• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rasprava Pumpa-multiplikator

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
Rasprava premještena iz tržnice. Ako tamo opet nastavite idu opomene.

lp

zwer




330hi1c.jpg

15f2kva.jpg


Pumpe su talijanska proizvodnja
Multiplikatori 3,8:1


sad ovdje na tabeli se vidi da sa protokom opada radni tlak pumpe, razumljivo jer je pumpa sa vana skoro istih dimenzija a unutarnji dio gdje idu zupcanici se povecava da bi stali vecei zupcanici i povecao protok, cime se smanjuje debljina stijenke pumpe i postoji rizik od pucanja tijela pumpe usljed previsokog tlaka, zato je on ogranicena kako pise u tabeli. sad mene zanima slijedece, ako je npr. pumpa grupe II 25cm3 deklarirana na 200bara, meni je to dovoljno, ja bih nastimao sigurnosni na 180, zanima me vremenom kako se pumpa haba hoce li na brze doci ispod 180 bara da postize nego recimo ona od 15cm3 ciji je radni tlak u strau veci, jeli ovaj radni tlak, logicno samo zbog kucista pumpe, a nema veze sa kvalitetom izrade, malo je komplikovanoa, ali hocu da pitam ako podesim i ovu malu i veliku na 1800 bara, hoce li obadvije isto dugo izdrazati da rade recimo na konstantnih 180 bara, ili pod nekim drugim istim opterecenjem

jos jednu stvar sa zapazio, cini i se da ima logike, zasto su ovi multiplikatori sa ubrzanjem od 3,8x, pa sa tim ubrzanjem na vratilu 540 okretaja (sporo) je identican broje okretaja motora traktora i i broj okretaja na izlazu multiplikatora, pokalap se , dakle imt 539 na 2100 okretaj postize na izlazu multiplikatora isto 2100 okretaja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jos jednu stvar sa zapazio, cini i se da ima logike, zasto su ovi multiplikatori sa ubrzanjem od 3,8x, pa sa tim ubrzanjem na vratilu 540 okretaja (sporo) je identican broje okretaja motora traktora i i broj okretaja na izlazu multiplikatora, pokalap se , dakle imt 539 na 2100 okretaj postize na izlazu multiplikatora isto 2100 okretaja.

nebih baš rekao da je tak
539 ima na 1500okr -540 kardana, znaći na 2100okr motora kardan vrti 756 okr/min x 3,8 =2873 okretaja na izlazu multiplikatora
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
ali mali ursus se ubi od okretaja sa obadvije pumpe i sa ti preenosom ako zeli se ucinak napraviti trebao bi malo bolji prenos za njegov spori kardan
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
ali mali ursus se ubi od okretaja sa obadvije pumpe i sa ti preenosom ako zeli se ucinak napraviti trebao bi malo bolji prenos za njegov spori kardan

Tu se slažem, okretaji su mu koma.... štore vrti na štam gasu a ovaj na pol gasa
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
koji protok pumpe

dali bi za tomu vinkovića 30 konja najbolje odgovarala pumpa grupe 2 protoka 20 cm3 .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ako pumpu od 20cc/rpm vrtiš na 400 rpm kardana, na 200 bara ti treba oko 10kW. Neznam koliko se motor vrti pri tome, ali ako ima oko 20kW na 3000 rpm, ovo mu nebi trebalo biti previše.
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
ima 962 okretaja u minuti kod normalnog gasa a kod maksimalnog 1692 znači sam manjim gasom preko 1000 okretaja ima 30 konja to je negdje 22,5 kilovata evo dali sada mozes preciznije reći.dali bi onda mogao goniti pumpu grupe 3 sa 36 cm3 protoka
 
Posljednje uređivanje:

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
powershift
da mu nebi bilo to malo previse sa klipom fi100 a klipnjacom fi 50 pumpa grupe 3 50l sa multiplikatorom 3.8.Nema je nitko kod mene svi imaju nekakve budze.Jedan nisam mogao goniti gasilo ga je kad stisnes ga u drvo a pumpam je od nekakvog utovarivaca sa nekakvim prenosom lanaca i zupcanika od kombajna.Koji je tu omijer ne znam.Morao sam Torpedom raditi.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Re: Rasprava Pumpa-multiplikator - premješteno iz tržnice

ima 962 okretaja u minuti kod normalnog gasa a kod maksimalnog 1692 znači sam manjim gasom preko 1000 okretaja ima 30 konja to je negdje 22,5 kilovata evo dali sada mozes preciznije reći.dali bi onda mogao goniti pumpu grupe 3 sa 36 cm3 protoka

Ja imam pumpu grupe 3 na cjepaču i multiplikator 1:3,8 sigurnosni na 235 bara i 20 tona pritiska, i imt 539 radi na 1000 do 1100 okretaja, razvodnik je s dvije brzine, i ako ga u drugoj zabijaeš u velku kvrgu i nepuštaš u prvu brzinu gasne traktor, a sve podatke imate na stranici http://sico.si/index.php to je cjepač 20 tona
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Re: Hidraulika

Mislim da ide neki hidraol ali to neka potvrdi netko kompetentniji od mene:confused:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Re: Hidraulika

Ovo gore crveno je hidromotor i tjera ovaj sivi reduktor koji ima izlaze lijevo i desno.
Njega mislim rastavit, promjenit lezajeve i semeringe pa bi trebao i novo ulje.
Ne znam ni do koje granice bi nasuo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hidraulika

može isto to , ako je vratilo hidromotora vodoravno natoči do pola vratila ..ili zero manje .

Ako stoji ovako kako si silako natči do centra vratila (izlaznog)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Re: Hidraulika

Tako stoji kako je slikano. Samo moram vidit kako cu onda nasut barem otprilike tocno.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Rasprava Pumpa-multiplikator - premješteno iz tržnice

kad ga rastavljaš probuši rupu , ureži M 8 pa tu stavi čep ..eto ti nivoa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,806
Kaj to nema nikakvog oduška ili rupe kroz koju se toči ili ispušta ulje?
Ako ima onda nije problem izmjeriti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh