• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Različite cijene tokara i kako trgovci zarađuju

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
435
Par informacija da znate. Odem ja pitati kod jednog tokara koliko traži za honanje cilindra i obradu dosjeda ventila i on mi kaže 450 kuna i kad ga ja pitam a koliko samo za pofrezat dosjede on se naljuti i kaže mi da nema više vremena, ja se okrenem i odem kod čovjeka koji ima novije strojeve od ovoga prvog, ful ljubazan i kulturan čovjek i pitam ga za isti posao koliko traži, on kaže 150 kuna, taj mi je i napravio posao. U trgovini u Zagrebu karike za acme motor dođu 150 kuna, a u Sloveniji u Črnomlju 30 eura i kad sam rekao trgovcu da su iste takve od istog proizvođača kod nas u Hrvatskoj oko 20 eura kaže on meni da če mi ih onda prodat za 18 eura umjesto 30. Set brtvi kod jednog trgovca je bio 195 kuna i on ga nije mogao prodati 11 godina (od 97) i snizio ga na 115 kuna, i kaže da mu je to nabavna cijena i da neda jeftinije. Jebote pa koje marže imaju ti trgovci skoro 100%. U trgovini su novci ljudi.

P

puknuti

Guest
He, he!, dobrodošao u Hrvatsku ... Danas više nego ikad se isplati malo "prošvrljati" okolo kako bi se prošlo jeftinije ...Ja gotovo uvjek i u svim trgovinama tražim popust i gotovo uvjek mi uspije barem za 5-10 % ..Svaki pa i najniži trgovac po hijararhiji ima ovlaštenja za to ,samo trbeba biti uporan .Ako ne onda platim karticom pa nek plati banci tih cca 5% ... A o maržama da ne govorim ,to nikako ne kužim ...
Btw ...ove lopove preckoci no jeftine slobodno spomeni možda mu "povecamo "promet ...

B

Bobo

Guest
Kako to do sada nisi primjetio, pitam se samo??

U trgovinama je marza od 60% i vise nego svakodnevna pojava... Pa vidi samo u kakvim se autima sefovi voze. A kad postanu pre pohlepni i derat vecu marzu, jer je gorivo poskupjelo, onda propadaju svi redom...

I da nadodam da moj tokar ima unificiranu cijenu od 50kn, ma sto god mi radio ;) Kolega je dao obradjivati neke osovine i sta ti ja znam, i dao 150kn za to... Dzabe.

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
435
U Jastrebarskom mi je čovjek obradio cilindar. Strojna obrada Bezjak, broj moba od gazde je 099/5213226.

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
435
Da malo dodam u temu o maržama trgovaca, trebao sam jedan dio i kontaktirao sam par trgovaca za dijelove od labinprogresa i cijena je bila kod svih oko 1200 kn za dotični dio i onda na netu naletim na proizvođača i cijena kod njega 500 kn za isti dio, što reči nego u trgovini su pare, isto tako znam jednog židova u Ka koji prodaje ležajeve, semeringe, remenje i slične stvari i koje taj cijene i marže ima to je da ne povjeruješ i može tako jer je jedini u gradu i ljudima se ne isplati ići okolo za jedan ležaj ili semering i večina ni ne zna koliko on zapravo dere, a on to debelo koristi. Kod njega sam primjerice jedan obični semering platio 50 kn a u Jastrebarskom isti takav 29 kn.

Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,112
ima i kod nas bisera da ti oči stanu.ali fala Bogu rođak kupio sebi tokarski stroj pa od sad radim sve kod njega.ne da je kvalitetan nego super samokritičan i neprestaje nešto uraditi dok nebude ok.samo sa naplatom imamo nas dvojica problema.on nikad neće da kaže cijenu pa se guramo po pola sata oko toga.

dok kod drugih odeš i on te odere za jedan navoj na šipki za 10 eura po 10mm navoja.

mtd001

Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
3,629
Da malo dodam u temu o maržama trgovaca, trebao sam jedan dio i kontaktirao sam par trgovaca za dijelove od labinprogresa i cijena je bila kod svih oko 1200 kn za dotični dio i onda na netu naletim na proizvođača i cijena kod njega 500 kn za isti dio, što reči nego u trgovini su pare, isto tako znam jednog židova u Ka koji prodaje ležajeve, semeringe, remenje i slične stvari i koje taj cijene i marže ima to je da ne povjeruješ i može tako jer je jedini u gradu i ljudima se ne isplati ići okolo za jedan ležaj ili semering i večina ni ne zna koliko on zapravo dere, a on to debelo koristi. Kod njega sam primjerice jedan obični semering platio 50 kn a u Jastrebarskom isti takav 25 kn.
da nije možda budinski u luščiću....:scratch

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
415
Vjerojatno onaj do njega da sad javno ne kažem ime firme . To se zove ponuda potražnja.

P

puknuti

Guest
To se zove ponuda potražnja.
upravo tako ...
Več koji dan preslagujem temu po brzom biranju ..sobziroma da se skupio drugih moram riješavati po redu , pa bi pital autora koliku on ima maržu na stvari koje prodaje ?..zar nije i to trgovina , ti trgovac ...bla,bla,bla

P

puknuti

Guest
Za tvoju informaciju maloprodajna cijena semeringa 20 40 je 7 kuna .
Izgleda još moraš platiti školu on-lajn trgovine onda budeš kopletno isškolovan

Najnoviji postovi

Na vrh