• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Registracija prikolice

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Prikolica IDE na valjke!
Imam prikolica TEHNOSTROJ, na pripadajućoj tablici je nosivost 3000 kg!
Onaj jedan zračni cilindar nije jednako djelovao na kotače pa sam ugradio za svaki kotač
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ovo oko prijenosa vlasništva, možeš dignut jednom probne tablice na tri dana, a papire ti tom prilikom naprave... ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Prikolica IDE na valjke!
Imam prikolica TEHNOSTROJ, na pripadajućoj tablici je nosivost 3000 kg!
Onaj jedan zračni cilindar nije jednako djelovao na kotače pa sam ugradio za svaki kotač
Eto ja ti velim kak znam, znam da nejde.
Sad kad sam imal tehnički za raketu ljudi su dolazili sa prikolicama, ona isto ne podliježe valjcima. Od žene tetak ima tehnostroj i nejde.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Po zakonu ako je ukupna masa veća od 3.5T ide na valjke i mora imati kočnice. To kaj svaka STP ima neka svoja interna "pravila" je nešto drugo i ako netko nekog pozna pa to onda prođe kako prođe.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ne znam zakon ali gledam logički..kak može izmjeriti silu na valjcima prazne prikolice..4 bara napumpane savine gume stare 40 god...smeh
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Išao sam nema dugo na STP da vidim kaj mogu sa svojom IMT-jkom. Nekad davno je bila registrirana i jedino kaj je od toga ostalo je ona stara zelena tablica. Po njoj smo u MUP-u našli papire od nje i to nam je ženska na šalteru ispisala i dala. S time sam otišao na tehnički da vidim kaj dalje. Pošto u tim papirima ne piše njena nosivost nego samo njena težina i nema navedeno kakve su kočnice, čovjek je dao dvije opcije. 1. registrirati ju na 3.5T nosivosti i tada na njoj trebaju biti kočnice ili opcija 2. registrirati ju na 3.5T ukupne nosivosti i onda nema kočnica. Pošto na moja oba traktora nema zračne instalacije ići ću na opciju 2. Da idem na opciju 1. obavezno kočnice na njoj i dovest ju sa traktorom koji ima zračnu instalaciju da se može na valjcima ispitati ispravnost.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To je druga dimenzija..da li na valjcima ispitati prostu funkciju ili silu kočenja..to ima smisla.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Moja, gore spomenuta prikolica, ima tablicu:
nosivost 3 tone,
neto težina malo više od 1 tone.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Znači ima ukupnu nosivost preko 4T i mora na valjke.
E sad po onome kako je meni rečeno na tehničkom, kotači moraju ravnomjerno kočiti. Postoji određena tolerancija između oba kotača koja se dozvoljava. Uglavnom isto je kao i kod auta po pitanju ručne kočnice. Koji silu moraju imati na valjcima, ne znam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Love oni u mutnom i za aute..samo to nejde van..jer uvjet prolaska nije sila nego samo razlika u "izmjerenoj sili"..Razlika je izražena u postocima kaj je isto diskutabilno.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Dali za prikolicu 2.20 sirine moraju biti dodatno gabaritna svjetla, mislim crveno bijela na zadnjem kraju kao na kamionskim prikolicama?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Prednja bijela svjetla i mačje oči trebaju za prikolicu širju od 160cm, za zadnja ne znam
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,542
Ako je prikolica u nekim gabaritima i ako podliježe da treba imati gabaritna svijetla , ispred bijela iza crvena. Znači ako treba ispred onda logički i iza.:rolleyes:
 
  • Like
Reactions: H&S

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,873
Otraga, na prikolici, trebaju biti komplet zmigavci+pozicija+štop+ trokut reflektirajući
Ako trokut nije u sklopu stražnje rasvjete onda posebno!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ako je prikolica u nekim gabaritima i ako podliježe da treba imati gabaritna svijetla , ispred bijela iza crvena. Znači ako treba ispred onda logički i iza.:rolleyes:
Nije logički, jer za vozila širine 1,8- 2,1m ne trebaju gabaritna svjetla iza; dovoljna su pozicijska svjetla, ali trebaju bijela naprijed.


Dali za prikolicu 2.20 sirine moraju biti dodatno gabaritna svjetla, mislim crveno bijela na zadnjem kraju kao na kamionskim prikolicama?
Po pravilniku bi trebala biti jer je vozilo širje od 2,1m.
Nemoj zaboraviti na bočne narančaste mačje oči ;)
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Das pare pa ides pet puta na tehnicki dok sam nestavis sta mora biti jel se neisplativo natezati se za 50.eura s proizvodjacem
Eno petak gledam u sekri majevicu, isto naprijed nema nista a mora biti.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,

Samo info ako je ko od vas kamionsku prikolicu uspio registrirati kao traktorsku. Kupio sam nisku tandemku 10 tona u njemačkoj, koja je do sad bila registrirana na kamion, pošto nemam kamiona htio bi je registrirati na traktor. Te ima zračne kočnice a hito bi to prebaciti na hidraulične jer imam na traktoru potrebnu instalaciju.
Pa me zanima dal je ko to radio pošto vidim često po oglasnika da je kamionska prikolica registrirana na trakor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh