• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razlika motora...

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Traktor ima motor 2.0l i 55ks, a auto isto 2.0l i 160ks!
Jel može ko objasniti? :mur: :mur: :mur:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Snaga motora se mjeri na izlazu radilice.
Kod traktora je motor atmosferski(bez turbine) manji omjer kompresije i duže klipnjače,veči hod klipa.
Dok kod auta je kontrolirano ubrizgavanje goriva i još k tome se ubrizgava pod jako visokim tlakom i ima turbinu zraka koja mu diže snagu drastično i krače klipnjače (krači hod klipa) pa i veči broj okretaja radilice i razvija veču snagu
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Koji traktor ima 2000 m3 i 55 ks?
Kaj velite na ovu racunicu 18000 m3 i 250 ks. i to benzinac?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj zetot 3 cilindra 2700ccm3 47ks.

Da nije zvjezdasti motor kaj se u avione ugrađuje?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Snaga motora se mjeri na izlazu radilice.

To bi značilo da jedan i drugi motor proizvode sličnu snagu, ali zbog prijenosa ta snaga se isporučuje u drugačijim veličinama!

@Turopolec,
od kuda tebi m3, ja govorim o 2000ccm ili kako neki kažu 2.0l (dvo-litreni motor)!
Evo moj je pogonjen motorom
zapremnine 1995 cm3 sa turbopunjačem,4 cilindra i 4
ventila po cilindru, razvijajući 55KS!
:icon_cool:
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Moja greska nisu m3 nego ccm ili mm3
18000 ccm i 250 ks. Tatra kamion Rus.
Vozio sam ga u vojsci. Potrosnja 1,5 litara na kilometar.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
a kaj znaci to 2.0l ?
ja imam renault thaliu 1.5 dci
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne nisu konstrukcijski isti i naravno prjenosni omjer nije isti imaju drugačiji okretni moment,ak ti si pital za kubikažu i snagu motora koja se inače mjeri i označava u kw.
Thalia ti je 1.5l.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je takozvani radni obujam motora.
A mjeri se prostor iznad klipa kad je u donjoj mrtvoj točki pa do ruba kad dođe u gornju mrtvu točku.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
ma znam da je 1.5,logično
al kj to znaci



To ti znači da se nekoliko ljudi koji vjerojatno nikad nisu vidjeli rastavljeni motor nadmudruje i upravo prekapa po Google-u a mali dio nas koji smo tu i tam zmazali ruke na generalki se smijemo i čekamo što budete napisali u slijedećim postovima.

Ovo nije išlo Puknutog,njega poznam. Tko se našao uvrijeđenim ovim mojim postom nek me tuži Muhaničaru... ili tko je već tu zadužen za dijeliti šibe
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Ja sam svašta rastavio, ali na žalost nisam sastavio! lol
Pretjerao si sa ovim, ali kaj je je smiješno je kaj to neki ne znaju!
Mene stvarno bila sramota kad sam sestru pito kaje pajser i ni mi znala odg...., a prije tega ni znala kaje felga! :mur: tako da u buduće znaj, da vjerovatno imaš pored sebe takvih osoba!
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,157
nije isto da pitas za pajser i takve stvari,ja imam za mjesec dana 17 godina i ne šrafimpo autima ,ja učim totalno drugo zanimanje

večina ljudi nezna kj znaci 2.0 motor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
nek me tuži Muhaničaru...

O konjima, njihovoj snazi te nekakvom okretnom momentu




article_opening.jpg
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
No dobro... onda treba spojiti zadnji kraj od traktora s motorom od auta i nema više brige čega ima više, manje, kilowatti, konji i kobile....

Evo!

[yt]http://www.youtube.com/watch?v=ItR7PCYGHqo[/yt]
 

Najnoviji postovi

Na vrh