• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rapid plugovi

Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
rapid virovitica plugovi, ima li tko slike za iste, zanima me sve, kad su se proizvodili, izvedbe, veličine, izgled, sve, znam da su bili po licenci vogela, sjećam se s jednog velesajma 97 ili 98 dosta sličan imt plugu
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: plugvi rapid

Mi imamo 2 braznog rapida.
Plug je jako dobar ,samo što je možda malo mekan.
mo+i smo na njemu mjenjali one nosaće na koje se pričvrščuju daske jer smo ih izvinuli i kad smo mjenjali stavili smo puno više da je plug viši.
dobro zaorava sve ostatke i nema štopanja na njemu jer ima i dosta razmak između brazdi.
plug je inače 14"

a imamo i rapidov sjetvospremač 2.60
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: plugvi rapid

Ja imam rapidovu tanjuraču...
Hurlimann86,gdje zapinje sa slikama tog pluga?
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: plugvi rapid

dino kaže:
Ja imam rapidovu tanjuraču...
Hurlimann86,gdje zapinje sa slikama tog pluga?


Nemam ih tu zapinje :mrgreen:
Sutra ću ga poslikati pa stavim slike ;)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: plugvi rapid

da, kao što sam i mislio, nevjerojatno me podsjeća rama na IMT, tj FOP, a ako je RAPID napravljen po VOGEL-NOOT licenci, ni IMT-FOP nije daleko.....ionak je IMT dosta kasno počeo plugove radit ako se sjećamo.....

puno hvala na slikama......
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: plugvi rapid

Plug mi izgleda mekano,možda se varam...
 
B

Bobo

Guest
Re: plugvi rapid

dino kaže:
Plug mi izgleda mekano,možda se varam...

Jednako razmisljamo... Ova "rama" za jednu brazdu donekle, a za dvije donikle ;)
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: plugvi rapid

pa nije vogel lud da im daje najbolju recepturu.....sad vidim šta je ustvari imt....koga oni kopiraju barem kaj se plugova tiče.....
 

John Deere

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
94
Re: plugvi rapid

Bobo kaže:
dino kaže:
Plug mi izgleda mekano,možda se varam...

Jednako razmisljamo... Ova "rama" za jednu brazdu donekle, a za dvije donikle ;)


nije mekan sigurno, ja ga imam već oko 7-8 god i mogu reći da je stvarno dobar za zaoravanje kukuruzovine
ja ga vućem s td 4506, a svake god. prijatelj u ore s imt 565 dv i još ga nije polomio
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: plugvi rapid

Plug je malo mekan...
To se i vidi da smo mjenjali ove nosače za dasku ili kako bi već to nazvao.
I sad je puno viši pa nema ni crtalo.
 
B

Bobo

Guest
Re: plugvi rapid

MatijaKrizanicMF35 kaže:
.....sad vidim šta je ustvari imt....koga oni kopiraju barem kaj se plugova tiče.....

IMT je sto se tice plugova suradjivao samo s kvernelandom. Postoji jako irjetka serija IMT plugova s Vogel daskama, a od kako je Vogel&NOOT kupio FOP iz Novog Beceja, sad se tamo prave plugovi sa FOP ramom i Vogel pluznim glavama. Oznake su V&N 755.2, V&N 755.3, V&N 756.2, V&N 756.3.

IMT i dalje pravi svoje plugove na kakve smo navikli i oni imaju svoje stare oznake 755.20, 756.20, 756.30 i tako dalje...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: plugvi rapid

a da, Bobo, kaže mi ovaj iz firme SEKRA, tu iz Sesvetskog Kraljevca, da će uskoro bit i VN 755.1, još ga ne dobiše, al uskoro stiže.....iako si sve mislim da će IMT vrlo skoro prepustit plugove VOGEL NOOT-u AGROSRB, da i radi zanjih, pošto su do mene doprli glasovi da je firma IMT u laganom rasulu......
 
B

Bobo

Guest
Re: plugvi rapid

MatijaKrizanicMF35 kaže:
a kaj nije fop radio rame i za imt....kolko se sjećam iste su bile....

FOP rame su od debljeg materijala, i FOP rame imaju u sebi urezan obicni navoj, dok je na IMT ramama "sitni" navoj.

Sto se tice V&N, ja cekam jesen, i kupujem ga, tocnije 756.2 A firma IMT je u TESKOM rasulu vec zadnjih 10 godina. Traktore prave na sistem, kad ga ti uplatis, oni s tvojim novcima tek pocinju praviti traktor koji si ti narucio, i za zivo cudo taj sistem "klapa" vec neko izvjesno vrijeme... Pokusaji da se firma privatizira vec propadaju zadnjih 5 godina od kako ja pratim situaciju. Pa ZEPTER, pa SIP, pa POLMOT, pa TAFE, pa MTZ, i jos puno njih, al kak se cini da su rusi zagrizli...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: plugvi rapid

Bobo kaže:
MatijaKrizanicMF35 kaže:
a kaj nije fop radio rame i za imt....kolko se sjećam iste su bile....

FOP rame su od debljeg materijala, i FOP rame imaju u sebi urezan obicni navoj, dok je na IMT ramama "sitni" navoj.

Sto se tice V&N, ja cekam jesen, i kupujem ga, tocnije 756.2 A firma IMT je u TESKOM rasulu vec zadnjih 10 godina. Traktore prave na sistem, kad ga ti uplatis, oni s tvojim novcima tek pocinju praviti traktor koji si ti narucio, i za zivo cudo taj sistem "klapa" vec neko izvjesno vrijeme... Pokusaji da se firma privatizira vec propadaju zadnjih 5 godina od kako ja pratim situaciju. Pa ZEPTER, pa SIP, pa POLMOT, pa TAFE, pa MTZ, i jos puno njih, al kak se cini da su rusi zagrizli...

al ak rusi zagrizu, MF neće dat licencu, vidiš turke šta im se desilo, UZEL otišao u bankrot i MF im otkazao licencni ugovor, a i austrijanci bi mogli reć priključne strojeve dajte nama
 
B

Bobo

Guest
Re: plugvi rapid

Rusi imaju u planu svoje velike traktore samo sastavljati u srbiji od ruskih djelova, a projektirati jedan mali traktor koji ce se proizvoditi u srbiji koji bi trebao zamjeniti IMT 539 i njemu slicne...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: plugvi rapid

Bobo kaže:
Rusi imaju u planu svoje velike traktore samo sastavljati u srbiji od ruskih djelova, a projektirati jedan mali traktor koji ce se proizvoditi u srbiji koji bi trebao zamjeniti IMT 539 i njemu slicne...

dakle po tome, malog fergusona 539 možemo zaboravit, a i njihove priključke....šteta, iako mislim da od toga neće biti ništa
 

Najnoviji postovi

Na vrh