prve i rikverca. al sutra cu ja sve nove stavit i gotovo. na staroj rakovici mi se isto jemput dogodilo ali je palo na dno getribe i nikad nije doslo do zupcanika.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Postovanje imam problem na rakovici 60 kad ukljucim kardan da vrti iskace rucica koja se ukljucuje i hidraulika mi cupka kad nema nista zakaceno a kad zakacim plug podigne plug i onda ubrzano cupka i iskljuci se vrtlo kardana u cemu je problem hvala vam
 

Najnoviji postovi

Na vrh