• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Različite cijene tokara i kako trgovci zarađuju

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Par informacija da znate. Odem ja pitati kod jednog tokara koliko traži za honanje cilindra i obradu dosjeda ventila i on mi kaže 450 kuna i kad ga ja pitam a koliko samo za pofrezat dosjede on se naljuti i kaže mi da nema više vremena, ja se okrenem i odem kod čovjeka koji ima novije strojeve od ovoga prvog, ful ljubazan i kulturan čovjek i pitam ga za isti posao koliko traži, on kaže 150 kuna, taj mi je i napravio posao. U trgovini u Zagrebu karike za acme motor dođu 150 kuna, a u Sloveniji u Črnomlju 30 eura i kad sam rekao trgovcu da su iste takve od istog proizvođača kod nas u Hrvatskoj oko 20 eura kaže on meni da če mi ih onda prodat za 18 eura umjesto 30. Set brtvi kod jednog trgovca je bio 195 kuna i on ga nije mogao prodati 11 godina (od 97) i snizio ga na 115 kuna, i kaže da mu je to nabavna cijena i da neda jeftinije. Jebote pa koje marže imaju ti trgovci skoro 100%. U trgovini su novci ljudi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
He, he!, dobrodošao u Hrvatsku ... Danas više nego ikad se isplati malo "prošvrljati" okolo kako bi se prošlo jeftinije ...Ja gotovo uvjek i u svim trgovinama tražim popust i gotovo uvjek mi uspije barem za 5-10 % ..Svaki pa i najniži trgovac po hijararhiji ima ovlaštenja za to ,samo trbeba biti uporan .Ako ne onda platim karticom pa nek plati banci tih cca 5% ... A o maržama da ne govorim ,to nikako ne kužim ...
Btw ...ove lopove preckoci no jeftine slobodno spomeni možda mu "povecamo "promet ...
 
B

Bobo

Guest
Kako to do sada nisi primjetio, pitam se samo??

U trgovinama je marza od 60% i vise nego svakodnevna pojava... Pa vidi samo u kakvim se autima sefovi voze. A kad postanu pre pohlepni i derat vecu marzu, jer je gorivo poskupjelo, onda propadaju svi redom...

I da nadodam da moj tokar ima unificiranu cijenu od 50kn, ma sto god mi radio ;) Kolega je dao obradjivati neke osovine i sta ti ja znam, i dao 150kn za to... Dzabe.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
U Jastrebarskom mi je čovjek obradio cilindar. Strojna obrada Bezjak, broj moba od gazde je 099/5213226.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Da malo dodam u temu o maržama trgovaca, trebao sam jedan dio i kontaktirao sam par trgovaca za dijelove od labinprogresa i cijena je bila kod svih oko 1200 kn za dotični dio i onda na netu naletim na proizvođača i cijena kod njega 500 kn za isti dio, što reči nego u trgovini su pare, isto tako znam jednog židova u Ka koji prodaje ležajeve, semeringe, remenje i slične stvari i koje taj cijene i marže ima to je da ne povjeruješ i može tako jer je jedini u gradu i ljudima se ne isplati ići okolo za jedan ležaj ili semering i večina ni ne zna koliko on zapravo dere, a on to debelo koristi. Kod njega sam primjerice jedan obični semering platio 50 kn a u Jastrebarskom isti takav 29 kn.
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ima i kod nas bisera da ti oči stanu.ali fala Bogu rođak kupio sebi tokarski stroj pa od sad radim sve kod njega.ne da je kvalitetan nego super samokritičan i neprestaje nešto uraditi dok nebude ok.samo sa naplatom imamo nas dvojica problema.on nikad neće da kaže cijenu pa se guramo po pola sata oko toga.

dok kod drugih odeš i on te odere za jedan navoj na šipki za 10 eura po 10mm navoja.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Da malo dodam u temu o maržama trgovaca, trebao sam jedan dio i kontaktirao sam par trgovaca za dijelove od labinprogresa i cijena je bila kod svih oko 1200 kn za dotični dio i onda na netu naletim na proizvođača i cijena kod njega 500 kn za isti dio, što reči nego u trgovini su pare, isto tako znam jednog židova u Ka koji prodaje ležajeve, semeringe, remenje i slične stvari i koje taj cijene i marže ima to je da ne povjeruješ i može tako jer je jedini u gradu i ljudima se ne isplati ići okolo za jedan ležaj ili semering i večina ni ne zna koliko on zapravo dere, a on to debelo koristi. Kod njega sam primjerice jedan obični semering platio 50 kn a u Jastrebarskom isti takav 25 kn.

da nije možda budinski u luščiću....:scratch
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Vjerojatno onaj do njega da sad javno ne kažem ime firme . To se zove ponuda potražnja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To se zove ponuda potražnja.
upravo tako ...
Več koji dan preslagujem temu po brzom biranju ..sobziroma da se skupio drugih moram riješavati po redu , pa bi pital autora koliku on ima maržu na stvari koje prodaje ?..zar nije i to trgovina , ti trgovac ...bla,bla,bla
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za tvoju informaciju maloprodajna cijena semeringa 20 40 je 7 kuna .
Izgleda još moraš platiti školu on-lajn trgovine onda budeš kopletno isškolovan
 

Najnoviji postovi

Na vrh