• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Releji

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Relej se je rastopil jer pinovi na kučištu nemaju dobar spoj pa se to sve skupa grijalo. Tak da nije problem u samom releju, njegovoj jačini ili kontaktima u njemu nego je zajeb u osiguračkoj kutiji - slabe su stopice kamo se to ušteka.

Normalna pojava na TM-u, pitaj ak ima još koji TM blizu tebe, ili ako se javi tko s foruma da li mu se kaj rastalilo na toj ploči :(wasntme):


Evo ti link, pa biraj: http://partstore.agriculture.newholland.com/us/parts-search.html#epc::mr62421ar599922
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam prednje lampe za traktor i nisam vidio da su za sijalice H4. Prekidači su se uredno istopili. Traktor je stari t-25A, dali ugraditi releje ili kupiti nove lampe pošto ne pašu normalne sijalice, što mi je isplativije?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pa kad več imaš jače lampe bolje ugraditi releje naročito ako ih nađeš na otpadu (za malo novaca) :icon_fU:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Na kombajnu je jos prije par godina skinut ovaj relej anlasera posto je usla voda u njega i krepao je. Od onda je su ove crne zice bile spojene direkt tako da je od bravice do anlasera bio jedan kabel. Sad kako je akumulator oslabio i doslo hladno vrijeme cesto mi zna samo zaskljocat anlaser i nece okrenit. To mi je i rekao elektricar da ce se dogodit kad se to poklopi. Sad sam kupio drugi pa me zanima kako to spojit. kad sam odmotao nasao sam samo zicu od bravice, zicu prema anlaseru i masu. E sad kako je bilo spojeno nemam pojma. Kontam si da ne moze radit bez stalne struje? Pitanje je kako ga spojit?
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prvo moraš znati da li je taj relej odnosno ispitati redosljed kontakti na releju
http://www.chipoteka.hr/artikl/3278/relej-12v-automobilski-30a
..dakle do releja treba plus pol , do releja treba minus pol
do releja treba žica koje je dolazila s bravice

pa sad , plus pol ispitaš ispitivačem , mora ga biti uvjek
minus pol ispitaš tako da jedan kraj ispitivača staviš na plus pol akumulatora a drugi kraj na žicu
Žicu iz bravice ispitaš tao da neko simulira start iz kabine a ti ispitivačem tražiš žicu .
Kad to sve spojiš prema šemi s releja ili prema oznakama na releju .bude verglao .iače ništa
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Takav isti je bio kao i sad osim sto je stari imao jedan izlaz prema anlaseru.
E sad po ovome meni fali plus pol. Nikako si ne mogu skontat zasto nema te zice.
Jel ikako moguce bilo spojiti bez plusa?. Ne sviđa mi se sto ce u njemu stalno biti struje. Nek se zaljepe kontakti u njemu ostat ce verglat anlaser kao sto su mi na traktoru ostala svjetla radit kad su se topili releji...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako ne želiš da je na njemu stalni plus pol onda plus pol dovedi preko kontakt brave ..

Ja tu vidim tri slobodne žice , a tri i trebaš ..možda je stalnom plusu maknut osigurač , pregorio osigurač .
Govorim paušalno jer ne poznajem šemu napamet
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Vjerojatno je stalni plus negdje došel na masu i (srećom) skuril osigurač. Budi sretan da nije bio paljevine.
Ulazni kontakt (30) ti je ovaj u sredini, izlazni (87) je onaj poprečni nasuprot njega s vanjske strane, dok su ova dva bočna zavojnica (upravljački napon od brave 85) i masa (86).
Ova dva poprečna mogu biti ili preklopni kontakt ili dva radna.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Zice od stalnog plusa uopce nema. Taj relej je odma pored anlasera. Ova crvena je od mase, jedna crna je pobuda s bravice, a druga ide na anlaser. Te dvije su spojene od kad je stari relej skinut. Iz gore navedenih razloga zelim sad sastavit kako je bilo. Nikakvog kratkog spoja nije bilo. Nije mi problem pospajati ovako kako ste objasnili samo ne zelim imati stalni plus u njemu iz opet gore navedenog razloga.
Ako dovedem s bravice opet cu imat stalnu struju dok je upaljen?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Ako je blizu anlasera onda je moguće da je stalni plus bio spojen na automat odnosno plus kabal s akumulatora. Ako ga spojiš preko brave, šta si dobio? Napravio si posla i troška, i opet imaš škljocanje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Cemu uopce treba releju ziva struja ako anlaser ima svoje napajanje direkt s akumulatora? Za spajanje kontakta?
Ako je tako njemu treba struja samo sekundu dvije dok motor ne upali.
Razmisljam na glas...ako mu treba stalna struja i masa za spojit kontakte i pobuda koju ce prosljedit dalje, jel nebi mogao napravit most između pobude i stalnog napajanja pa ce u isti tren relej spojit kontakte i prosljedit dalje i cim pustim kljuc sve ce se vratit nazad i relej ce ostat bez struje onako kako zelim...?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Bravo Edo. To ima smisla.

A kak bu anlaser dobil startnu struju?
Zato trebaš stalni plus na releju.
Ak se bojiš da se ne zalijepi, kupi onoga za 80 ili 100A. Taj se sigurno nebu zalijepil.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ima smisla da...Sad ustvari startnu struju dobiva preko bravice, ako bi i ova kombinacija bila moguca da dobije startnu i pobudu preko jedne zice i dalje bi islo sve preko bravice i nebi imalo smisla. Vidit cu jos ocu s automata izvest stalnu ili cu vratit kako je bilo. Akmulator je ionako na izdahu, a kad dobije novi opet ce par godina dobro radit. Ovako mozda jednom od 10-15 puta ne zeli upalit...
Bojim se da nebi zaljepio od vlage posto nije zasticen od niceg, stari je na srecu krepao u off modu :icon_surprised:
Nisam sa strujom na ti, pa ispitujem mozda svasta.
Onaj problem na nh s pocetka teme sam rjesio tako sto sam polemio kontakte i sad je sve u redu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh