• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rakovica 65 -curi ulje iz mjenjača-

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
-pošto vidim da ovdje ima dobrih majstora pa da pitam možda netko zna rješenje-

- sa lijeve strane na osovini od kočnica gdje ulazi u blok mi curi (masti, kaplje Hipenol)

- isto tako mi se pojavilo ulje na šarafu od poteznice, kada skinem ta 2 šarafa curi ulje što se prije nije događalo,

- malo me to sve čudi, pratim nivo ulja u mjnječaju i dolijevam ali to nije rješenje, ima li tko kakvih ideja o tom problemu,

- isto tako curilo je i na ovoj rupi gdje sam naknadno stavio šaraf pošto ga sa lijeve strane nije bilo a sa desne je


- imam još jedan "mali" problemčić sa Rajkom, masti mi motorno ulje kod alnasera, pretpostavljam da se radi o semeringu na radilici a malo me i zbunjuje zvuk koji se događa kada je traktor upalje i ne izbacim ga iz brzine već samo na reduktoru (poluga sa lijeve strane) i pustim kvačilo čuje se nekakvo lupkanje što prije nije bilo, trakor je 89.g. otac ga je kupio novog ima oko 3000 (otišao sat pa je stavljan drugi), pošto sam bio na razno raznim terenima i poslovima ja sam ga malo vozio a kako sam sada u mirovini, meni služi najviše za šumu i transport, volio bih ga srediti 100 % da sve bude u savršenom stanju, inaće što se tiće motora, palio je ove zime uz grijač na -18 bez greške a popio je lože, plavuše i svega dosta dosta
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
a malo me i zbunjuje zvuk koji se događa kada je traktor upalje i ne izbacim ga iz brzine već samo na reduktoru (poluga sa lijeve strane) i pustim kvačilo čuje se nekakvo lupkanje što prije nije bilo

I na mojoj Rajki se cuje to lupkanje dok radi na leru ali to se cuje vec desetak godina. Cim dodirnem kvacilo to se vise necuje. Dok radi ne zabrinjavam se. Inace traktor je '84. godiste i ima izmedju 7 i 10 tisuca radnih sati.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
a uuuuuuuuuuuuuuuuuu

- hihihiihihihi,, onda mogu spavat,, ma vrhunski je to stroj žilaz za popizdit, uvijek kada sa njom negdje zapadnem ili zaglavljujem i kada mislim da je kraj da ću morati tražiti pomoć da nema dalje ona me iznenadi i izvuće, samo traži čvrstu ruku i dobrog vozača i nema joj granica
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
od mene na rakovici je isto lupkalo i onda sam rastavio na pola i promjenio lezaj na spojnickoj osovini ..
nije lupkalo godinu dana i evo sada pocelo opet tako da vise ne diram neka lupka..



free picture hosting
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
zadnje gume su 16.9 ili se to meni čini?,, planiram svoje org. Rekord 14.9x18 promjeniti za 16.9 jer mi se ponekad na mokrom zna dogoditi problem, opteretim prednji kraj, skopčana šumska prikolica a Rajka umjesto da krene naprije i uz pomoć špere počne se zakopavat na mjestu
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Zeko dobra ti Rajka, odrzava se nema sta.

A R1 jos bolja a? Ako nadjem sliku moje dzamahe budem je stavio, to mi bio zadnji motor i iduce godine je vec 10 god bez tog "zla".
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
pokušat ću skinuti semerig na slici 1, i postaviti novi, možda riješim barem prvi problem
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
E DA
to sam i sam mislio jer ovo šta propušta na vanjskom semeringu od osovine kočnice i nije takav problem ali što se ulje pojavilo u unutrašnjosti na neuobičajnim mjestima tu je problem,, i morat ću je rastavljati kada uhvatim volje,,
- kočnice su za sada OK, možda se još malo strpim i sve to rastavim i napravim uz put i nove kočnice, jer mi se čini da su malo oslabile, ipak su zračne i do sada su u šumi pod 5m grabovim drva na uzbrdici zaustavljali trakotor i prikolicu u 50 cm bez greške, ne vuće nikuda
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
evo neki dan razdvojio kočnice i malo se vozikao po mokroj travi i utvrdio da sa lijeve strane gdje curi ulje kočnica ne drži najbolje tj. puno puno slabije koči ali još koči ali osjetno slabije, uopće ne blokira kotač, zaustavlja ga ali slabije, jbg, imati ću posla po zimi
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
evo neki dan razdvojio kočnice i malo se vozikao po mokroj travi i utvrdio da sa lijeve strane gdje curi ulje kočnica ne drži najbolje tj. puno puno slabije koči ali još koči ali osjetno slabije, uopće ne blokira kotač, zaustavlja ga ali slabije, jbg, imati ću posla po zimi

Privremeno se mozes pomoci tako sto ujutro kad pocnes raditi sa traktorom lagano stisnes kocnicu na koju kvasi ulje.Cim usljed trenja malo sagori ulje trebalo bi da koci.Tako mozes citav dan da radis i da imas kocnicu.Drugi dan opet isti postupak.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
a valjda će izdržati još od zime a onda na ramont, rastaviti sve, staviti nove semeringe i kočnice, nova ulja i onda opet deri-peri
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ima li tko kakav katalog dijelova,

konkretno zanima me semerig na lijevoj poluosovini kojih je dimenzija, sumnjam da mi on pušta, rastavio bih to ali nemam drugu a u trgovini mi savjetuju da to raskopam i da oni imaju dosta semeringa na lageru da ću sigurno nači a mene je opet toga malo strah da se nebih onda morao voziti okolo i tražiti semering, ovako kada bih znao dimenziju kupio bih ga u naprijed neka čeka,

- druga stvar ULOŽAK ZRAČNOG FILTERA dali paše od IMT 560 (na oko u trgovini su slični)
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ja na Rakovici 65 uvijek okrecem sa kocnicama i nikada nisam dirnuo kocnicu..
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
ja na Rakovici 65 uvijek okrecem sa kocnicama i nikada nisam dirnuo kocnicu..

a nisam ni ja jbg. 89.g. i ima 3000 sati a zašto je prošpišala najvjerojatnije na semeringu od poluosovine nemam pojma i naravno masti mi košnicu pa taj kotač slabije koči, kada se malo zagrije i iskoći bolje je ali neču se igrati volim da je sve tip-top, evo danas je dobila novo ulje INA Turbo i sve fltere nove, a sa slaganjem toga ide i novi hepenol u nju
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
meni je sat stao na 9999 sati prije dvje godine...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
da je te godine kupljen john deer od 65 ks vec bi se raspao ali rajka ide i ide..
 

sinisa1979

Novi član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
25
ima li tko kakav katalog dijelova,

konkretno zanima me semerig na lijevoj poluosovini kojih je dimenzija-druga stvar ULOŽAK ZRAČNOG FILTERA dali paše od IMT 560 (na oko u trgovini su slični)
Dimenzija semeringa 40x65x10. Uložak filtera je isti kao i na 558,560.
 

Najnoviji postovi

Na vrh