• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Reduktori?

fiatstore

Novi član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
22
Reduktori reduciraju (mjenjaju)broj okretaja,kada se mjenja iz vece brzine vrtnje u manju,povecava se okretni moment(snaga),kada se mjenja iz manje brzine u vecu brzinu vrtnje smanjuje se okretni moment(snaga).

imam store fiat 402 pa me bas zanimalo znaci povecava snagu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tvoj ima reduktore kod kotaca,i mozemo reci da olaksavaju posel getribe,povecavaju moment...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
koliko je prijenosni odnos motor mjenjac u najbrzem stupnju prijenosa, jeli 1:1, onda se izlazna osovina koja pogoni konusno tanjurasti vrti oko 2500 okr/min, e sad koji je prijenosni odnos dalje, koliko se vrti konusno tanjurasti, recimo da se vrti 500 okr/min u najvisem stupnju prijenosa, onda ga bocni reduktori smanje na 100 okr/min, i tzo dodje sa pogonskim tockovima nekih 30 Km/h
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pitanje se ne odnosi na reduktore, nego na multiplikatore,

Pokusavam rijesiti pomicanje platforme na jednoj masini, dosad je bilo guranje rucno, platofiirma ima tezinu nekih 100kg i hod max 200cm, miisli sam to rijesiti sa navojnim sipkom, (kao kod stroja za obradu metala) matica na plaformi, multiplikator 90 stupnjeva, omjera 1:3, navojna sipka 40mm, 6mm korak. Posao ima puno hoda 200cm a naovjna sipka korak 6mm, a zbog sigurnosti radim okretanje multiplikatora rucno, onda cu trebati multplikator 1:3, mislim da nece ici tesko: imaju li kakvi posebni kutrn multiplikatori za tu rucno okretanje ili moze neki standardni
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Mogao si otvorit novu temu a ne vuć ovu iz naftalina...

Redtuktori obično nisu predviđeni da nose opterečenje tak da bi trebao i na strani reduktora nekakav oslonac s ležajem kroz koji bi prošla osovina te se spajala s reduktorom...
U tom slučaju može bilo kakav kutni reduktor s omjerom...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
mozda cemoici navarijantu sa zupcastom letvom, kao kod klizinih kapija, i obavezno pogon rucno zbog sigurnosti
 

Najnoviji postovi

Na vrh