• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ranko

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Staces mora se :supz:
Nije mogao kamion sa prikolicom manevrisati po dvoristu, sto zbog velicine sto zbog proklizavanja radi trave i obale, pa je morao traktor, a da nema prednju vucu nebi mogao ni on jer je bila puna.
E da ste još traktor okrenuli i zakačili prikolicu za prednji kraj traktora, da vidiš okretnosti...
Neki šoferi to rade kada je rampa na zeznutom mjestu, a klasična kompozicija, okrenu kamion i prikolicu parkiraju na milimetar :prayer:

Znam kako je vijeruj mi,,,,,,nekad si znao doč,,,kod ljudi,,,,,,,,,,,,,to su odradili za čas(istovar),,,a nekad si čamio i čekao,,,,,,,,,,,,,,neorganizirani,,,,totalno,još su znali i pitat dali moreš čekat,,,,a svako ima svoj posa,,,,a on zna da mu roba dolazi,,,i ništa,,,,,boli ga ona stvar...:(

Zato kažem,,,da je ovo kod vas,,,posa odrađen bez greške,,,,,,,...:supz:
Hehe, 33 palete, 3 viličara, od skidanja plombe, istovara i sređivanja papira, do stavljanja nove plombe i još putna kavica cca 40min :mrgreen:

A u bivšoj firmi jedan vozač je čekao 6 sati da istovari 2 palete, na kraju se htio potući sa radnikom na prijemu od muke :lol:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
E da ste još traktor okrenuli i zakačili prikolicu za prednji kraj traktora, da vidiš okretnosti...
Neki šoferi to rade kada je rampa na zeznutom mjestu, a klasična kompozicija, okrenu kamion i prikolicu parkiraju na milimetar :prayer:


Hehe, 33 palete, 3 viličara, od skidanja plombe, istovara i sređivanja papira, do stavljanja nove plombe i još putna kavica cca 40min :mrgreen:

A u bivšoj firmi jedan vozač je čekao 6 sati da istovari 2 palete, na kraju se htio potući sa radnikom na prijemu od muke :lol:

Znam tu kombinaciju, to cesto radimo sa kinezom i kolima kada treba natjerati negdje na knap, a imaju lufta kao u bajci pa onda tako ide, ali Same nema napred mogucnost da se zakaci prikolica :? ali isla je i ovako bez nekakavih problema
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav mladiću!., NOVI priključak odradjen za deset., svaka čast!, niš drugo ili manje vrijedno nismo ni očekivali od izvornog i orginalnoga mladog čovika poput tebe!!!., čak si boje odlično pogodil - uglazbil! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
B

BAGERISTA

Guest
Odlično zamišljeno i odrađeno...............:shock::shock:,a vidim da če bit u funkciji često......
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
., lip TI pozdrav mladiću!., NOVI priključak odradjen za deset., svaka čast!, niš drugo ili manje vrijedno nismo ni očekivali od izvornog i orginalnoga mladog čovika poput tebe!!!., čak si boje odlično pogodil - uglazbil! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
Odlično zamišljeno i odrađeno...............:shock::shock:,a vidim da če bit u funkciji često......

Zamiso i proekat je moj, izrada je vecinom oceva posto je on profesionalni varilac, a ja tu i tamo nesto pomalo, tako da je on vecinu vario, a ja pomagao i ja sam farbao :weedman:
A bice posla, naj manje svaki drugi dan, posto se svaki drugi dan cisti kokama, vec je skoro uvijek zakacena za traktor, uvijek nesto treba povesti, prebaciti i tako .....
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma to su zlatne stvari,,,,,,a da ne pričam da i ja sa svojom delam,,,,,,,,,,,,ma sve pomalo,,,,,,,,,,,,,stvarno se iskoristi maksimalno,,,a i jednostavno za montažu..

Neko mora i farbat...........;);)nije bitno ki je dela,,,,,,,,,,,,,,,,,bitno je ki je zamislija,,,,,,,,sve to..:lol:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ma to su zlatne stvari,,,,,,a da ne pričam da i ja sa svojom delam,,,,,,,,,,,,ma sve pomalo,,,,,,,,,,,,,stvarno se iskoristi maksimalno,,,a i jednostavno za montažu..
Upravo se ti mali prikljucci naj vise i iskoriste, isti je slucaj i sa grnom, napravili ga za grtati snijeg, a grcemo i ravnoamo sve zivo sa njim, isplatio se troduplo, a tako ce biti i sa ovom kašetom, usput kako se ovo kod vas zove, kod nas je ovakav prikljucak ugrozena vrsta :blackeye pa tako da ni nema neki generalni naziv

A da i hvala za pohvale :partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Škovacera,,:supz::supz:,,,,,,,,,,,,,se kod nas zove,,,isto naziv ko kad s metlom pometeš na škovaceru..:mrgreen::mrgreen:

Kod vas je ugrožen,,,,,,,a sad če svi trčat vidit.,.....i pitat..:supris:8)8)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Škovacera,,:supz::supz:,,,,,,,,,,,,,se kod nas zove,,,isto naziv ko kad s metlom pometeš na škovaceru..:mrgreen::mrgreen:

Kod vas je ugrožen,,,,,,,a sad če svi trčat vidit.,.....i pitat..:supris:8)8)

Škovacera, taj izraz prvi put cujem, mi smo to nazvali kašeta, kao nesto izmedju korpe i kible pa toko joj naj bolje pristaje naziv kašeta :mrgreen:
Trcati vidjeti tu i tamo, a da sebi naprave, samo su rijetki tako ambiciozni :weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
I KAŠETA,,,,,,,joj dobro stoji,,,,,:lol:;),mi našu zovemo od vajk škovacera..
Bitno da ne ide po rukama,,,,,,,,,,,,jer neče ostat niš od nje,,,a ovako če ti služit deugo vijeruj mi....
Ja znam kad je je otac pravio,,,,,nema ko nije doša po mijere,,,,a da ne pričam ča se materijala navezla,,,,i gnjoja povadila..,ma sve živo,,,je navezla,,,,,,,,,,,,,,,kažem jako praktičan stroj,,,,,,,evo i dan danas je koristim za skupljat gnjoj na kup,,,,,,,,,,i sve oko kuče ča se dela,,,,,,,,,pa i nošenje okrugle bale konjima,,,,,,,,,,ma sve i svašta...kad se bere po njivi kamenje,,ma nema šta nema,di nije zaposlena..:drinkers::drinkers:
 
Na vrh