• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

RAKOVICA

B

bojance

Guest
A i Rakovica ima nesto bolje od IMT-a. To su kocnice i servo volan i radijus okretanja odnosno anslag. Ostalo ne valja nista. Kod nas u Srbiji Rakovicu 65 zbog toga najvise koriste za vucu prikolica jednosovinki.
Inace za poljoprivredu i oranje je sranje.
 
B

Bobo

Guest
Eto vam, kad vam covijek iz prve ruke kaze...

Ne moze mi nitko u oci reci da je ikoja rakovica bolja od IMT-a iste snage... Nikada nije bila, nit ce ikada biti...

Bojance, ako se ikad nadjemo, imas pivo!
 
B

bojance

Guest
Ratarko kaze kako se oba hidraulika prave u Srbiji pa kao to je isto. Ratarko zapamti jednom za uvek oba se prave u Srbiji ali IMT po licenci MF i to u praksi funkcionise perfektno. Znaci Rakovica jedino sa tockom na plugu i duplom vucom da ne bi proklizavala pa da nekako ore zajedno sa IMT traktorom. Inace nema nista. Mozda je kod vas zemlja peskovita inace kod nas samesovitom strukturom zemlje to je tako evo kako ja znam vec 20 godina.
 
B

bojance

Guest
Bobo hvalaza pivo i ne brini se kod nas svi pa cak i u fabrici Rakovica znaju da je IMT za poljoprivredu zakon za bilo koju Rakovicu bas zbog hidraulika.
Rakovicu jedino voli onaj ko je ima a nikada nje probao IMT.!!!
 
G

Guest

Guest
a i imt voli jedino onaj koji nije probao ili nema novaca za fendt-a, mf-a, jd-a itd. Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Haha , dobro sam se nasmijao i zabavio čitajuči i pisajuči o ovoj temi . Bitno je da smo razmjenili mišljenja i drago mi je zbog toga , da nas je bilo još par aktivnih sa još drugačijim mišljenjima bilo bi još bolje , zar ne . Znam da čovjek uči dok je živ tako da sam ja i ovdje nešto naučio .

Samo tako nastavite i forum ima svoj smisao .
 
B

Bobo

Guest
Ovdje nitko nije rekao da je IMT bolji od MF-a JD-a Fendt-a i njima slicnih...

Vodimo rat rakovica-IMT i ne bih volio da se dalje prosiri...

Ovi koje si nabrojao su uvijek bili 2-3 klase iznad bilo koje rakovice i imt-a tak oda tu nema ni mijesta usporedjivat...

A imt je dobar stroj za covjeka koji nema novaca da kupi neki bolji traktor. Npr. kolega iz susjednog sela je dugo vremena imao neki mali zetor i imt 539 za manje poslove, prodao obadva, i kupio zetora 120KS sa servom i prednjom vucom, bio je iznenadjen, i reko je da imt vise ne zeli vidjet u svom dvoristu. Sad je prodo zetora i kupio Deutz-a 120Ks sa hidro volanom i prednjim vucom koja ima i speru, tek se sad iznenadio sto je dobar traktor... ne izlazi iz njega... sad vidis koliko su fendt traktori jos iznad ovog Deutza koji je on kupio...

Vozio sam i tog njegovog zetora, i vozio sam MF-a 120KS, vozio sam i ursusa 150KS, a i IMT-a 135KS... Vjerovali ili ne, odluvio bih za za MF-a u svako doba dana... Iako volim IMT;)
 
R

Ratarko

Guest
Bobo , nije to rat kako kažeš , nitko ne ratuje nego razmjena mišljenja i znanja , svatko od nas je nešto prošao u životu i može pomoči onome drugom .

Zamisli si sada nekog novog člana koji ovo bude čitao a recimo čovjek razmišlja da li da kupi IMT traktor ili Rakovicu , mislim da nakon što sve pročita ne bi dvoumio dvije sekunde nego bi kupio IMT . E to je ono najbolje u svemu tome , makar po mojem mišljanju.
 
