• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Rivierre Casalis

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
danas sam pritisnuo presu do maksimale , možda malo i preko toga :vragek:
443 bale za 40 minuta , redovi su bili ogromni , bala do bale
ovo je bilo vatreno krštenje i presa ga je prošla bez greške , ne mislim je tako tjerati u budućnosti ali ovome danas nisam mogao da odolim jer su redovi bili veliki i trava pogodna za baliranje

image065s.jpg
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Momački odradjeno Savo ,svaka čast. Nego kako radi ona sprava za skupljanje sena na otkos?
Vidim da kombinacija Vladika-Rivierre rastura :prayer:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
onu spravu još nisam probao , nadam se da ću ujutru sakupljati neku slamu
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bravo Savo.Evo sličica revirre od mog kolege.Imao je ogroman kvar.Nije htjela da veže desnu stranu.Pogrešno provukao vezivo kroz iglu.Normalno odmah smo poslije završenog posla iskoristili balirku za šank.Tanjir jagnjetine i preminger osvježavaju.

imgp0308.jpg


imgp0309.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pa svi vlasnici rivijera su dobri ljudi :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Evo i ove sezone rivijera radi uredno , zamijenjeni su samo češljovi na držačima kanapa (više preventivno) i jedan ležaj na malju
Iako mi se povećao dio koji radim uslužno presa stiže sve bez problema

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rzIAEOAVjT4[/YT]
 
R

renault4

Guest
Re: rivierre casalis

pozdrav forumasima.imam istu presu kao savoris,zadovoljan sam s obzirom da joj je ovo druga sezona kod mene.ponekad se desava da ne prekine kanap na lijevoj strani. znaci,sveze balu,ne presjece kanap i kada pravi sledecu razveze je.da li se nesto moze nastelovati da se to ne desava. hvala unaprijed
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: rivierre casalis

Za početak naoštri nožić
 
R

renault4

Guest
Re: rivierre casalis

nije do noza Savo,ostri nozevi,ne znam sta bi moglo biti.neko mi rece da "ne pusta na vrijeme"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: rivierre casalis

Dotegni malo držač kanapa (ona listnata opruga)
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: rivierre casalis

danas sam pritisnuo presu do maksimale , možda malo i preko toga :vragek:
443 bale za 40 minuta , redovi su bili ogromni , bala do bale
ovo je bilo vatreno krštenje i presa ga je prošla bez greške , ne mislim je tako tjerati u budućnosti ali ovome danas nisam mogao da odolim jer su redovi bili veliki i trava pogodna za baliranje

E moj SAVO mene napadose kad sam napisao da sa welger ap 52 uradim 200 bala za pola sata tezine 17-18 kg. Izgleda da to komentarisu ljudi koji su samo gledali kako neko balira,a ni jedne bale nisu uradili:drink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Re: rivierre casalis

Ne vjeruju ti zato što je u pitanju welger :(angel):
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
jel mi moze neko pomoc imam rivieru rc 121 ima 4 remena i razdvajaju mi se kad pocinjem puniti dali je neko imao takav problem mozda i na drugim balirkama i kako to rjesiti
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
70
Moguce zbog losih remena,ako su labavi pa se šire,probaj ih napet.meni na rivieri rc 112 isto to oce dogodit,pa kad pocne punit malo sporije i veci gas da bolje rasporedi sijeno...
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
aj mi reci kolika ti je duzina remenja jer su meni dosta labavi naprimer ako zatvorim a da je ne ukljucujem meni nazad visi visak i pola metra nove sam kupio a po stari sam mjerio 11,5 metara duzine
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
70
Tak je slucaj i kod mene,kad ju zavrtim malo onda ne vise,ja sam ove godine kupoval novi remen(stari je puknul),duzina je bila 9 metara.
 

Andrej

Član
Tu od
24 Stu 2009
Poruka
34
jer niko nem vise rivieru rc 121 u hrvatskoj da mi zna reci koliko su dugi remeni na njoj
 

markoihc

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
118
Andrej,tvoja balirka nema naprijed i nazad valjak koji se da štelat po rupama i na taj nacin reguliras napetost remena!Malo ti trebaju remeni bit otpušteni,jer to je za početak formiranja bale!Najbolje ti je sa 1/3 gasa u večoj brzini krenut tako da pokupi što više mase i onda samo otpusti gas i opet dodaj!Jer ako ima premalo mase za formirat balu onda zna rasirit remene je je sva masa koncetrirana u sredini,bilo bi idealno da je plast kao kod slame(sirok kao heder balirke) i tad nema problema!Moje skromno mišljenje.Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh