• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasipači

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Imam mali rasipač 300 l Megametal pa me zanima pošto sam samo 2 sezone radio sa njim da li bolje da su lopatice dolje na bubnju više otvorene, na sredini kao sada ili zatvorene. Sad su, tako sam dobio, na sredini ali mi se čini da baca dovoljno u širinu na stranu nego više kao prema naprijed, pa ako ima iskustva sa tim molim savjet.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Isplati se dati duplo para za inox tanjur sa lopaticama za rasipac? Plastificirani je 20€ a inox 40€?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Isplati, jer nije to tak velika razlika.
Lijevak možeš oprati jer je gladak, a na tanjuru imaš "pukotine" između tanjura i lopatica, u koje zađe voda nakon pranja, a nemre izaći van, pa grize metal.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
dok nekaj pehneš onda znaš da te čeka više posla nego si planiral...
uzel novi inox tanjur s lopaticama...original megametal...i moj rasipač je megametal...samo je stari više od 20g i na prvim rasipačima su radili tanjure s 4 lopatice i promjera 400mm...ovaj ima 6 lopatica i nekih 450mm promjer...sad moram mijenjati i zaštitni lim koji sprečava bacanje gnojiva na traktor...i to nebre bez problema...na ovom mojem je taj lim vareni...na novima je na šaraf...sad treba rezati i prilagoditi ovaj novi lim...
tak da sam jučer vrnul tanjur gore kaj danas posijem prihranu jer sutra je prognoza kiša...a onda budemo se igrali s tim...
 
  • Like
Reactions: H&S

Najnoviji postovi

Na vrh