• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Regent plugovi

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Moze slika od regente plug dvo brazni okretac sa predpluznikom da vidim da si i ja slozim pred plužnike hvala
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Položaj na gredi vidiš na sliki. Par cm naprijed-nazad nema veze. Dubinu odrediš prema svojoj dubini oranja tak da ti pretplužnjaki skidaju oko 1/3 dubine brazde.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,909
Može koju sliku pluga makar na pp?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,909
A života ti. Veći plug od traktora 🤣

Ja tražim jednu brazdu evo zbog zelene gnojidbe nekad nekad, zbog izvlačenja kanala i tako
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@zoran89,
vjerojatno je ovo prikladnija tema za nastavak diskusije. Usput sam skužil da su tu već slike mog pluga.
Plug je dosta masivan, ali je večina težine blizu podiznih ruku. Kad idem uzbrdo, ako je veća strmina (<40°), moram biti oprezan da se traktor ne propne. Vuće se izuzetno lagano. Smatram da sam pogodil s kupnjom.
Imal sam jednu patcelu s jako zbitom zemljom koju nisam mogel orati niti 20 cm duboko. Zadnje glave na plugu sam premjestil naprijed, i izoral njivu dublje sa jednom brazdom. Nakon toga sam tu istu njivu normalno, bez problema, oral na 25 cm dubine Kasnije mi se nije dalo glave vraćati otraga nego sam otrage namontiral prednje. Tak je do danas. Parcelu na kojoj je izrazito teška zemlja sam pretvoril u zatravljeni voćnjak, a na ostalima ne primijetim nikakvu razliku u odnosu kad su glave bile na pravim mjestima.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,909
Ja se ne bavim ratarstvom ali mi nekad zatreba plug. Ako ništa drugo zbog izvlačenja kanala.

Gledao sam neki 1 brazdu. Ali sam zaključio koliko meni treba da ću čekati da naleti neki za što manje novaca i gotovo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Onda moram hitno prodati plug i malčer 150 cm ili zamijeniti traktor za jači. Malčer ima manje kila od pluga ali je težište udaljenije od prihvata i skoro podjednako optereti podizne ruke. Osjetim na volanu i zadnjim gumama da nema velike razlike.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Z menom 50 konjova i 2 t mase. ;)
U originalu je bil 14" ali je bilo moguće zadnju glavu preseliti pa sam dobil 12". Za predplužnjake sam moral napraviti drugi nosač jer su bili stariji od čela daske.
 

Najnoviji postovi

Na vrh