• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice - samogradnja

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok,

Slozio sam si prikolicu od samoutovarke. Na osovni je atest i na "rudu" također neka pločica. Dali ej to moguće registrirati i koji je postupak?


NIk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni su na tehničkom rekli da se prikolica kao samogradnja može registrirati uz postupak atestiranja na tehničkom. Potrebno je imati dva svjedoka da je napravljena u samogradnji.
Koliko košta atestiranje nisam pital.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Meni su rekli da se mora imati i neki projekt po kojem je rađena i da to mora biti od neke ovlaštene osobe tj. projekt na kraju mora imati pečat!!!
I moraš dati zahtjev za broj šasije na policiji, to neznam koliko se čeka.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
trgaj sve pločice i brusi sve brojeve koji su ukucani na nju. Moj kolega je registriral prikolicu za čamac. Bila je tvornička ali bez papira, nekaj smo ju malo prepravili i prijavil ju je ko samogradnju. Majstor na tehničkom je našel ukucani broj na osovini i vratil nas je doma da to pobrusimo i prefarbamo. Vrnuli smo ju na stanicu tam je bila par dana kaj su ju mjerili i slikali pa smo ju opet vrnuli doma. Par tjedana se čekalo papire, a kolko ga je sve to koštalo, više se ne zmislim.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Atest za prikolice je bil 600 kn toliko je i za autoprikolicu ako je registrirana bez cerade a naknadno namontirana cerada i arnjevi .
 
Na vrh