• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Razmetači silaže/sjenaže

  • Temu pokrenuo Branimir 105 s
  • Datum prvog posta
B

Branimir 105 s

Guest
Gledam po forumu i videl sam da razmetača ima samo stočar mario, al njega nema često online pa ak ko ima kakvu informaciju nek napiše. Na jednoj farmi sam videl Recka, čovjek ga nemre nahvalit.
Kikiriki jel to tvoja firma drži?
Zanima me cijena, potrebna snaga traktora, iskustva. Hvala.
 
K

Kikiriki

Guest
Zastupnici smo proizvođača Reck i Mammut koji u svom programu imaju razmetače sjenaže.Predpostavljam da si vidio razmetača kod g.Imbrišiča dok je bila demonstracija mikserice,stavit ču i par slika,možda ako može manja pomoć kak da stavim veče slike direktno ispod teksta
Reck Obrisan neispravan link.
Mammut Obrisan neispravan link.
 
B

Branimir 105 s

Guest
Je tam sam ga videl. Imate znači od dva proizvođača, zgledaju mi isto koji je onda bolji. Tak zanimam se za to, na siliranju
bi svi vozili i pivo pili, niko nebi krampa primil v ruke. A planiram toga imati malo više pa mi kramp baš i ne igra.
Daj bobo pomogni čovjeku sa slikama.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Kad uploadaš slike preko Imageshacka, malo dole imaš "Resize image". Izabereš veličinu 800x600 i staviš kvačicu pored toga, i onda staviš "upload image"
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ajd sad ode u OT...

Mene zanima na toj tanjurači, jel se ovaj zadnji disk u zadnjm redu, jel se broji onaj manji disk, tj. dal ta tanjurača ima 24 ili 20 diskova?
 
B

Branimir 105 s

Guest
Ma OK je to Šanana i ja sam silažu razmetal s rotobranama, al mene tu zanima za sjenažu, nju nemreš s daskom jel se jenostavno neda.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
evo par loših slika od sjenaže a i silaža ide na isti način
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko355 kaže:
Ajd sad ode u OT...

Mene zanima na toj tanjurači, jel se ovaj zadnji disk u zadnjm redu, jel se broji onaj manji disk, tj. dal ta tanjurača ima 24 ili 20 diskova?


Računa se i mali disk, tak da je 24 diska!!!, a mali disk na kraju je zato da ne ostaju duboki jarki sa svake strane tanjurače!


Đuka jel se to ne štopa na rotobrani i kak je traktoru??
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
ŠANANA IMT 565 kaže:
Đuka jel se to ne štopa na rotobrani i kak je traktoru??

pa rotobranu ne pustiš odmah do kraja nego svaki puta malo niže prođeš dva tri puta preko hrpe i gotovo sve ukupno tri četri minute nakon čega imaš vremena za gaženje do sljedeče prikolice a traktor niti ne osjeti rotobrane
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Viš, viš to more i na prednji kraj, e sad sam se več i ja zainteresiral!
Moral budem skočit do kozarevca to pogledat! ;)
 
K

Kikiriki

Guest
Reck mod - Plantar - Promjer valjka - unutarnji: 65 cm
Promjer valjka - vanjski: 98 cm
Radni zahvat: 173 / 213 cm
Prihvat:stražnji i prednji
Broj lopatica: 24 / 32 kom
Min.snaga : 40 Ks (50-100 ks)
1.000 okr/min , 540 okr/min
- Magna - Promjer valjka - unutarnji: 81 cm
Promjer valjka - vanjski: 114 cm
Radni zahvat: 215 / 250 cm
Prihvat:stražnji i prednji
Kopčanje: Kat. II , Kat. III
Broj lopatica: 42 / 48 kom
Min.snaga : 80 Ks (80-130 ks)
1.000 okr/min
Mogučnost proširenja valjka + 37cm (2x18,5)
+ 57cm (2x28,5)
Širina valjka ovisi o širini traktora tj.preporuka je 10-20 cm uži razmetač od vanjske širine kotača
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
koliko je cijena valjku negdje širine 230cm???
nemaš kaj pravi je to stroj ko si ga može priuštit svakako,al ono malo je neisplativ pošto se samo koristi max 10dana u sezoni ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pak marko, el ti vidiš ove slike iznad svog posta, iskoristivost je 365 dana godišnje, ko ima prilagođenu farmu kao na slici, stvarno nema kaj, stroj je pravi! ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pak marko, el ti vidiš ove slike iznad svog posta, iskoristivost je 365 dana godišnje, ko ima prilagođenu farmu kao na slici, stvarno nema kaj, stroj je pravi! ;)
aha vidim vidim...samo nismo mi u austriji da se još i s tim vozimo po štali...to je več luksus :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Veliš, za nas je lopata, rasove i meklja ZAKON, luksuz ober luksuza!!! :lol: :lol:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
ŠANANA IMT 565 kaže:
Veliš, za nas je lopata, rasove i meklja ZAKON, luksuz ober luksuza!!! :lol: :lol:
e tu sam te iskav.....
 
Na vrh