• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Releji

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Jel bi ovaj crni relej odgovarao ovom smedjem. Brojevi odgovaraju jedino su dvije stopice sire. Njih bi suzio. Ne kupuju mi se org. posto su duplo skuplji. Inace je od radnih svjetala na nh-u.
Od cega uopce izgori relej a ne osigurac?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Pogledaj kaj piše koliko ampera je smeđi, a koliko crni.
Ako je jednako ili više, ugradi ga. Nemoj sužavati pinove 85 i 86, već zamijeni originalne uske stopice na žicama standardnim 6.3mm.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Fino ga izbušilo, kao borerom :icon_e_surprised:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Crni je 20 ampera. Smeđem ne nađem.


Pise jos sa strane ++4ke
Zamjenio bi stopice ali ugradjene su u plasticno kuciste koje se istopilo zajedno s njim.
Ako nista probat cu mu nac vanjsko kuciste.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ček malo, pa na tom Smeđem piše ford?
Možda kakav auto otpad?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Odreži stopice sa žica i stisni nove, standardne 6.3mm. To sam ti rekel.
Relej ti je 10-tak kn. Ak su svjetla u pitanju, ja bi del bar 40-amperski (ovaj je za nekih 250 wati snage), upravo radi struje paljenja žarulja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Zarulje su dvije h3 neznam sad koliko wati. Tako ce i biti sa stopicama.
Bem ti al nas deru. Ovaj sam platio 30 kn.
Jep. Ford je. Da mi je nac na otpadu pa pocupat par komada. U nh servisu ima njihovih samo kostaju 70-80 kn.
Ako uzmem jaci relej jel moze stradat nesto drugo ili cuva sam sebe tako, a osigurac ostalu instalaciju?
Hvala na pomoci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ako ne najdeš ništ na otpadima javi mi se na pp da ja potražim u svojim izvorima.
Naravno, po nabavnoj cjeni :icon_wink:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
TM ti je u biti Ford traktor, napravljen u Fordovoj tvornici u Basildonu. A večina struje i releja ti paše od Ford auta...

Nebi to izgorelo da nisi kemijal s osiguračima. Ne rastali se to samo od sebe
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Relej ni je izgorel bez veze sijalice su ti 55w x2 je 110 w nepunih 10 Ampera relej od 20 amp mora biti dobar možda voda ušla u njega ili ga utamanil kratki spoj .
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Dogadjalo se i dok je bio nov i dok su svi osiguraci bili njegovi. Ovaj zadnji kad se istopio bio je slabiji osigurac. Vecinom se dogodi kad radim pola noci sa svim svjetlima. Nekad se istopi pa krepaju svjetla a nekad ostanu sama gorit dok ne iscupam relej. Vlaga nije mogla uc.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako ostane gorjeti dok ugasiš znači da se lijepe kontakti razlog preslabi relej za amperažu ili loši kontakti ili si spojil više od dvije sijalice na jedan relej .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Osigurac crkne kad ima kratki spoj.U tom slucaju relej je preopterecen i previse se grije.
Stavi ovakav relej.Ovaj ima 40 ampera.Mozes ga naci na svakom auto otpadu sa wolkswagen auta.Mozes da stavis i dva releja .Kod svakog svjetla po jedan da resteretis taj orginalni relej.U tom slucaju neces morati nista prepravljati na ploci.Lakse je kod svjetala ugrađivati dodatni relej.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,421
Na b,c i dva mjesta ispod su spojeni.
Na 4 releja ima 10 radnih svjetala. Na jedan idu 4 svjetla a na ostale po 2. Taj koji ima 4 svjetla najvise je istopio kuciste.
Za sad su taj i jos dva izdrzala jesensku sjetvu. Ako nadjem stavit cu 40 ampera pa pratit situaciju s grijanjem. Za pocetak razdvojio bi makar onog sa 4 lampe.
Nista nije spajano naknadno. Kako je dosao tako je i sad. Osim eto sto su mjenjani ti nesretni releji i di koji osigurac uvjek iste snage ili manje.
 

Prilozi

  • 20140117_183526.jpg
    20140117_183526.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 132

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja bi sve te spojeve zalemil ..ovo je bomba s okinutim vremenskim upaljačem

vaš velečasni
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Meni su na starom fordu topili releji i onda sam iso elekticaru i reko je da je slaba masa a jake sijalice pa relej gori tako. A na zetoru su mi se topili osiguraci a nisu crkavali i onda sam povuko masu novu i sad je ok
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako bi bila loša masa (slabe kvadrature ili velikog otpora) ona bi se morala grijati no ponekad i voda ide uz brijeg .:drink:
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Kod mene bi tako doduse grijo se kabal gotovo vecina povuko novu masu stvio relej na farove na kabini zadnje i relej za ventilaciju
 

Najnoviji postovi

Na vrh