B

bojance

Guest
Stvarno su se ljudi primili.
IMT bolji od MF JD itd pa to je ludost. Niko to nije rekao.
Takve stvari je nemoguce uporedjivati jer je IMT zastareo prilicno i to je cinjenica. To bi bilo kao kada bi neko uporedjivao golfas 2 i golfa 5. Ali kao sto covek kaze ovde je rec o Rakovici i o IMT-u.
Naravno oba su za ostaletraktore zaostalaali je IMT hiljadu puta bolji oda Rakovice i to je naprosto tako a kome se to ne svidja sta mu ja mogu.
Uh zaboravio sam Jhon Deer-a.
 
B

Bobo

Guest
I sad se nadje netko tko je odrastao s rakovicom i namece da je rakovica bolja od imt-a...

Priznajem, u transportu joj nema ravne od manjih traktora, ali za rad nije nesto narocito...
 
B

bojance

Guest
Slazem se, samo za transport i za to se kod nas uglavnom i koristi!!
Pa valjda svi ovi ljudi u zemlji gde se oba traktora proizvode znaju nesto tako da je to bitnije od onoga ko ima samo Rakovicu i misli da je najbolja. Daleko od toga!
 
B

bojance

Guest
Ljudi da znate: Na dva tendera za prodaju Rakovice i IMT-a niko se nije prijavio. Cisto da se zna da ne pomisli neko da sam ja lud za njima.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja nemam ni 560 ni rakovicu, niti bi ih ikada kupio, ali ipak rakovica
 
B

bajki

Guest
.

Ja sam iz Đakova, ali obrađujem zemlju u Drenju, Mandičevcu, Pridvorje. Dosta brdovit teren. Rakovica vuče dvobrazni plug i tanjuraču 24 diska.
Zvona jesi ti na ulazu u Satnicu jedno 500 m od ulaza od Đakova sa desne strane? Tamo sam vidio jednog Ursusa kao tvoj.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bajki ja sam ti rodom iz Satnice i živio sam tamo,ali sam od 99 u Baranji-Bilje. Taj Ursus nije moj od ujaka je ali ja sam više napravio sati na njemu nego on. One JD što vidiš isto na desnoj strani kada ulazišu Satnicu to mi je tetak
 
B

bajki

Guest
A tako! Tetak ti ima svačeg u dvorištu. Jel njemu izgorio onaj Fahr prošlo ljeto? Å ta se to desilo ako znaš?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ima svega u dvorištu, njemu je izgori Topliner ljetos na tabli preko puta salaša - one farme na izlazu sela. Bila su dva kombajna tamo,njegov i od brata mu kojeg je vozio jedan iz sela ( sigurno ga znaš- Bajo ) Gazda kojem smo obavljali vrševinu bio je sa njim na kombajnu i on je prvi vidio da se iz kombajna čudno dimi i onda je vidio vatru Tetak je bio dosta daleko od nas. On u kombajnu ništa nije primjetio tek kada je došao na kraj da se upalila lampica od alternatora, za to vrijeme mi smo več trčali za njim sa aparatima za gašenje, kada je on stao da vidi zašto gori lampica tek onda je buknila vatra. Kombajn je u tren bio u plamenu, 8 aparata smo imali nije pomoglo. Došli su ljudi sa farme sa cisternom ali nije vrijedilo kasili smo okolo da ne pređe u žito koje nije ovršeno.rezervar je bio pun goriva čep je izletio kao raketa u zrak Gume su eksplodirale komadi su letjeli uokolo, Blok motora se istopio i večina koja je bila od aluminija,mogao si u Đakovo vidjeti dim ,vrbe pored kanala su izgorile od plamena. U kabini je jedino čitava ostala puna boca Fante koja se izvitoperila ali nije pukla.Grozno ja dva dana nisam mogao doči k sebi od šoka
 
R

Ratarko

Guest
Vjerujem ti , vršio sam jednom u ispomoči "Jasincima" u Slobodnici kod Broda , dva kombajna su im se zapalila u roku pola sata , bilo je negdje kasno popodne , da vidiš koja frka je bila , jedno 5 kombajna je vršilo tu tablu a dva gore crnim dimom , ludnica , uspijeli smo ih ugasiti ali su bili nepokretni nakon toga .
 

Najnoviji postovi

Na vrh